9 c Alytus
Penktadienis, Spalio 30d.
AlytusŠvietimas
2019 Gruodžio 17d.
11

Alytaus miesto švietimo tinklo pertvarka: galutiniai sprendimai – dar nepriimti (PAPILDYTA)

title

Alytaus miesto  savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarka – ko gero vienas opiausių klausimų, į kurį atsakymų vis dar ieškoma. 

Nugriauti, prijungti, statyti naują – tokie Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu  sudarytos Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016 –2020 metų bendrojo plano ir jo priedų koregavimo darbo grupės siūlymai išgąsdino švietimo bendruomenę.

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos Jurgitos Šukevičienės teigimu, jokie galutiniai sprendimai dėl Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos dar nėra priimti.

Šiuo metu viešai svarstomi Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. bendrojo plano ir jo priedų projektai. Spalio mėnesį prasidėję švietimo tinklo pertvarkos susitikimai, skirti visiems iškilusiems klausimams aptarti, truks iki Naujųjų metų.

Alytaus miesto savivaldybės vadovai, tarybos nariai, savivaldybės administracijos specialistai dalyvavo 11 tokių susitikimų su Likiškėlių progimnazijos, „Sakalėlio“ pradinės mokyklos, „Drevinuko“ mokyklos-darželio, Panemunės progimnazijos ir kt. bendruomenėmis.

Dar vienas susitikimas su Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos bendruomenės atstovais planuojamas 2019 m. gruodžio 20 d. Visa švietimo  bendruomenė pripažįsta, kad sistemoje yra daug problemų, jas būtina spręsti, todėl pertvarkos tikslas – pagerinti mokymosi kokybę ir sąlygas.  

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno teigimu, tinklo pertvarka siekiama gerinti  mokinių mokymosi sąlygas – remontuoti sporto sales, klases ar kitas švietimo įstaigų patalpas. 

Šalyje atliekami įvairūs švietimo tyrimai rodo – Alytaus miesto savivaldybės mokyklų mokiniams tenka daugiausiai mokyklų ploto, mažėja bendras mokinių skaičius, negerėja mokinių mokymosi pasiekimai.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas 2018 m. Lietuvos savivaldybių indekso tyrime prasčiausiai vertino Alytaus miesto savivaldybės švietimo sritį. Didelę įtaką prastiems jos vertinimo rezultatams turėjo vienam mokiniui tenkantis didžiausias mokyklų plotas tarp šešių didžiųjų šalies savivaldybių.

Ne mažiau svarbus ir  švietimo darbuotojų atlyginimų klausimas. Švietimo tinklo pertvarka padėtų sutaupyti nemažai lėšų, jas būtų galima skirti šio srities specialistų atlyginimams didinti. Dar viena problema, kurią neabejotinai padėtų išspręsti minėta pertvarka – vietų lopšeliuose-darželiuose  ir mokyklose-darželiuose trūkumas. 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas V. Valūnas pabrėžia, kad Alytaus miesto savivaldybės švietimo tinklo pertvarkos svarstymuose aktyviai dalyvauja miesto bendruomenė: „Šiuo metu Alytaus miesto savivaldybėje renkami bendruomenių ir kitų interesų grupių siūlymai dėl švietimo tinklo pertvarkos. Visus juos vėliau ketinama pristatyti Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariams. Ieškant geriausio sprendimo, visi pateikti siūlymai bus išanalizuoti. Pasiūlymus bendruomenės teikia aktyviai. Yra ir tokių, kurių darbo grupė net nebuvo svarsčiusi, ir jie tikrai verti dėmesio.“

Švietimo tinklo pertvarkos siūlymų Alytaus miesto savivaldybė lauks iki 2020 m. sausio 2 d., o vėliau  bus parengtas Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo projektas ir pakoreguotas Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano ir jo priedų projektas bus teikiamas Alytaus miesto savivaldybės tarybos komitetams svarstyti.

PAPILDYTA

Penktadienį, nuo 13 val., iš Likiškėlių progimnazijos iki Rotušės aikštės, kur įsikūrusi Alytaus miesto savivaldybė, judės eisena-piketas „Išsaugokime mokyklą“.


Komentarai

11
Komentuoti
Ko pikta?2019-12-18
Patiko Liutauro komentaras dėl didelio ploto ir mokymosi rezultatų....ir aš niekaip nesuvedu sąsajų, kokia čia naują teoremą išvedė ALT švietimo skyriaus specialistai?!Dar taip nebuvau girdėjus...
Liutauras2019-12-18
"Didelę įtaką prastiems jos vertinimo rezultatams turėjo vienam mokiniui tenkantis didžiausias mokyklų plotas tarp šešių didžiųjų šalies savivaldybių" - gal gali kas paaiškinti kaip didelis plotas gali neigiamai įtakoti moksleivio rezultatus. Buvimas draugiškose aplinkoje, erdviose klasėse kaip tik gal gerai. ???
Yes2019-12-18
O kaip ten buvo suplanuota su sporto mokykla...?
Ko pikta?2019-12-18
Nesuprantu? Tai kodėl šitą mokyklą reikia uždaryti šitam mikrorajone? Pabando tegul Vidzgiryje uždaryti bent vieną , ten net 3 viena šalia kitos stovi, ir nieko... blogiausia tai, kad mes neturim pasirinkimo į kokią norim mokyklą eiti, mums bus NURODYTA....va tau ir demokratija....atsiprašau, bet Alytuje NĖ vienos nėra mokyklos kuri turėtų bent 1000 mokinių...
Mama2019-12-18
Mokytojai labiausiai bijo likti be darbo o ne tos pertvarkos. Mokyklą būtina atnaujinti, klasėse jokių naujai metodikai pritaikytų priemonių. Nekalbu tik apie mokinius bet ir mokytojus. Dabar vaikai informaciją įsisavina ir priima geriau kitokiai metodais nei prieš 20 metų. Taip pat mokykloje nėra saugu. Erdvė didelė vaikai po visur laksto, kampais stumdosi, lenda ten kur mokytojos nemato. Taip pat nesaugu tamsiais rytais. Nėra jokios vaikų išlaipinimo aikštelės, mašinų spūstys nesuteikia saugumo vaikui pasiekti mokyklą. Ir dar daug daug visko. Aš už tai kad reikia atnaujinti , nebutinai griauti.
Mokinė/mama2019-12-18
Aš mokiausi toje mokykloje tarp 1400 kitų mokinių. Mūsų buvo tiek! Slinkdavom koridorium žmonių "upe" jokio ramesnio kampelio nebuvo, pamokos vyko dviem pamainom. Dabar vaikai turi erdves, žaidimų stalus koridoriuose ir kitokių veiklų per pertraukas. Kiti vaikai dabar ir kiti poreikiai. Čia mokosi mano vaikai. Džiaugiuosi, kad visuomet matomi ir kad nėra minios, kurioje mes visi prapuldavom.
žinovas2019-12-18
Įdomu..kodėl neuždaromos mokyklos kuriose nėra 200 mokinių, bet norima griauti augančią mokyklą kurioje 400 mokinių, tuo skaičiumi dirbtinai reanimuojant intelektualiai degradavusias mokyklas... su logika ne kas, panašu, kad tiesa čia slypi kažkur anapus.....
TV Ekspertas2019-12-18
pats laikas šitą reformatorių valuna vyt lauk
Va2019-12-18
Del gimnazijų tyla...Gabiem reikia išvykt į Vilnių...visos rankioja mokinius ir iš pataisų priima...jokios atrankos.KOKybés nori miestas...gana visas išlaikyt.
Cinikas2019-12-18
Uždatyti reikia bent dvi,nes buvo vidurinėse 1000,o dabar nei 400 nelikę ir toliau švaistomos lėšos.Suaugusiųjų ir jaunimo išvis nelanko,o kokie pinigai ...Betvarkė ir nestsakingumas šv.skyriuje ir savivaldybėje švietimo tinklo nesutvarko.
Nuomonė2019-12-18
Kas čia per nesąmonė Išsaugokime mokyklą tai aiškiai pasakyta mokinių mažėja mokyklos tuštėja jas išlaikyti kainuoja mums visiems o tai reiškia dar didesnius mokesčius mums visiems. Nereikia vadovautis sentimentais.
traffix.lt