Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos pradinukai sugrįžo į klases po to, kai Sveikatos apsaugos ministerija suteikė galimybę mokyklose testuoti vaikus ir įstaigų darbuotojus kaupiniu metodu.
Katalikiška gimnazija – kol kas vienintelė mokymo įstaiga Dzūkijos sostinėje, kuri pasinaudojo tokia galimybe per karantiną mokinius susigrąžinti į klases.
„Atvykęs specialistas pasiruošia darbui, atlikdamas rankų higieną dezinfekciniu skysčiu. Kaskart naudojamos naujos vienkartinės pirštinės. Specialia lazdele iš abiejų nosies šnervių, maždaug 1,5-2 cm gylyje paimamas ėminys. Į vieną mėgintuvėlį įdedami šeši mėginiai, kurie keliauja į laboratoriją“, – papasakojo Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Ingrida Rutkauskienė.
Pagal galiojančią tvarką sprendimą, ar vaikai grįš į klases, turi priimti tėvai. Gavus tėvų sutikimą, įstaiga kreipiasi į savivaldybę, o ši – į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Procesas užtrunka apie tris savaites. Sulaukęs leidimo šeimos ūkis turi atlikti COVID-19 testą. Viruso neradus ugdymo procesas pradedamas. Vėliau organizuojamas mėginių ėmimas mokymo įstaigoje ir čia jis kartojamas kiekvieną savaitę.
Neilgai dirbs
Tai kiek pinigų gavo ši mokykla už testavimą, kurio jau visoje Lietuvoje pradinukams nereikia ? Juk už ačiū, sūris tik spąstuose. O tėvai turėtų daugiau pasidomėti apie tuos nereikalingus, perteklinius testus
Kas savaite kaisios i nosy tirs ,kas cia per zaidimai taigi rase kad vaikai neserga makarona ,kada eksperementus baiks sitam sviete,ir aferu virusu nustos gazdint.
Tėveliams ir vaikams ramiau, kai padėtis klasėje yra žinoma. Tuo pačiu, taip greičiau susekamas židinys, jei jis atsirastų. To mes ir norėjome. Kitoms mokykloms sėkmės, jeigu ramiai jaučiasi ir taip. Mums ramiau, kai yra testuojama. Tuolab, kad mūsų šeimos vaikai net nekreipia dėmesio į šį testavimą, nes tik pakutena ir viskas.
Noras žūtbūt išsiskirti- kitos mokyklos atsidarė ir dirba be tokių nesąmonių. Tuo labiau, kad to net nereikalaujama.