Alytaus miesto savivaldybę pasiekė raštas nuo
Irenos Sedleckaitės bei daugiabučių pirmininkų
Loretos Braukienės, Vytauto Kazlausko, Albino Minkevičiaus ir
Vytauto Mockevičiaus. Pasak jų,
Sigito Leonavičiaus pirmininkaujamoje grupėje, turinčioje parengti pasiūlymus dėl atliekų rinkliavos sistemos tobulinimo, darbas nevyksta ir jokie konkretūs siūlymai nėra generuojami. Darbo grupės rezultatai taryboje jau turėjo būti pristatyti praėjusiais metais, bet niekas nebuvo padaryta, pristatytos ir patvirtintos tik kryptys. Daugiabučių namų pirmininkų atstovai oficialiai paprašė Alytaus miesto savivaldybės keisti atliekų rinkliavos skaičiavimo tvarką ir skaičiuoti ją ne pagal plotą, o pastoviąją dalį nustatyti būsto vienetui, bet kintamąją dalį – pagal gyventojų skaičių. Vėliau, įgyvendinus šiuo metu Alytaus regiono atliekų centro vykdomą projektą, kurio metu atsiras galimybė apskaityti kiekvieno buto išmetamas šiukšles (gyventojai turės buto identifikatorių, jis fiksuos įmetimų į konteinerį skaičių), kintamoji dalis galės būti skaičiuojama pagal realų išmetamų šiukšlių kiekį. Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus
Vytauto Jastremsko teigimu, preliminariais skaičiavimais, pakeitus atliekų rinkliavą pagal siūlymus, pigiau mokėtų nuosavų namų ir didelių butų gyventojai, tačiau brangiau – mažuose butuose gyvenančios didesnės šeimos. Kintamosios dalies skaičiavimas pagal gyventojų skaičių galėtų būti teisingesnis būdas. Deja, skaičiavimai rodo, kad daliai visuomenės tai bus ir brangesnis mokestis.