Pirmadienis, balandžio 23, 2018
Pradžia Naujienos Aktualijos Prezidentė nusiteikusi prieš vidaus sandorius savivaldybėse

Prezidentė nusiteikusi prieš vidaus sandorius savivaldybėse

0
Vienas pirmųjų D. Grybauskaitės darbų po Šv. Velykų - veto vidaus sandoriams savivaldybėse. Prezidentės manymu, vidaus sandoriai iškreipia konkurenciją, yra terpė korupcijai, todėl turi būti uždrausti, nepaliekant išimčių

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kuriomis buvo palikta galimybė savivaldybėms rengti vidaus sandorius.

Prezidentės manymu, vidaus sandoriai iškreipia konkurenciją, yra terpė korupcijai, todėl turi būti uždrausti, nepaliekant išimčių.

Šalies vadovė pažymėjo, kad Seimo priimtos įstatymo pataisos draudžia sudaryti vidaus sandorius valstybės valdomoms įmonėms, tačiau palieka šią galimybę savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms. Pasak D. Grybauskaitės, tai prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintiems lygiateisiškumo ir sąžiningos konkurencijos principams bei palieka atvirą landą korupcijai savivaldoje.

Prezidentūra pažymi, kad per pastaruosius penkerius metus savivaldybės vidaus sandoriams išleido beveik 400 mln. eurų. Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo duomenimis, vidaus sandoriai perkamos atliekų tvarkymo paslaugos kainą gali išauginti net iki 100 procentų, o už tai turi sumokėti gyventojai.

„Savivaldybės pralaimi ginčus administraciniuose teismuose, jeigu vidaus sandoriai yra organizuojami be konkurso. Viešųjų paslaugų teikėjas privalo būti atrinktas konkurso būdu“, – aiškina prezidentūra.

Viešųjų pirkimų tarnybos skaičiavimais, 2011-2016 metais vidaus sandorių sudaryta už 1,005 mlrd. eurų, iš jų vien savivaldybėse – už 420,7 mln. eurų.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here