Ketvirtadienis, 2 vasario, 2023
Alytausgidas.lt
SKELBIMAI
RENGINIAI
  • Kontaktai
  • Lauko reklama Alytuje
No Result
View All Result
  • Dzūkija
    • Alytus
    • Alytaus rajonas
    • Druskininkai
    • Lazdijai
    • Varėna
  • Aktualijos
    • Jaunimas
    • Švietimas
  • Verslas
  • 112
    • Eismas
    • Nelaimės
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Rankinis
    • Lengvoji atletika
    • Kitos sporto šakos
  • Transportas
  • Videoreportažai
  • Laisvalaikis ir kultūra
  • Politika
  • Skelbimai
Alytausgidas.lt
  • Dzūkija
    • Alytus
    • Alytaus rajonas
    • Druskininkai
    • Lazdijai
    • Varėna
  • Aktualijos
    • Jaunimas
    • Švietimas
  • Verslas
  • 112
    • Eismas
    • Nelaimės
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Rankinis
    • Lengvoji atletika
    • Kitos sporto šakos
  • Transportas
  • Videoreportažai
  • Laisvalaikis ir kultūra
  • Politika
  • Skelbimai
SKELBIMAI
RENGINIAI
No Result
View All Result
Alytausgidas.lt
No Result
View All Result
Home Dzūkija Alytus

Vytautas Grigaravičius: „Mano reitingai politikoje gal būtų daug mažesni nei policijoje“

2013-02-01
in Alytus, Dzūkija
0
Vytautas Grigaravičius: „Mano reitingai politikoje gal būtų daug mažesni nei policijoje“
Dalintis

Buvusiam Alytaus ir šalies policijos vadovui Vytautui Grigaravičiui prisistatinėti beveik netenka – jį žmonės pažįsta ir žino ne tik Alytuje. Tik kartais kolegoms ar partneriams iš užsienio valstybių tenka apie save papasakoti. „Prisistatau kaip įmonės vadovas”, – sako prieš penkerius metus „civilioku” , kaip pats vadina, tapęs ir bendrovei AS Double Invest vadovauti pradėjęs vyras. Ir tuoj pat prisipažįsta – verslininku jis jaučiasi tik „šiek tiek” .

„Nesigilinu į finansinius dalykus – skaičiavimus, ataskaitas. Man tai neįdomu. Kartais net negaliu prisiversti  pasakyti, kiek mano paslaugos kainuoja.  Tiesiog malonu, kad padėjai žmogui išspęsti jo problemą,  davei reikalingą patarimą, nukreipei tinkama linkime. Neretai būna, kad nieko ir neuždirbi, bet lieka labai malonus jausmas.  Tuo šis darbas man ir patinka – kad gali padėti žmonėms. Tai – įdomu, tai teikia malonumą”, – kalbėjo V.Grigaravičius.

Kad noras padėti žmonėms jam ne svetimas patvirtina ir dvejus metus iš eilės pelnytas Dosniausios širdies titulas. Ji suteikiamas daugiausia paaukojusiam labdaros vakaro, kurį kiekvienų metų pabaigoje organizuoja Alytaus „Zonta”, Rotary” ir „Lions” klubai, dalyviui.

Praėjusių metų gruodį vykusiame tokiame vakare buvo surinkta rekordinė suma – daugiau kaip 117 tūkstančių litų. Jie skirti Rumbonių parapijos senelių globos namų rekonstrukcijai.  Didžiausia lėšų dalis buvo surinkta vakaro metu vykusiame aukcione, o V.Grigaravičius buvo aktyvus jo dalyvis.

Neretai sakoma, kad labdara labiau reikalinga tiems, kurie ją duoda, o ne tiems, kurie gauna.  Koks yra Jūsų požiūris į labdarą – juk dukart iš eilės vakare „Laimingi, kurie geba turėti. Laimingesni – kurie moka pasidalinti” tapote Dosniausia širdimi?

Pats davimo faktas gal ir yra svarbus žmogui, kuris siekia išsiskirti, susireikšminti. Aš to tikslo neturiu.  Neturiu nei išankstinio noro, nei planų tapti dosniausiu – tiesiog taip susiklosto aplinkybės.

Užpernai prieš labdaros vakarą teko lankytis pas neįgaliuosius, kuriems buvo numatyta skirti paramą, matyti, kaip jie gyvena. Šiemet tų senučių gyvenimas senuose namuose irgi buvo parodytas. Tokie dalykai nepalieka abejingu. Dalyvaudamas aukcione žinau, kad kažkiek padedu spręsti tų žmonių problemas.

Kai paskutiniame labdaros vakare varžėtės dėl skulptoriaus Tomo Vosyliaus skulptūros „Jis”, kurią aukciono vedėjas pavadino  „puolusio angelu” apdaužytais sparnai, atrodė, kad tiesiog esate apimtas didelio azarto?

Aš tą skulptūrą iškart pavadinau Angelu sargu. Jis man priminė mano karjeros vingius – toks apdaužytais, nudraskytais sparnais, bet nesugniuždytas. Labai norėjau jį įsigyti ir dabar laikau namuose garbingoje vietoje padėjęs.

Dėl šito angelo labiausiai varžėmės su verslininku Romualdu Raudoniu. Bet priėjęs prie manęs po aukciono jis prisipažino, kad jei būtų ir pats jį įsigijęs vis tiek būtų man padovanojęs.

Daugelį metų Jūs buvote viešojoje erdvėje labai matomas žmogus. Pasitraukus iš policijos generalinio komisaro pareigų, visuomenės dėmesys sumažėjo. Ar draugų ratas po to liko nepasikeitęs?

Tam tikrų pokyčių įvyko ir tai vertinu labai teigiamai.

Kažkada asmeninės šventės proga sulaukus sveikintojų antplūdžio vienas pavaduotojas man pasakė: „Generalini, čia ne jus sveikina, čia sveikina šitą kėdę.”  Iš pradžių man tai nuskambėjo keistai, bet jis buvo teisus.

Tie, kas rodė dėmesį tiktai kėdei, man nuo jos pasitraukus, nuo manęs pasitraukė. Nors, tiesą sakant, maniau, kad tokių žmonių bus gerokai daugiau.

Mano bičiulių ratas per pastaruosius metus gerokai išsiplėtė – jame atsirado daugiau civilių žmonių. Juk aš dabar ne tarnyboje, manęs niekas neriboja.

Ko gero nebūna nė vienos dienos, kad kas nors nepasisiūlytų į draugus ir socialiniuose tinkluose – kasdien sulaukiu bent po keleto kvietimų draugauti. Tai mane gerokai stebina.

Ir visus kvietimus draugauti priimate?

Man kažkaip nepatogu atsakyti. Bet prieš priimdamas vis tiek pasižiūriu, kas jie tokie, kokie draugai jų aplinkoje.

Esate sukaupęs didelę kriminalisto ir vadovaujamo darbo patirtį. Gal ja dalinatės mokymuose, seminaruose, skaitote paskaitas?

Kai pasitraukiau iš tarnybos, iš pradžių buvau kviečiamas vadovų kursuose skaityti paskaitas apie kriminogeninę situaciją, pareigūnų ir verslininkų santykius, korupciją. Bet dabar jau nebe.

Pas mus nėra pareigūnų ruošimo sistemos, policija neturi specialistų ruošimo bazės ir neišnaudojama patyrusių pareigūnų  patirtis.

Pasiūlymų dirbti valstybės institucijose nesulaukiate?

Kažkada buvau gavęs žinią iš tuomečio premjero Gedimino Kirkilo komandos, kad man nori siūlyti patarėjo vietą. Iškart pasakiau – ne.

Toks darbas ne man – tai tuščias laiko leidimas. Nemanau, kad ten galėtum padaryti kažką rimto, apčiuopiamo, kad matytum savo darbo rezultatą.

Į jokią valstybės tarnybą grįžti nenoriu. Dabar aš esu laisvas žmogus: noriu – dirbu, noriu – skaitau knygą, noriu – užsiimu kitokia veikla.

Ir į policiją grįžčiau tik tuomet, jeigu būtų krizinė situacija.

Prieš keletą metų dirbant policijos generaliniu komisaru Jūsų populiarumo reitingai buvo labai aukšti – ne vienerius metus buvote populiariausias asmuo Lietuvoje. Ne viena politinė partija bandė Jus prisivilioti į savo gretas. Ar tie partijų viliotiniai jau praeityje, ar vis dar sugebate jiems atsispirti?

Prieš rinkimus buvo siūlymų įrašyti į partijų sąrašus, po rinkimų buvo kitokių siūlymų – atsisakiau.

Kodėl? Aš iš arti mačiau politikos virtuvę ir daug negražių dalykų joje. Man nesuvokiama, kaip galima taip elgtis, kad per vieną naktį sąjungininkai tampa priešininkais, vakare kalbėję vienaip, ryte žmonės jau dėsto visai ką kita.

Esu bendravęs ir ne su vienu politiku, kuris juo tapdamas turėjo labai gerų ketinimų, bet jie visi atsimušdavo į jau sistema tapusias kitokias tradicijas.

Ir mano paties reitingai politikoje gal būtų gerokai mažesni nei policijoje.

Dabar Jūsų vadovaujamos įmonės veikla atrodo ganėtinai neapibrėžta ir net šiek tiek paslaptinga. Tad ką gi jūs veikiate?

Išieškome skolas, padedame žmonėms išvengti bankroto, tarpininkaujame verslo žmonėms surandant vieniems kitus. Užsiimame ir asmenų paieška, tyrėme ne vieną nužudymą.

Tik mūsų veiksmus gerokai riboja tai, kad Lietuvoje iki šiol nėra detektyvinės veiklos įstatymo.

Todėl mes kartais balansuojame ties įstatymo riba, o mūsų surinkta medžiaga negali būti pateikta kaip įrodymai teisme.

Mūsų versliukas daugiau skirtas laikui praleisti, o ne milijonams uždirbti. Norint praturtėti, reiktų kurti kitokius verslo projektus. Bet mes darome tai, ką darome, puikiai žinodami, kad iš to daug neuždirbsime.

Kiti mano kolegos yra įkūrę privačios detektyvinės veiklos biurą ir tik tokia veikla užsiima. Iš jos nepralobsi – darbas sunkus, sudėtingas, reikalaujantis daug laiko. Bet žmonės yra toje terpėje, kurioje praleido didžiąją dalį savo gyvenimo ir jiems tas patinka.

Ar tapus „civilioku” pasikeitė tik darbas, ar keitėsi ir įpročiai, pomėgiai?

Pagrindinis įprotis – kasdien sportuoti  – išliko. Kiekvieną rytą tam skiriu apie pusantros valandos. Besimankštindamas pasikraunu, sukaupiu jėgų – sportuoju nuo 14 metų.

Domiuosi įvairiomis šiuolaikiškomis technologijomis – tai mano naujas hobis.

O žvejoju ir medžioju dabar jau retai. Pasidariau išrankus ir kompanijai, ir laiko praleidimo kokybei.

Susijęstraipsniai

STT atliko korupcijos rizikų analizę dėl atliekų tvarkymo Alytaus mieste ir dar keliose savivaldybėse

STT atliko korupcijos rizikų analizę dėl atliekų tvarkymo Alytaus mieste ir dar keliose savivaldybėse

Laivai Nemune – jau ne svajonė: aptariami konkretūs grafikai

Laivai Nemune – jau ne svajonė: aptariami konkretūs grafikai

Sukurtas Dzūkijos (Dainavos) metų ženklas

Sukurtas Dzūkijos (Dainavos) metų ženklas

Pagerbti pirmą metų mėnesį gimusieji SĄRAŠAS

Pagerbti pirmą metų mėnesį gimusieji SĄRAŠAS

Butrimonių šokių kolektyvas „Gojelis“ skris į Jungtinę Karalystę?

Butrimonių šokių kolektyvas „Gojelis“ skris į Jungtinę Karalystę?

Veseilinių muzikantų parodon – Alytaus muziejaus patalpon!

Veseilinių muzikantų parodon – Alytaus muziejaus patalpon!

Mums labai svarbi Jūsų parama. Ačiū!
ShareSend
SKAITYTI KOMENTARUS (0)

Video rekomendacijos

Taip pat skaitykite

112

Pinigų pavogė iš Alytaus centre esančios parduotuvės
Darbo partijos sąrašo lyderis Druskininkuose įtariamas disponavimu puse kilogramo hašišo
„Prifarširuotas“ čiužinys įstrigo Nemuno žolėse
Kelyje link Alytaus susidūrė trys transporto priemonės FOTO

Laisvalaikis ir kultūra

Veseilinių muzikantų parodon – Alytaus muziejaus patalpon!
Būk kartu su teatru VASARIO REPERTUARAS
Į baleto pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“ Alytuje kviečia Ukrainos artistai
Vietoje turgaus paviljono Alytuje pradėjo veikti modernus sporto klubas VIDEO. FOTO

Aktualijos

Darbuotojams laiku nesumokėti atlyginimai darbdaviams atsirūgs didesniais delspinigiais
Kelionės dokumentai buvo nepriekaištingi, įtarimų sukėlė automobilis
STT atliko korupcijos rizikų analizę dėl atliekų tvarkymo Alytaus mieste ir dar keliose savivaldybėse
Vienas pirmųjų elektrinių vilkikų Lietuvoje testuojamas Alytuje

Alytus

STT atliko korupcijos rizikų analizę dėl atliekų tvarkymo Alytaus mieste ir dar keliose savivaldybėse
Alytiškių butuose toliau diegiami nuotoliniai skaitikliai
Žiedinėje sankryžoje planuojama išskirtinė skulptūra
Alytus vaikams bus dar labiau draugiškas

Alytaus rajonas

Laivai Nemune – jau ne svajonė: aptariami konkretūs grafikai
Pagerbti pirmą metų mėnesį gimusieji SĄRAŠAS
Butrimonių šokių kolektyvas „Gojelis“ skris į Jungtinę Karalystę?
Pasveikinta 100 metų sulaukusi Genovaitė

Dzūkija

STT atliko korupcijos rizikų analizę dėl atliekų tvarkymo Alytaus mieste ir dar keliose savivaldybėse
Laivai Nemune – jau ne svajonė: aptariami konkretūs grafikai
Sukurtas Dzūkijos (Dainavos) metų ženklas
Pagerbti pirmą metų mėnesį gimusieji SĄRAŠAS

Verslas

Planą teikti teismui „Snaigei“ leista vėliau, pasikeitė kredito teisių turėtojai
Naujas vyndarystės verslas rajone – medaliais jau apdovanotas vynas INTERVIU
Alytaus kolegija skelbia patalpų nuomos konkursą FOTO
Alytuje savimi vėl patikėjęs futbolininkas artėja prie milijoninio kontrakto pasaulio vicečempionų šalyje

Videoreportažai

Vietoje turgaus paviljono Alytuje pradėjo veikti modernus sporto klubas VIDEO. FOTO
Girtas vairuotojas Alytuje sustojo tik ant šaligatvio VIDEO. FOTO
Kokia seniausia Alytaus data ir kas toks yra Alštatas? VIDEO. FOTO
Laukia dar vienas kantrybės iššūkis: Alytuje planuojamas naujas žiedas VIDEO. FOTO

Politika

Frakcijos „LVŽS Sprendimai ir atsakomybė“ pareiškimas: kodėl atlyginimai didėja tik kai kuriose įstaigose?
M. Mikutavičius: politikams naudotis savo kūryba neleisiu
I. Ruginienė: kaupimas antros pakopos privačiuose pensijų fonduose – šimtmečio afera
Žinomą Lietuvos politiką į Alytaus rajoną traukia ne tik sava sodyba INTERVIU

Sportas

DFK „Dainava“ sudarė sutartį su ukrainiečiu
LRF taurės „Final 4“ turnyrui pasirinktas Alytus VASARIO 4-5 D.
Vietoje turgaus paviljono Alytuje pradėjo veikti modernus sporto klubas VIDEO. FOTO
Pirmas DFK „Dainava“ naujokas šiemet – įvarčiais kontrolinėse rungtynėse pasižymėjęs užsienietis
  • Darbas Alytuje
  • Kopėčios
  • Kosmetika
  • Adidas batai
  • KET bilietai
  • Paskola verslui
  • namams24.lt
  • auksoisparduotuve.lt
  • beta.lt
  • grupinis.lt
  • Baldai internetu
  • Sportuojantys.lt
  • referatai
  • Greitos skyrybos internetu – skyrybų advokatai
  • drekintuvas
  • fotoepiliatorius
  • irigatorius
  • Nebegėda
  • O.D.A.
  • Courseplay FS22
  • Buitinės technikos remontas
  • grozioakademija.lt
  • venusCBD aliejus
  • terasustatyba.lt
  • indigroup.lt.
  • garažo vartai
  • personalo atranka
  • Lelo
  • Giluminiai vandens siurbliai
  • esta viza
  • SitAndGo
  • bobutespaskola.lt
  • SEONETA
  • muresta.lt
  • Bigbank
  • www.klipshop.lt
  • Aulinukai
  • Srotas24
  • Zuza.lt – prekybos centras internete

© 2022 Alytausgidas.lt - Populiariausias Dzūkijos portalas

No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Dzūkija
  • Aktualijos
  • Laisvalaikis ir kultūra
  • Sportas
  • 112
  • Verslas
  • Videoreportažai
  • Įdomu
  • Skelbimai
  • Pranešk naujieną

© 2022 Alytausgidas.lt - Populiariausias Dzūkijos portalas