11.96 c Alytus
Ketvirtadienis, Spalio 29d.
Videoreportažai
2020 Rugsėjo 30d.
3

Su Prancūzija sąsajų turinčio Alytaus meras pagerbtas kvietimu į prezidentinę vakarienę (VIDEO)

title

Iškilmingoje vakarienėje, skirtoje prezidento Emanuelio Macrono vizitui Lietuvoje, dalyvavo ir Dzūkijos sostinės, turinčios istorinių sąsajų su Prancūzija, vadovas.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, dalyvavęs bendroje vakarienėje su Prancūzijos prezidentu, teigia, kad jam buvo staigmena, kai prieš dvi savaites savo elektroniniame pašte pamatė Lietuvos Respublikos prezidentūros kvietimą dalyvauti.

„Priėmiau kvietimą –  teko dalyvauti su garbiais ponais ir poniomis prezidento rengtoje vakarienėje Valdovų rūmuose“, - sakė meras, džiaugęsis, kad Alytus yra pastebimas Lietuvoje, gauna tokius pakvietimus.

N. Cesiuliui iškilmingos vakarienės metu teko bendrauti su prezidentu Valdu Adamkumi, ministrais, LR vyriausybės atstovais, kurie, pasak mero, domėjosi politine situacija Alytuje, padėtimi po gaisro ir dėl naujai planuojamos chemijos gamyklos šalia Putinų mikrorajono.

Alytaus miesto merui pavyko trumpai pakalbėti ir su E. Macronu, kurio laisvas bendravimas, žinoma, laikantis protokolo, nustebino. Nuostaba N. Cesiulį apėmė ir tuomet, kai priėmimo metu prie fortepijono sėdo prof. Vytautas Landsbergis.

Dzūkijos sostinė turi nemažai sąsajų istorinių su Prancūzija.

Vadinamuoju prancūzmečiu XIX a. pradžioje Alytų ne kartą buvo pasiekusi, su carinės Rusijos armija kovojo Didžioji prancūzų armija, vadovaujama Napoleono Bonaparto.

Antrojo pasaulinio karo metu Alytuje bazavosi ir pavadinimą Alytuje gavo aviaeskadrilė „Normandija – Nemunas“, jai pagerbti 2014 m. pavadinta Alytaus miestą ir rajoną jungianti gatvė, o šalia aeroklubo 1981 m. buvo pastatytas memorialinis eskadrilės akmuo, o 2004 m. aerodrome atidengta atminimo stelą, kurią savo seneliui, prancūzų aviatoriui Roger Sauvage sukūrė alytiškis skulptorius Erikas Motiejutis.

 


Naujausios žinios

Komentarai

3
Komentuoti
Alytau laikyk karantina2020-10-14
Meras yra pavergtas elitu, vus eiline saske
Man tik klausimas2020-10-01
Kyla. Tai koks rezultatas viso to bendravimo, klausimu ir atsakymu. Kaip supratau viskas ispuosta, paprasta bet iskilminga, visi paprastai bendravo, bet laikesi protokolo :)) landsbergus pagrojo, skanus uzkandis prie stalo. Kaip ir viskas tuo ir baigesi:() bet dziugu vistiek, pozityvas, dar ne lapkritis;)
Plius keista butu, jeinprezidentura kvietima siustu, o vakarienes metu niekas nebendrautu:()
Vilė2020-09-30
Ir jam negėda buvo ten dalyvauti? Aerodromą, saugantį prancūzų karių prisiminimą, taigi sunaikinti nori. Gėda, mere.
traffix.lt