Kurdami virtuvės baldus baldininkai suranda labai įdomių sprendimų, kurie kartais atrodo gana keistai. Įmontuojama šiukšliadėžė – vienas iš tokių sprendimų. Kyla klausimas – ar tikrai šiuolaikiškai šeimai reikalinga tokia šiukšliadėžė virtuvėje arba vonios kambaryje? Padiskutuokime.
Kaip veikia įmontuojama šiukšliadėžė?
Įmontuojama šiukšliadėžė yra virtuvės baldams skirta šiukšliadėžių sistema, montuojama į stalčių arba spintelę. Sistemos tikslas trejopas:
- Užmaskuoti ne pačią estetiškiausią virtuvės detalę.
- Sudaryti sąlygas rūšiuoti atliekas ir jas patogiai išnešti.
- Atidaryti šiukšliadėžę be rankų.
Iššūkių tikrai nemažai, o su jais kuo puikiausiai tvarkosi kokybiška baldų furnitūra iš “Hettich”.
Pirmiausia, reikia pasirūpinti, kad šiukšliadėžių sistema tilptų į jai paliktą erdvę. Nesakome, kad tai stalčius, nes jis neturi dugno ir sienelių. Ant bėgelių išvažiuoja specialus rėmas, į kurį įstatomos šiukšliadėžės viena šalia kitos. Jų gali būti dvi, trys arba keturios. Virš šiukšliadėžių gali būti sumontuojamas specialus dangtis. Tiesa, tada perkrauti šiukšlėmis nerekomenduojama.
Sistemos esmė – stalčiaus atidarymo mechanizmas. Paprastai naudojamas paprastas spintelių atidarymo mechanizmas, kurį rasime visose spintelėse be rankenėlių. Tiesiog lengvai paspaudžiamos durelės ir jos atšoka, tada galima atidaryti paėmus už šono.
Čia reikalingi dar tobulesni sprendimai.
Balsu valdoma šiukšliadėžė
Taip, tokia sistema yra taikoma prabangiuose virtuvės balduose. Spintelės dugne yra įmontuojamas specialus valdymo blokas, kuris veikia maitinamas nuo paprasto USB laido. Šią sistemą galima suprogramuoti taip, kad ji atpažintų tam tikrą komandą, pavyzdžiui „atidaryk šiukšliadėžę“.
Jei negalima skleisti garsų, visada yra atsarginis variantas – specialus daviklis spintelės apačioje. Reikia tik ties davikliu pakišti koją ir spintelė arba stalčius atsidarys net ir be garsinės komandos.
Aišku, galima padaryti ir standartiškai, kaip įprastai atidaromos šiukšliadėžės – koja paspaudus specialų pedalą.
Ar reikia automatinės šiukšliadėžės?
Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo kito klausimo: kiek laiko kas dieną sukatės virtuvėje ir gaminate maistą? Jei gaminate daug ir ilgai, tada tokia sumani šiukšliadėžė yra labai reikalinga. Juk dirbate virtuvėje užimtomis rankomis, todėl nuolatos reikia išmesti maisto likučius neištepant baldų.
Rinkitės kokybišką baldų furnitūrą iš Hetlita.lt
Jei į virtuvę užeinate tik kavos pasidaryti ar picos orkaitėje išsikepti, tokia prašmatni baldų furnitūra ir šiukšliadėžės sistema nereikalinga. Pakaks tik paprastesnių konstrukcijų, kurios padės rūšiuoti šiukšles. Rekomenduojama turėti bent 3 kibirus – vieną plastikui, kitą – maisto atliekoms, trečią – mišrioms atliekoms. Maisto atliekos gali vėliau atsidurti už namo komposto dėžėje, plastikas pernešamas į plastiko konteinerį, o mišrios atliekos irgi turi būti pilamos į tam skirtą vietą. Kadangi mišrių atliekų yra daugiau, tai ir šiukšlių dėžė turi būti didesnė.
Nepamirškite, kad šiukšliadėžė – ne meno instaliacija. Ji nuolatos varstoma, svoris gali būti pakankamai didelis, todėl reikalinga labai patvari ir kokybiška baldų furnitūra, kuria pasirūpins Jūsų baldų meistras.