0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
VideoreportažaiAlytusŠvietimas
2020 Sausio 23d.
19

Savivaldybės, jos švietimo tinklo pertvarkai atrinktų įstaigų ir ministerijos diskusija (VIDEOĮRAŠAS)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Į Dzūkijos sostinę atvyko ir Alytaus miesto švietimo tinklo pertvarkos klausimus aptarė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) delegacija, ją Rotušėje priėmė miesto vadovai ir švietimo įstaigų atstovai.

Susitikime buvo laukiama ŠMSM viceministrės Jolantos Urbanovič, ministerijos švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriaus Aido Aldakausko ir regioninės politikos analizės skyriaus vyresniosios specialistės Danutės Tarasevičienės. 

Susitikimas su pertvarkai numatytomis švietimo įstaigomis ir ministerijos atstovais buvo įtrauktas į Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio, vicemerų Šarūno Klėgerio ir Jurgitos Šukevičienės darbotvarkes. Vizitas į Dzūkijos sostinę oficialioje viceministrės J. Urbanovič dienotvarkėje nurodomas nebuvo. 

Ministerijos atstovai Alytuje planavo viešėti ne tik savivaldybėje, tačiau ir aplankyti 3 iš 4 pertvarkyti numatomų švietimo įstaigų, „Drevinuko“ mokyklą-darželį, „Sakalėlio“ pradinę mokyklą (kurios, kaip ir pertvarkyti planuojama Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykla, veikia lopšelio-darželio paskirties pastatuose) ir Likiškėlių progimnaziją.

ATNAUJINTA

Ministerijos atstovų prie Rotušės pastato prieš susitikimą jau laukė Likiškėlių progimnazijos atstovai, kurie rankose laikė plakatus, kurie ragino negriauti mokyklos, pasirūpinti vaikų saugumu, Alytui būti draugišku Likiškėlių mikrorajono šeimoms.

Į savivaldybę atyko visi minėti ministerijos atstovai. Atvyko ir LR seimo narys Robertas Šarknickas, o pavėlavęs – ir seimūnas Julius Sabatauskas.

Įžanginį žodį taręs meras N. Cesiulis pasidžiaugė, kad savivaldybės salėje mato daug susirinkusių. Miesto vadovas įvardijo švietimo permainų poreikį, taip pat patvirtino vietų lopšeliuose-darželiuose trūkumą, o šią problemą pasiūlė spręsti su planuojama mokyklų tinklo pertvarka. 

„Mano sūnus į lopšelį-darželį nepateko 8-is mėnesius", - aktualiją dėl vietų deficito ikimokyklinio ugdymo įstaigoje savo šeimos pavyzdžiu perteikė N. Cesiulis.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno, visi sprendimai dėl tinklo pertvarkos turi būti priimti iki šių metų rugsėjo 1-osios likus keturiems mėnesiams (iki gegužės 1 d.). Vedėjas priminė, kad „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“ anksčiau buvo lopšeliai-darželiai, o mokyklomis tapo švietimo tinklo pokyčiams vadovaujant jam pačiam. „Pokyčiai yra normalus dalykas“, - prieš kurį laiką darželių vietoje iniciavęs mokyklų įsikūrimą, o dabar siekiantis mokyklas perkelti į tam skirtas patalpas, taip išsprendžiant ir vietų darželiuose deficitą. 

Tomas Vailionis, „Drevinuko“ mokyklos-darželio atstovas, patvirtino, kad jo atstovaujama bendruomenė, surinkusi 2 tūkst. parašų, nesutinka su Alytaus miesto tarybos sprendimo projektu, kuriame numatoma švietimo tinklo pertvarka, o jos dalimi turėtų tapti mokyklos klasių iškėlimas „Drevinuko“, čia paliekant tik darželį. Palikti mokyklą ragino ir „Drevinuke“ rėmėjos „Zontos“ moterų klubo atstovė Zofija Rauličkienė.

Edvardas Bielskis, „Sakalėlio“ pradinės mokyklos atstovas, taip pat patvirtino kategorišką šios bendruomenės nepritarimą planuojamai tinklo pertvarkai, kurios plane numatoma, kad mokyklos mokiniai turės išsikelti į mokyklines patalpas, o pastatas bus parduodamas arba panaudojamas pagal savivaldybės poreikį.

Saulius Daugirda, Likiškėlių progimnazijos atstovas, kaip ir kitų bendruomenių vardu kalbėjusieji, taipogi patvirtino, kad nepritaria siūlomai švietimo tinklo pertvarkai, kurios plane minėtos mokyklos mokiniai laikinai turėtų laikinai keltis į Dainavos ir Vidzgirio progimnazijas ir laukti, kol bus pastatytas naujas Likiškėlių progimnazijos pastatas. Senąjį rekomenduojama griauti arba parduoti, o ne renovuoti, mat pasak specialistų, renovacija būtų brangesnė nei nauja.

Trumpiausiai kalbėjo Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykla vadovas Gintautas Draugelis, prašęs rimtesnės diskusijos, platesnio dialogo dėl planų jo vadovaujamą švietimo įstaigą iškelti iš buvusio darželio patalpų ir noro mokinius perkelti į Profesinio rengimo centrą.   

ŠMSM švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas, nekomentavo galutinės ministerijos pozicijos, kaip turėtų būti elgiamasi su „Drevinuku“, „Sakalėliu“, Likiškėlių progimnazija bei Suaugusiųjų ir jaunimo mokykla, tačiau savo, kaip oficialaus  ministerijos atstovo, žodžių, kad „mūsų pozicija dėl Alytaus švietimo tinklo pertvarkos nesikeis“, neatsisako.

„Likišklėlių progimnazijos statusas neturi būti panaikintas“, - tęsti mokymo procesą dabartiniame pastate, o tuo metu projektuoti ir statyti naują statinį šalia ir po to į ją persikelti", - siūlė R. Šarknickas. Pastarasis klausė „Sakalėlio“, ar jo bendruomenė sutiktų keltis į Vidzgirio progimnazijos pastatą ir ten tęsti veiklą. „Sakalėlio“ atstovai su šiuo pasiūlymu susirinkime nesutiko balsiai.

J. Sabatauskas savo kalboje mėgino pabrėžti pertvarkyti norimų švietimo įstaigų unikalumą. Parlamentaras pasiūlė Likiškėlių mokyklą renovuoti ir pigiau nei kalbama Alytaus miesto švietimo tinklo pertvarkos plane. Politikas patvirtino, kad mokyklų mieste yra per daug.

Viceministrė J. Urbanovič pasidžiaugė esanti Alytuje, kur pastebėjo daug jautrių klausimų, lūkesčių ir „liepsnojančias akis“. Švietimo kokybė, prieinamumas ir efektyvumas, tokius klausimus viceministrė pertvarkai siūlė kaip prioritetus ir alytiškius kvietė rasti balansą. „Kas bus nuspręsta, turi gimti susitarimo pagrindu", - kalbėjo J. Urbanovič, linkėjusi, kad Alytus neprarastų nei infrastruktūros, nei pedagoginio potencialo siekiant pagrindinio tikslo, kad kiekvienas vaikas mieste gautų kokybiškas paslaugas.

Susirinkime savo mintis išsakė, į jautrų tinklo pertvarkos procesą apeliavo Alytaus miesto savivaldybės vicemerė J. Šukevičienė.

Savo nuomonę pareiškė, dėmesį į tam tikrus neatitikimus tarp švietimo sistemą reglamentuojančių teisės aktų, metodinių rekomendacijų pastebėjo miesto tarybos narys Sigitas Leonavičius.

Į pertvarkyti planuojamą „Drevinuką“, „Sakalėlį“ ir Likiškėlių progimnaziją ministerijos atstovai pageidavo vykti nelydimi Alytaus miesto savivaldybės vadovų ir atstovų. 

Alytaus miesto švietimo tinklo pertvarkos diskusijos tiesioginės videotransliacijos įrašas:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

19
Komentuoti
as2020-02-03
kuo unikalus tie sakaleliai kad toks pasipriesinimas
Ramune2020-02-02
Komentarai labai įdomūs, ką liečia tas kalba, ko neliečia, tas tyli, o ar kas mąsto, manau ne, o gal tikrai mokyklų per daug?
Vidzgirio gyventojas2020-01-24
Dalyvavau susitikime, gaila, kad pasisakymams ponas Valūnas suplanavo neskirti laiko.Klaida padaryta, kad Vidzgirio mikrorajone pristatyta tiek mokyklų.Neišgelbės projektas "Drevinuko" ir "Sakalėlio" vaikus perkelti į Vidzgirio mokyklą, tėvų nepriversite ten leisti vaikus, aš pats iš ten pasiėmiau mergaitę . Po metų vėl svarstysite ką daryti su tom patalpom. Ana valdžia reanovavo mokyklą, tai galogerai pagalvokite kaip panaudoti tas patalpas. Gal Jaunimo centrą iškelkite, gal dar kitas organizacijas, o ne per prievartą brukit tėvams , neturite tam teisės. Pertvarka reikalinga, bet ji turi būti labai apgalvota, suderinta su bendruomene. Geras seimo nario pasiūlymas reanovuoti Likiškėlių.
a2020-01-24
Kad meras gautu vaikams vieta darzelyje stai del ko daroma si reforma ,pakelkit sedyne ,pervaziuokit per miesta yra uzdarytu darzeliu remontuokit ,darykit grupes, bet ne reikia griauti uzdaryti ,taip ismeskim vienas bendruomenes i gatve ,sinjorus kurie sulauke garbaus amziaus nesedi uzsidare, jie nori dalyvaut miesto gyvenime,daugeja vaiku su spec poreikiais jiems reikalingos erdves ,kur jie jaustusi saugiai, vaikai ,kurie patiria mokyklose patycias, pazeminima,jauciasi atstumti ir jie turi teise tureti kazkoki kampeli kur jais rupinasi.Juk ju tevai dirba moka miestui mokescius ,juk ne paslaptis mokyklos atsikrato sunkiu vaiku, o kas belieka tik gatves.
Boze2020-01-24
Dzieve Dzieve, kokius mes vladžiažmogius iššsirinkome, avinėlius vilko kailyje. Pusę metų jokio dialogo su bendruome, ale sustinką, bet visteik stumia kaip buldozeris tą pati projektą. Gieda tą pačią melo dainelę, seka pasakas apie naujas mašinas, apie 30m "senus" pastatų nugriovimus..... Grynas Vasiukų kaimas.... su Estapu Benderiu.
reforma2020-01-23
Šarknickas aiškiausiai kalbėjo ir su pasiūlymais, taip turėtų ir meras kalbėti
Per anksti2020-01-23
Per anksti padangos sudege... gal is tikruju reiketu gaisrininku pradeti dirbti. Patirtis juk nemaza. Kazkodel nesigirdeti greitakalbes visiskai kur aktualus klausimai sprendziami.. visiems sekmes!
Mano2020-01-23
Komentaras prieš keturias valandas buvo keturioliktas ir kažkodėl neliko.
Miestietė2020-01-23
Tai ką daryt, nekaltinkit, komentatoriai, o siūlykit. Nebūkit seimo nariai, konkretizuokit
Su2020-01-23
Su Vidzgirio mokykla yra viskas ten joje yra gerai.Tik žmonėm atrodo kad ji bloga.
Vai2020-01-23
Pertvarkos planas neaiškus ,gal ir nesąžiningai paruoštas,juk vidos pagrindinės vos dūsauja,o uždaroma Likiškėlių.Taigi yrs šalia viena kitos pustuštės,kodėl jų nejungia.Kodėl palieka visas gimnazijas?Suaugusiųjų panaikinti vienintelis teisingas ir motyvuotas sprendimas.
Miestietis2020-01-23
Plojimai jaruševičiui. Visų galų meistrui, ypač švietimo reformomis pasižymėjusiam. Negi Alytaus švietime nėra nei vieno protingo? Tada ką jie daro švietime, o ypač tas smūgiuotojas iš Lazdijų išmestas
Gaila2020-01-23
Kur musu ir visos Lietuvos sirdziu meras? Turkijoj feisbuke arba atsitveres tylos siena.Jokiu komentaru mokyklos tema.
Alytaus miesto teatras2020-01-23
Absurdo teatro aktoriai: Cesiulis, Valūnas, Aldakauskas (ar koks jis ten;) Vargšas Cesiulis, neturi kur mažiukų vesti!!! Nu griūk iš juoko. Kažin jam pačiam graudu ar juokinga?
Žmogus2020-01-23
Tai ar ministerijos turi spręst miesto problemas?Ar savivaldybė neturi prisiimt atsakomybės už švietimo pertvarką,ekologijos ir socialines problemas?Gėda,kad mūsų tomie nevykę išrinktieji.Ateinam,pasikeliam algas,pavažinėjam po komandiruotes...ir taip ponaunam iki kadencijos pabaigos gadindami žmonėms sveikatą.
Klausimas?2020-01-23
Kuo tokia unikali ta Vidzgirio progimnazija, kad prievartos būdu nori sugrūsti tris, tam prieštaraujančias mokyklas. Ar galų gale yra demokratinė laisvė tėvams rinktis mokyklas, o ne mūsų valdžiai nurodinėti.
Pamąstymui, ką valdžia darys, jei tėvai neleis į prievartA brukamą mokyklą. Juk įteisintas mokymasis namuose. Ką darys tokiu atveju, jei tėvai masiškai teiks prašymus dėl priėmimo kitose mokyklos. JUK MES TURIME TEISĘ RINKTIS
jo2020-01-23
Vienas buldozeris, tai švietimo skyriaus vedėjas.
mama2020-01-23
ministerija atsifutbolina nuo visko. Kamuolys miesto tarybos rankose
Gražu2020-01-23
Abu Seimo nariai puikiai šneka ir nieko nepasako.
traffix.lt