9 c Alytus
Šeštadienis, Spalio 31d.
Švietimas
2020 Sausio 13d.

Ko pageidauja, ką siūlo permainų planuose įvardintieji (PASIŪLYMŲ, PAGEIDAVIMŲ SĄRAŠAS)

titleVidzgirio progimnazija 2020 metus pradėjo naujiena apie augančią mokyklos bendruomene ir formuoti baigiamus naujų klasių komplektusAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus miesto švietimo įstaigų pageidavimai dėl jų tinklo pertvarkos – patys įvairiausi, o daugiausia patarimų pateikusios įstaigos („Drevinuko“ mokykla-darželis ir „Sakalėlio“ pradinė mokykla) kažkodėl pasirinko kalbėjimą ne apie save, bet apie kitus. Šios permainų planuose įvardintos įstaigos savo adresu tarsi nepageidauja, nesiūlo nieko, išskyrus tai, jog išlaikytų  juridinį statusą ir kad pasiliktų jų dabar užimamose buvusių darželių patalpose.

Dėl Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos:

Reorganizuoti ir pertvarkyti į viešąją įstaigą, prijungiant prie Alytaus profesinio rengimo centro (siūlo Alytaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komitetas). Šiam pasiūlymui pritaria Panemunės progimnazija, į kurios nenaudojamas patalpas ekspertai ir siūlo kelti suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą, tiesa, panemuniečiai dar apmąstė variantus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą likviduoti, jaunimo klasių mokinius integruoti į bendrojo ugdymo mokyklas, o suaugusių klasių mokinius perduoti Alytaus Šv. Benedikto gimnazijai arba ... suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą siūlo pertvarkyti iš biudžetinės į viešąją įstaigą ir prijungti prie Šv. Benedikto gimnazijos, įkuriant Suaugusiųjų ir jaunimo skyrių ir Alytaus pataisos namų skyrių, o jaunimo klasių mokinius perkelti į Dainavos progimnazijos patalpas, kuriose veiktų Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos Suaugusiųjų ir jaunimo skyrius.

„Drevinuko“ mokykla-darželis ir „Sakalėlio“ pradinė mokykla suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą rekomenduoja išlaikyti, Miklusėnų gatvėje, buvusiame vaikų darželyje ir niekur nekelti.

Į Likiškėlių progimnazijos patalpas siūloma įkelti:

Vidzgirio progimnazijos mokinius (siūlo „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“);

Biblioteką, esančią lopšelyje-darželyje „Volungėlė” (siūlo „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“);

Dziudo sportininkus iš sporto mokyklos patalpų, kurios išnuomotos sporto klubui „Alytis”  (siūlo „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“).

Laisvose Vidzgirio ir Likiškėlių progimnazijų patalpose įrengti priešmokyklines klases, atsijungiant skambučius, įrengiant miegamas vietas, atskiriant erdves (siūlo „Sakalėlis“).

Skirtingai, nei įvairiausių rekomendacijų pilnas „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“, pati Likiškėlių progimnazija švietimo tinklo pertvarkos plano svarstymuose kalba tik apie save ir siūlo renovuoti progimnazijos pastatą, nes jos atnaujinimui (stogo remontui, „Lietuvybės centro“ įrengimui, bibliotekos filialo įkūrimui, „Virtuvės mitų griovėjų“ kulinarijos klasės kūrimui ir kt.) jau skirta daug savivaldybės lėšų. Laisvose patalpose likiškėliečių norima  J. Kunčino bibliotekos filialo, o taip pat ir Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos.

„Pirmiausiai pastatyti naują mokyklos pastatą (pvz. stadiono vietoje) ir, tik įsikūrus naujose mokyklos patalpose, nugriauti senąjį Likiškėlių progimnazijos pastatą“ – pageidauja mokinių tėvai. 

Į Panemunės progimnazijos patalpas siūloma įkelti:

... Iš A. Matučio g. 14 veikiančią bokso sporto šaką (siūlo „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“)

Nors sporto bendruomenė išsikovojo, kad sporto mokykla būtų išsaugota, „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“, jų teigimu, energetiškai neefektyvų A. Matučio g. 14 pastatą, pasiūlė išnuomoti arba parduoti, o futbolo dangą iš Matučio g. 14 perkelti prie Likiškėlių (arba Panemunės) progimnazijos, „Volungės“ progimnazijos ar Senamiesčio pradinės mokyklos.

„Sakalėlis“ taip pat siūlo Panemunės progimnaziją pervarkyti į pradinę mokyklą, o 5–8 klasių mokinius perkelti į Šaltinių progimnaziją, o Šaltinių progimnazijos 1–4 klasių mokinius perkelti į Panemunės progimnazijos, kuri taptų pradine mokykla, patalpas.

Į Vidzgirio progimnazijos patalpas siūloma įkelti:

Kontrolieriaus tarnybą;

Neformalų ugdymą vykdančias įstaigas;

Sekmadieninę rusų mokyklą;

Jaunimo centro veiklas iš Vingio g. 15A

(siūlo „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“ )​

Tas pats „Drevinukas“ ir „Sakalėlis“ Vidzgirio progimnazijos pirmame aukšte, esančiame Jotvingių gimnazijos pusėje, siūlo įrengti persirengimo kabinetus, kad galėtų jais naudotis mokiniai pamokų metu ir sportuojantys asmenys, klubai po pamokų, tuo pagerindami stadiono naudojimo efektyvumą.

„Drevinukas“ ir „Sakalėlis“ be aukščiau pateiktų siūlymų taip pat pateikė šiuos:

... Į Vidzgirio (arba Likiškėlių) progimnaziją perkelti muziejaus saugyklą iš Kalnėnų 2B, o šias ir Vingio 15A patalpas išnuomoti arba parduoti, iš jų prieš tai į Panemunės (arba Vidzgirio) progimnaziją iškeliant Saugaus eismo klasę.

Nuo birželio 1 d. nutraukti Jaunimo centro sutartį su „Alytaus statyba“ dėl centrui trūkstamų, Tvirtovės g. nuomojamų patalpų, io vietoje jų suteikti Vidzgirio (arba Likiškėlių) progimnazijos patalpas.

„Sakalėlis“ taip pat dar pateikė pasiūlymą perkelti Vidzgirio progimnazijos mokinius į kompaktiškesnį pastatą, o Vidzgirio progimnazijos pastato atsisakyti.

„Drevinukas“ dar turi planą „Vilties“ mokyklai-darželiui, siūlydamas jį prijungti prie Dzūkijos mokyklos, o iš šios specialias klases perkelti į „Viltį“.

Kitos miesto švietimo įstaigos savo pasiūlymų neteikė. Tiesa, Vidzgirio progimnazija, kurios išlikimui ir tolesnei veiklai pritarė tiek Alytaus švietimo tinklo pertvarkos siūlymus rengę samdomi ekspertai, tiek Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, 2020 metus pradėjo naujiena apie augančią mokyklos bendruomenę.

„... Besimokančių pas mus skaičius vėl auga, o kas svarbiausia – greitai baigsime formuoti net ne po vieną, o po du 1-ų ir 5-ų klasių komplektus (liko vos kelios vietos)“, - pasidžiaugė vidzgiriečiai.

Primename, kad Vidzgirio mokykla ankstesnių miesto valdžių valia buvo tapusi pagrindine „donore“, buvusiuose vaikų darželiuose kuriamiems „Drevinukui“ ir „Sakalėliui“ tuomet privalėjusi „aukoti“ ne tik pavienius mokinius, bet atiduoti ir pilnai suformuotus klasių komplektus.

Turite savo nuomonę? Atsiųskite el. p. [email protected] arba susisiekite tel. nr. +370 679 73444

 


traffix.lt