Lietuvos paštas išleidžia naujus pašto ženklus „Lietuvos raudonoji knyga“. Viename pašto ženkle vaizduojama vėjalandė šilagėlė (lot. Pulsatilla patens), o kitame – plačialapė gegūnė (lot. Dactylorhiza majalis), kurias savaip atvaizdavo dailininkė Audronė Uzielaitė.
- Kaip mūsų redakcijai patvirtino Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Pranaitis, abi naujuose pašto ženkluose atsidūrusios rūšys yra labai dzūkiškos.
„Šilagėlė yra pušynų, bet ne bet kokių, o samanomis, kerpėmis apaugusių, kurie mažai apaugę pomiškiu ir žolėmis, augalas“, – tvirtina A. Pranaitis.
Dzūkijos nacionaliniame parke šilagėlė yra viena iš ikoninių rūšių, beje, aptinkama ir kitur, tačiau dabar labai nykstanti.
Vėjalandžių šilagėlių rūšis, pasak biologinės įvairovės apsaugos specialisto, sparčiai retėja, mat žmones jas vagia iš gamtos, be to, beveik neliko miško gaisrų – ji yra vienas iš augalų, kurie atsikuria gaisravietėse.

Atskiros šilagėlių radvietės, anot A. Pranaičio, yra žinomos ir kitose saugomose teritorijose bei už jų ribų, tačiau greitai nyksta.
Gamtininko teigimu, plačialapė gegūnė dabar aptinkama tik Dzūkijoje – labai retai, ji yra pievų, upių slėnių augalas, auga vietose, kurios įprastai būna perteklinio drėgnumo.
Plačialapės gegūnės tikrai auga Dzūkijos nacionaliniame, Veisiejų regioniniame parke.

Gegūnių taip pat yra Žuvinto rezervato rūšių sąraše, nors tikslios radvietės šiuo metu nežinomos.
Pašto ženklų su šilagėle ir plačialape gegūne nominalai – po 1,40 Eur, tiražas – po 18 tūkst. egz. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną – paskutinį šios vasaros penktadienį Totorių g. pašte Vilniuje.