Alytaus regiono plėtros taryba surengė pasitarimą dėl Alytaus kolegijos reorganizavimo.
Kaip jau rašėme, Švietimo mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) Alytuje ir visoje Dzūkijoje vienintelei aukštajai mokyklai siūlė jungtis su Kauno kolegija, tuo tarpu pati Alytaus kolegijos akademinė bendruomenė buvo išreiškusi pageidavimą bendrą veiklą vykdyti ne regioniniu, o studijų programų dermės su Klaipėdos universitetu principu, drauge vystant kai kurias sveikatinimo mokslų specialybes ir pan., aktualias tiek pajūriui, tiek Dzūkijai.
Nuotoliniame regiono plėtros tarybos pasitarime dalyvavo ŠMSM viceministrė Agnė Kudarauskienė, buvęs ilgametis Alytaus kolegijos studentų prezidentas, antrą kadenciją Alytaus miesto mero poste pradėjęs Nerijus Cesiulis, Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė, taip pat antrą kadenciją ką tik pradėjusi Alytaus regiono plėtros tarybos administracijos direktorė Jurgita Butrimaitė, Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius, šios kolegijos tarybos pirmininkas Marius Jasaitis, Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir kiti.
Pasitarime diskutuota dėl Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimo projekte numatyto Alytaus kolegijos reorganizavimo, prijungiant ją prie Kauno kolegijos bei Alytaus regiono suinteresuotų institucijų pasiūlymo Alytaus kolegiją prijungti prie Klaipėdos universiteto.
- Pasak Alytaus kolegijos direktoriaus S. Naruševičiaus, situacija yra neapibrėžta, tačiau alytiškiai turi poziciją dėl savosios Alma mater ateities.
Be to, kaip tvirtinama Alytaus ir kitų Lietuvos kolegijų ministerijai skirtame dokumente, „ŠMSM nesiėmė lyderystės dėl valstybinių kolegijų pateiktų siūlymų. Nebuvo nustatyti bendri pateiktų siūlymų vertinimo kriterijai. Nevyko plati ir atvira diskusija dėl galimų kolegijų reorganizavimo pasekmių tiek su kolegijų valdymo organais, tiek ir su regionų verslo bendruomenėmis, kurios tiesiogiai suinteresuotos studijų kokybės gerinimu. To pasekoje, priimant esminius sprendimus dėl tolesnės kolegijų veiklos, iš esmės nebuvo atsižvelgta į kolegijų valdymo organų, akademinių bendruomenių bei verslo nuomones ir interesus“.
- Panašiai, kaip rašoma, ir nutiko – Alytaus kolegija jau apsimainė vizitais su Klaipėdos universitetu, surado bendrų veiklos taškų, o ministerija, į tai nė neatsižvelgusi, vos ne primygtinai rekomendavo neaiškiu, nebent regioninio centralizavimo principu grindžiamą „santuoką“ su Kauno kolegija.

Pasak Alytaus kolegijos atstovų, teisėkūros principai reikalauja, kad rengiant norminius teisės aktus būtų įtrauktos visos suinteresuotos šalys, joms turi būti sudaryta galimybė pateikti siūlymus ir pastebėjimus rengiamam teisės akto projektui.
Įprasta praktika, kad dėl tokio pobūdžio teisės aktų vyksta atvira diskusija, kurios metu išklausomi visų suinteresuotų šalių siūlymai, šie siūlymai įvertinami ir dėl jų pateikiama teisės akto rengėjo pozicija.

Šią aktualiją savo metiniame pranešime palietė ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, „… išmintingų sprendimų reikia ir vykdant kolegijų tinklo pertvarką. Keliami reikalavimai dėl studentų skaičiaus, visu etatu dirbančių ir mokslinį laipsnį turinčių dėstytojų skaičiaus, absolventų sėkmės darbo rinkoje visas kolegijas kerpa pagal vienodą kurpalį“.
„… kiekviena aukštoji mokykla veikia skirtingomis sąlygomis. Svarstant kolegijų ateities perspektyvą, būtina įvertinti kiekvienos jų indėlį į konkretaus regiono plėtrą. Turime užtikrinti, kad aukštasis mokslas neišnyktų iš regionų, o jo kokybė gerėtų ir būtų pagrįsta moksline veikla“, – metinio pranešimo metu kalbėjo šalies prezidentas.