Turnyrą sumanė buvęs J. Jonuškos auklėtinis, iš
Alytaus kilęs verslininkas Prieš keletą metų jis į gimtinę perkėlė rankinio turnyrą „Erima cup“. Kartą šią taurę laimėjusi pagrindinė RK „Varsa“ komanda „Varsa-Stronglasas“, jos treneris su A. Vaitulioniu, sumanę įamžinti Alytaus rankinio patriarcho atminimą, tai šiemet ketina įgyvendinti Nors iki J. Jonuškos atminimo turnyro liko dar 5 mėnesiai, jau išsiuntinėti kvietimai Lietuvos, Baltijos ir Skandinavijos šalių klubams, iš kurių, o taip pat ir kitų komandų atsakymų bus laukiama iki vasaros. Tikimasi, kad prie atminimo turnyro prisijungs ir rėmėjai, o bendromis pajėgomis jau šiemet pavyks tapti tarptautiniu ir pajėgiausiu rankinio priešsezonio turnyru Lietuvoje. [caption id="attachment_84553" align="alignnone" width="687"] Alytuje pradėtas rengti vietos rankinio patriarcho J. Jonuškos (1950✞2017) atminimui skirtas turnyras[/caption] Beveik 40 metų rankinio sporto tradicijas tęsiantis, Alytaus ir Dzūkijos rankinio bendruomenę jungiantis, aukščiausių sportinių tikslų siekiantis, pastarųjų 5 iš eilės šalies čempionatų prizininkas - rankinio klubas „Varsa“ - savo komandų ir turnyro rėmėjais tapti ragina tiek įmones, įstaigas, organizacijas, tiek ir šiam sportui neabejingus miestelėnus bei prašo skirti 1 ar 2% nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).