crop_1200x700_d1_3-laima-zemaitiene

Garbės piliečio vardas – už savanorystę ir tarnystę žmogui

Alytaus rajonasbir. 23 , 19:37
Alytaus rajono savivaldybės taryba nusprendė suteikti rajono Garbės piliečio vardą Laimai Žemaitienei, Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje savanorei, Pivašiūnų ir Simno Jaunųjų maltiečių grupių įkūrėjai ir vadovei. Aukščiausias savivaldybės apdovanojimas L. Žemaitienei suteiktas už ilgametę savanorystę ir tarnystę žmogui, pilietinių ir bendruomeniškumo vertybių puoselėjimą, jaunimo ugdymą ir skatinimą savanorystei bei reikšmingą, ilgalaikį indėlį stiprinant Alytaus rajono bendruomenę.
Suteikti rajono garbės piliečio vardą L. Žemaitienei pasiūlė Simno gimnazija ir Butrimonių gimnazijos Pivašiūnų pagrindinio ugdymo skyrius.
L. Žemaitienė yra 20-oji Alytaus rajono garbės pilietė. Garbės piliečio apdovanojimas L. Žemaitienei bus įteiktas Valstybės dienos šventės Dauguose iškilmėse liepos 6-ąją. Alytaus rajono garbės piliečiui įteikiamas Alytaus rajono garbės piliečio ženklas, ženklo miniatiūra ir liudijimas, kuris įregistruojamas Alytaus rajono garbės piliečių knygoje.
Ketvirtį amžiaus skyrė savanorystei
L. Žemaitienė yra pedagogė, apie 40 m. dirbo Alytaus rajone, apie 25 metus atidavė savanorystės veiklai.
L. Žemaitienė dirbo Jurgelionų aštuonmetėje mokykloje, Venciūnų pagrindinėje mokykloje, Simno, Pivašiūnų gimnazijose lietuvių kalbos mokytoja. Dirbdama Pivašiūnų gimnazijoje, ji įsitraukė į Maironiečių veiklą. 2014 m. pradėjo savanoriauti Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) organizacijoje. 2015 m. užregistravo Pivašiūnų jaunųjų maltiečių grupę, kuri ir šiandien vykdo savanorystę Alytaus rajone. L. Žemaitienė su jaunaisiais maltiečiais vykdo veiklą Simno ir Pivašiūnų seniūnijose – du kartus per savaitę su maltietiška sriuba aplanko apie 40 senelių, teikia kitą socialinę pagalbą.
L. Žemaitienė organizuoja piligriminius žygius jaunimui iš Alytaus į Pivašiūnus. Jos dėka Alytaus rajono jaunieji maltiečiai dalyvauja savanorių respublikinėse stovyklose, sąskrydžiuose, įvairiose socialinėse iniciatyvose bei kituose renginiuose ir atstovauja Alytaus rajonui.
L. Žemaitienė už aktyvią veiklą pelnė ne vieną apdovanojimą: 2018 m. MOPT prezidentas skyrė padėką „Už dvasingumą, už jautrumą, už šių savybių skiepijimą Simno ir Pivašiūnų jaunimui“, 2019 m. jai skirta nominacija „Gerumo angelas“ už savanorystę ir nuoširdų darbą su jaunimu, 2021 m. Nepaprastojo ir įgaliotojo Maltos ordino ambasadorius Lietuvai J. E. Manfred Ritter Mautner von Markhof skyrė padėką už pagalbą žmonėms Covid-19 metu, 2022 m. įteiktas Maltos ordino Grand Chancellor tarptautinis hospitalierių Šv. Jono Jaruzalės, Rodo ir Maltos ordinas už pagalbą žmonėms Covid-19 metu, 2023 m. skirta Švietimo, mokslo ir sporto ministro padėka „Už įvairiapusę ilgametę pedagoginę, pasiaukojančią savanorystę ir nuoširdų darbą su jaunimu Tarptautinės mokytojų dienos proga“, 2024 m. – MOPT prezidento padėka „Už aktyvią maltietišką veiklą, už pagalbą senatvei ir atjautą stokojančiam“, 2026 m. įteiktas Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimas – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalis „Tarnaukite Lietuvai“, kuris skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.
Garbės piliečio vardas – aukščiausias Alytaus rajono savivaldybės įvertinimas
Šiemet garbės piliečio vardą suteikti buvo pasiūlyta penkiems asmenims: Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje savanorei L. Žemaitienei, sporto pedagogui, visuomenininkui, antisovietinės veiklos dalyviui Jonui Arbačiauskui, aktoriui Sigitui Jakubauskui (po mirties), tautodailininkui Algirdui Judickui, dailininkui, skulptoriui, vitražistui, Peršėkininkų televizijos įkūrėjui Vladui Krušnai (po mirties).
Pretendentus vertino ir savivaldybės tarybai teikė siūlymą suteikti garbės piliečio vardą pretendentui Siūlymų suteikti Alytaus rajono garbės piliečio vardą nagrinėjimo komisija, kurios pirmininkė – savivaldybės tarybos narė Vitalija Vitkauskienė.
Garbės piliečio vardas yra aukščiausias Alytaus rajono savivaldybės įvertinimas, teikiamas nuo 2007 metų, už ypatingus nuopelnus Alytaus rajonui ir Lietuvos valstybei vykdant ilgalaikę sistemingą visuomeninę veiklą mokslo, kultūros, švietimo, meno, sporto, sveikatos, socialinės apsaugos, aplinkos apsaugos, verslo ir kitose srityse bei už kilnius poelgius, padariusius didelį poveikį visuomenei.
Garbės piliečio vardas asmeniui gali būti suteiktas tik vieną kartą. Rajono garbės piliečiu gali tapti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai.
Pridėti kaip pageidaujamą šaltinį „Google“
Plojimai 0Lankytojai 0
loading

Video rekomendacijos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Naujausios žinios

Loading