9 c Alytus
Penktadienis, Spalio 30d.
VideoreportažaiAlytusŠvietimas
2020 Sausio 13d.
21

V. Valūnas: „... Laikas vienu smūgiu padaryti švietimo tinklo pertvarką" (VIDEO)

title

Alytaus miesto bendro ugdymo mokyklas 2002 metais lankė per 13 tūkstančių vaikų, o šiemet nesiekia 7 tūkst. 

Per šį laikotarpį nė viena mokykla uždaryta nebuvo.

Nors bandymų pertvarkyti švietimo tinklą būta, tačiau ankstesnių valdžių mėginimai įvykdyti pertvarką nebuvo sėkmingi. 

Praėjusių metų antroje pusėje Alytaus miesto savivaldybės  švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Vytuoliui Valūnui buvo nurodyta sukurti darbo grupę ir pasiūlyti, kaip pertvarkyti mokyklas. 

Prie pasiūlymų, kaip būtų galima efektyviau naudoti patalpas, prisijungė ir penkių švietimo tinklo pertvarkos kontekste viešoje erdvėje dažniausia vardijamų švietimo įstaigų bendruomenės: Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio, „Sakalėlio“ pradinės mokyklos, Likiškėlių, Panemunės progimnazijų, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos.

Sausio 3 dieną dokumentas su 54 siūlymais buvo padėtas ant Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio, taip pat ant savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio stalo. Dokumentai buvo išsiųsti ir politikams. 

Videointerviu su Alytaus m. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėju V. Valūnu:


Naujausios žinios

Komentarai

21
Komentuoti
meja2020-01-17
seniai laikas sakaleliams parskrist i tikras mokyklas
Leonas2020-01-15
Kol kas tik "Griovėjas" peza nesąmones. O ką pasakys "Gaisrininkas" ?
As2020-01-15
Jie negali už mus spręsti! Jie yra tik dėl mūsu!!! Tokiai valdžiai reiktų išeiti, nes ne be tie laikai!!!!! STOP Valunui!!!!!!!!
Saule2020-01-15
Ar ne laikas šitam direktoriui į pensiją su šitom senienom.
mama2020-01-15
p.Valūnui reiktų užsakyt auditą ir aiškiai žinot realią mokyklų padėtį.Mausto direktoriai su duomenim,kaip gali gražindami mokinių skaičių , savivaldoj draugės, ir tikiuosi tos pačios buvo ir darbo grupėj.Keista,kad reitingų apačioj dėl egzaminų rezultatų esančios mokyklos tyliai eina pirmyn,o jungiamos mokyklos,kurias vertina tėvai.
Vai2020-01-15
Sunku įsivaizduoti,kokia bus pertvarka,nes iš plano matosi,kad Alytui tai kosmosas.Gal dar ir padarytų kažką vaiko gerovei ir kokybei,betgi tie seni ryšiai ir draugystės.Kaip direktorėms išsaugot kėdukes.Reikia nešališko ir suprantančio.
"Komentatorei"2020-01-15
Ką tu išmanai apie švietimą? Net žodžio komentatoriai nemoki rašyti :) šiaip Drevinuke nėra direktoriaus jau berods ketvirti metai, o jis renka pilnas klases.
Tai va2020-01-15
Pas mus viskas iš kito galo pastatai, darbuotojai, o vaikai - paskutinėje vietoje. gali likti tie vaikai ir Drevinuke ir Sakalėlyje ir Volungje ir Vidzgiryje, bet visom šiom kontorom užtenka vieno direktoriaus.
Komentatorei2020-01-15
Ką jūs čia skiedžiat su tuo Vidzgiriu? Volungės ir Vidzgirio mokyklos ant kiemo, o kažkokie du darželiai trizniuoja, kad juos uždarys. Nu tai pereisit į kitas patalpas su visais savo rakandais ir viskas bus ok. Dabar aptarnaujančio personalo daugiau nei vaikų ir visi nori, kad algos kiltų pedagogams. jaunimo ir suaugusiųjų mokykla irgi tuščia. Kuo greičiau reikia padaryt reformą ir baigt tampytis čia juokinant visą Lietuvą. Šiaulių rajone vienas direktorius trims mokykloms vadovauja, Alytaus rajone irgo. O čia visi vadovaut nori. vaikų žiūrėkit, o ne pastatų ir direktorių.
alytiskis2020-01-14
kazkada dejo smugi ir ...isvyko i Lazdijus. Koks dabar bus smugis?
paskutiniam2020-01-14
partija liepė parsitempt
Ko pikta2020-01-14
Kokio velnio Cesiulis jį parsitempė iš tų Lazdijų?! Aplamai, svietimo skyriui galėtų vadovauti - jaunas, kompetetingas vadovas, kuris su jaunu kolektyvu, mieste švietimą stengtųsi ,,prikelti", rasti BENDRĄ kalbą su alytiškiais,ieškoti bendrų kompromisų....o dabar beldžia su ragais į vienus vartus ir vapsi tą patį per tą patį...laikas tamstai į pensiją
Žinovas2020-01-14
Kiek Lietuvoje pastatyta naujų mokyklų? Ant vienos rankos pirštų suskaičiuotai, niekas net nežada statyti jokios naujos mokyklos, čia ne lauko tualetą sukalti. Paskelbė, kad nuramintų bendruomenę, o mokyklos sklypas jau dabar turbūt verslo akiratyje. Niekam neįdomu, kaip pradinukai į miesto kitą galą per judrias sankryžas trenksis ir taps donorais "mirštančioms" mokykloms į kurias niekas nenori eiti.
Rimvė2020-01-14
Kam griauti? Tai tik papildomos išlaidos. Jei per didelė mokykla galima parduoti ir stadiono vietoje naują pastatyti.
Kur dingo ?2020-01-14
Kur dingo meras ? Kaip tik švietimo klausimas, taip išnyksta kaip ežiukas rūke
durnius2020-01-14
uždaryt, nugriaut ir pastatyt LIDL
gaila2020-01-14
jau seniai visi tokias pertvarkas pamiršę.na bet ALYTUS,tik gaila ,kad planas neskaidrus,nes neminimos reitingų dugne skęstančios mokyklos,rankiojančios vaikus iš visų kampelių.Vedėjas žino,bet taryboje ir darbo grupėje sovietinė tvarka- saugokim direktoriukus.Vaikai ir kokybė palauks.
Rc2020-01-14
Nežiūrėjau interviu, gaila laiko, tačiau jeigu straipsnio pavadinime yra teisingai pacituoti šito veikėjo žodžiai . . . . tai su tokiais išsireiškimais apie smūgius . . . . švietime . . . Šitas, kaip ir visi kiti jo amžiaus "smūgiuotojai" turėtų namie sėdėti, o ne XXI amžiaus kartos klausimus spręsti.
Cinikas2020-01-13
Per daug pustuščių mokyklų,todėl ir būtina kuo greičiau sujungti ir ne tik.Labai svarbu mieste turėti gimnaziją,tikrą,su atranka pačių geriausių,o ne sovietines vidurines,į kurias eina kas nori,kad tik vietas užpildytų.Bet apie kokybę nekalbama,net keista,kad tik pastatsi rūpi.
p2020-01-13
pagal mokiniu skaiciu mokyklu per daug
Deputatas2020-01-13
pažiūrėsim , kurie tarybos nariai blaiviai mąstantys, o kurie rinksis popilizmo taškus. Bus įdomu. Čia bus Gaisras2
traffix.lt