Šeštadienis, 25 kovo, 2023
  • Kontaktai
  • Lauko reklama Alytuje
Alytausgidas.lt
SKELBIMAI
RENGINIAI
No Result
View All Result
  • Dzūkija
    • Alytus
    • Alytaus rajonas
    • Druskininkai
    • Lazdijai
    • Varėna
  • Aktualijos
    • Jaunimas
    • Švietimas
  • Verslas
  • 112
    • Eismas
    • Nelaimės
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Rankinis
    • Lengvoji atletika
    • Kitos sporto šakos
  • Transportas
  • Videoreportažai
  • Laisvalaikis ir kultūra
  • Politika
  • Skelbimai
Alytausgidas.lt
  • Dzūkija
    • Alytus
    • Alytaus rajonas
    • Druskininkai
    • Lazdijai
    • Varėna
  • Aktualijos
    • Jaunimas
    • Švietimas
  • Verslas
  • 112
    • Eismas
    • Nelaimės
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Rankinis
    • Lengvoji atletika
    • Kitos sporto šakos
  • Transportas
  • Videoreportažai
  • Laisvalaikis ir kultūra
  • Politika
  • Skelbimai
866101505 / [email protected]
RENGINIAI
No Result
View All Result
Alytausgidas.lt
No Result
View All Result
Home Dzūkija Alytus

Pasaulio menininkai Alytuje eis prieš „rimtąją” kultūrą ir mėgins apsieiti be meno

2011-08-22
in Alytus, Dzūkija
0
Pasaulio menininkai Alytuje eis prieš „rimtąją” kultūrą ir mėgins apsieiti be meno
Dalintis

Alytuje prasideda bienalė. Antrą dešimtmetį skaičiuojančių eksperimentinių tarptautinių vizualaus meno renginių tradiciją reziumuojantis, Dzūkijos sostinėje kas du metai vykdomas renginys visuomeninėse ir urbanistinėse miesto erdvėse vyks visą savaitę.

Kaip skelbia organiztoriai, prisijungti prie bienalės kviečiami visi, įmanomais ir neįmanomais būdais – fiziškai, elektroniškai, psichotelepatiškai. Anot rengėjų, bienalėje bus atsižvelgta į urbanistinius miesto ypatumus, istorinius – politinius elementus.

„Labai svarbi aplinkybė – Alytuje nėra jokios meninės infrastruktūros – jokių galerijų, meno muziejų, netgi elementarios parodų salės nėra mieste, skaičiuojančiame iki 70 tūkst. gyventojų. Taigi, menininkų pasirinkta neišvengiamybė išeiti į gatves tapo jų identitetu”, – teigia Alytaus anti-bienalės sumanytojai.

Alytaus bienalė žvelgia į ateitį ir siekia įsilieti į visuotinį streiką 2012 m. kaip psichodarbininkai, užtikrinsiantys žmonių dvasinį išsilaisvinimą nuo fetišizuotos „kultūros”.

Bilenalės dalyviai patys megins susilaikyti nuo meno. Renginio instrukcijoje perspėjama, kad jame „nepageidaujami jokie individualistiniai [kultūriniai] išsišokimai, kviečiama susilaikyti nuo [vizualios] dokumentacijos”.

Alytuje susirinkę pasaulio menininkai ketina paremti visus meno streikus, nukreiptus prieš kapitalistinį neo-liberalizmą bei buržuazinę kultūrą, prisijungti prie iniciatyvų, nukreiptų į „kultūros sostinių” sabotažą ar – mažesniame lygmenyje – į meno bienalių žlugdymą.

Alytaus bienalės dalyviai:

Anjuman Matan Kahneek Aur Amali Karkan (AMKAAK)
DEad WOrkers Union of DAta Miners & Travailleurs Psychique (DEWOU-DAMTP)
2012 Al Wahd Space Time and General Situlogical Strike Organising Committee
All Made-up And Non-existant, Dead and non-Living workers Association (AMANDLA)
Alytus Biennial Reversion into Abolition of Culture And Distribution of its Aberrant Bacillus Right Abroad – Committee (ABRACADABRA-C)
ZCCA-Libušin [šiuo metu paskelbusi neterminuotą streiką ir pilnai integruota į DAMTP]
Cambridge Lettrist And Situationist Society (CLASS)
London Psychogeographical Association (LPA)
Tippi Tillvind & Johannes Bergmark [Surrealistų grupė iš Stokholmo]
Ben Morea
Dead Revolutionaries Club
Transient Art Strike Biennial Supreme Council of One (Londonas)
Spart Action Group [paskelbusi streiką 2009-2012 m. laikotarpiui]
Workers Charter Movement (Indija)
Non Grata (Estonia)
LUNI (Lietuva)
Anarchija.lt
MeKuSa
Katsiaryna Samihulina & Yuli Ilyushchanka & Ira Turbina [“Lipovy Tsvet” ir Literatų grupuotė “Q” (Belarusija)]
Howard McCalebb [DADAPOST, Berlin]
Jacques Vaché Editorial Group
Disidentas Bacevyčia [Laisvės Klinika / Clinique De La Liberte (Lt/ Fr)]
FJODOR (Kroatija)

Alytaus bienalės programa

Rugpjūčio 22 d., pirmadienis,

Atvykimai, susitikimai, laisvo formato diskusijos

Rugpjūčio 23 d., antradienis,

(Saviorganizacija, proletarizmas, raidės lygmuo – letrizmas)
Tarptautinė vergų kelio ir vergovės panaikinimo diena – 1791 m. Haičio vergų sukilimui atminti
10-11 val. bendras susirinkimas, bendrų principų aptarimas, kongreso programos aptarimas, koregavimai ir tvirtinimas [Alytaus dailės mokykla]
11–12 val. darbininko – situacionisto (Situationist Worker) pranešimas apie principinius terminus: „darbininkas”, „proletariatas”, „komunizmas”, „sąjunga” ir kt. bei jų naudojimą.
12–13 val. Kitų dalyvių pasisakymai – pri(si)statymai.
13–14 val. Diskusijos/pasiūlymai/rezoliucijos.
15.30-16 val. Disidentas Bacevyčia [Laisvės Klinika / Clinique De La Liberte (LT/ FR)]. Pranešimas „Dešimt patagorinių imperaktyvų (… deminutyvų, superlatyvų, paliatyvų)“.
16–17 val. Katsiaryna Samihulina & Yuli Ilyushchanka & Ira Turbina. „Lipovy Tsvet” ir literatų grupuotė „Q” – apie aseminį rašymą Baltarusijoje.
17–18 val. Diskusijos/pasiūlymai/rezoliucijos.
18–20 val. FJODOR: psichodelinis noizas (Zagrebas, Kroatija)

Rugpjūčio 24 d., trečiadienis,

(Black Power, „juodieji“ eurocentristinės „baltųjų” kultūros aspektai)
10–11 val. bendras susirinkimas. Sprendimai dėl dienos darbotvarkės, techniniai-organizaciniai klausimai. [Alytaus dailės mokykla]
11–12.00 Howard McCalebb. „Fear of a Black Planet” – dokumentinio filmo „Rock ’n Roll Days ir Public Enemy” albumo „Fear of a Black Planet” pavadinimo apropriacija video formate. Filme atskleidžiamos aplinkybės, kurių pagalba tuometinis jaunimas per „Juodųjų“ kultūrą ir didžiam „Baltųjų“ suaugusiųjų siaubui pažino ekstazę, vadavosi iš rasistinės JAV politikos rėmų bei virto pasauliniu fenomenu. Filme girdisi dviejų besikalbančių japonų balsai. Iš japonų kultūros perspektyvos jie dalijasi žiniomis apie rokenrolą: Japonijoje šis yra siejamas su 7-ojo dešimtmečio „baltųjų“ grupių (tokių, kaip The Beatles) kūryba ir jie nežino, kad rokenrolui pradžią davė būtent „juodieji“ muzikantai, ir kad ši muzika suvaidino reikšmingą vaidmenį Afroamerikiečių kultūrino-politinio sąmonėjimo formavimui.
12–12.30 val. [?]
12.30–13.30 val. Diskusijos/pasiūlymai/rezoliucijos.
15.00–20 val. Pasiruošimo piketui darbai, kūrybinės dirbtuvės.
– planuojamas nematomo teatro forumas – prezentacija. Apie tai, kaip elgtis pastebėjus instititucinį rasizmą europietiškuose kairiuosiuose ir anarchistiniuose judėjimuose [bus panaudotos realios situacijos iš LARC veiklos].

Rugpjūčio 25 d., ketvirtadienis,

10–11 val. Bendras susirinkimas. Sprendimai dėl dienos darbotvarkės, techniniai – organizaciniai klausimai. [Alytaus dailės mokykla]
11–13 val. [?]
14–17 val.Pasiruošimo kontrkultūriniam piketui darbai, kūrybinės dirbtuvės.
17–18 val. Gatvės kontrkultūrinis piketas – eisena prieš „rimtąją” kultūrą (šokiai gatvėje, „po grindiniu – pliažas” ir pan.)
20-22 val. [?]

Rugpjūčio 26 d., penktadienis,

10–11 val. Bendras susirinkimas. Sprendimai dėl dienos darbotvarkės, techniniai – organizaciniai klausimai. [Alytaus dailės mokykla]
11–12 val. Johannes Bergmark. Dalijimasis patirtimi ir idėjomis apie tai, kaip pasidaryti pačiam muzikinius instrumentus, būti „profesionaliu“ muzikantu ir pan.
12–13 val. Apie neįprastų muzikos instrumentų akustiką. [Johannes Bergmark]
14–23 val. Pasidaryk pats [D.I.Y.] muzikos kūrybinės dirbtuvės:
– kaip pasigaminti kontaktinius mikrofonus. Praktinės instrukcijos [Johannes Bergmark]
– kaip pasigaminti muzikos instrumentus iš atliekų – praktinės instrukcijos, patarimai, baziniai principai [Johannes Bergmark]
– bandymai improvizuoti, diskusijos apie improvizaciją, muziką ir pan. [Johannes Bergmark].
– grojimas kartu mažomis ir didelėmis grupėmis įsiklausant arba neįsiklausant vieni kitų.
– „Pasidaryk pats“ totalios muzikos koncertas [Alytaus dailės mokyklos prieigos].
23–24 val. Mirusiųjų pasaulio psichodarbininkų sąjungos [DEad WOrkers Union – DEWOU-DAMTP] nakties kontrkultūrinis piketas ir šventinė eisena Alytaus miesto gatvėmis.

Rugpjūčio 27 d., šeštadienis,

10–12 val. „Trišalis futbolas ir psichogeografija“ Alytaus miesto sode.
13–15 val. „Rimtosios kultūros“ žlugdymo mašina – kosminės seksualinės energijos siurbimas iš dangaus, panaudojant Wilhelmo Reicho debesų skaidytojus ir pakraunant miesto sodo fontaną plačiajai visuomenei prieinama gyvybine energija.
16-18 val. [?]
18–20 val. Tippi Tillvind & Johannes Bergmark. Diskusija apie siurrealistinių ir skepticistinių požiūrių derinimą.
20-22 val. [?].

Rugpjūčio 28 d., sekmadienis,

(klaustropsichika VS agorapsichika)
8– 24 val. Kelionė psichoautobusu į Latvijos pajūrį, aplankant psichoaktyvuotas vietoves pakeliui [Prano Sederavičiaus Kudirkos Naumiestis, Viliaus Orvido Salantai, Roberto Gramaliausko Lenkimai ir kt.].

ShareSend
SKAITYTI KOMENTARUS (0)

Video rekomendacijos

Taip pat skaitykite

112

Vėl neblaivi į avariją pateko buvusi teisėja
Skaitytojai: mokytoja buvo „tokia girta, kad vos stovėjo ant kojų“ PAPILDYTA
Pradėjo administracinę teiseną dėl vagystės iš parduotuvės
Parduotuvėje buvo pasisavinta alkoholinių gėrimų

Laisvalaikis ir kultūra

O. Koršunovo „Otelas“ su Oneida pagrindiniame vaidmenyje bus rodomas ir Alytuje
L. S. Černiauskaitės esė knyga „Džiaugsmynas“ – ne tik apie džiaugsmą
Bibliotekos žmonės: Leokadijos keramikos pradžiamokslis ir „kosminės“ lėkštės
„Sekmadienis skirtas melstis, o ne girtuokliauti“, arba kaip tarpukario Pietų Lietuvoje vyko vedybos?

Aktualijos

Laikrodžių rodykles suksime viena valanda į priekį
Skaitytojai: mokytoja buvo „tokia girta, kad vos stovėjo ant kojų“ PAPILDYTA
Kelionė iš Čekijos per Lenkiją į Estiją baigėsi Tarnaukoje
Katalizatorių pjaustytojai už vagystes iš „Lexus“ automobilių nubausti, šį kartą sudomino „Toyota“

Alytus

Nuo šeštadienio prie dalies šviesoforų Alytuje nebeliks lentelių su žalia rodykle
Alytaus meras N. Cesiulis: gali būti, kad savivaldybėje nebeliks opozicijos INTERVIU
Apribotas motociklų ir motorolerių eismas Alytaus teismo link
Nueinančios Alytaus miesto tarybos narys pažeidė interesų derinimo nuostatas

Alytaus rajonas

Geniai planuoja rengti maisto gamybos edukacijas
Alytaus rajone atidengta atminimo lenta Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos leidėjams ir platintojams FOTO
Paviešinta, kiek išmokėta Alytaus rajono ūkininkams
Dauguose ruošiamasi statyti futbolo stadioną

Dzūkija

Kelionė iš Čekijos per Lenkiją į Estiją baigėsi Tarnaukoje
Geniai planuoja rengti maisto gamybos edukacijas
Nuo šeštadienio prie dalies šviesoforų Alytuje nebeliks lentelių su žalia rodykle
Šiemet didžiausia nelegalų grupė sulaikyta Čepkelių pelkėje

Verslas

Alytaus gimnazistų bendrovė laimėjo socialinės atsakomybės meistriškumo apdovanojimą
Vaistų lietuviai išmetė mažiau, tačiau į šiukšlines keliauja milijonai
Reklama per krepšinio prizmę: ko gali tikėtis RKL partneriai
60-metį švenčiančioje „Alitoje“ – rekordinė investicija

Videoreportažai

Permainos Alytaus rajono mero poste: A. Vrubliauską pakeis R. Vitkauskienė VIDEO. FOTO
Prie didžiosios Dailidės – įtartinas radinys VIDEO. FOTO. PAPILDYTA. PATIKSLINTA
Valstybei svarbios gatvės Alytuje tvarkomos, darbus planuojama baigti 2025 metais VIDEO. FOTO
Kovo 11-ąją alytiškiai šventė Rotušės aikštėje VIDEO. FOTO

Politika

Nueinančios Alytaus miesto tarybos narys pažeidė interesų derinimo nuostatas
Permainos Alytaus rajono mero poste: A. Vrubliauską pakeis R. Vitkauskienė VIDEO. FOTO
Perrinkta daugiau nei pusė merų: Varėnos rajone darbą tęs A. Kašėta VISŲ MERŲ SĄRAŠAS
Lemiamame ture prasidėjo išankstinis balsavimas už merus

Sportas

Alytaus krepšininkės artėja prie dvidešimtosios pergalės
Kurorto merginos iškovojo pirmąją pergalę Lietuvos lygoje
Alytiškių krepšininkų gausiai atstovaujami Prienai pateko į RKL aštuntfinalį
Druskininkų „Deivės“ pateko į finalinį EGBL turnyrą
  • Darbas Alytuje
  • Kopėčios
  • Kosmetika
  • Adidas batai
  • KET bilietai
  • Paskola verslui
  • namams24.lt
  • auksoisparduotuve.lt
  • beta.lt
  • grupinis.lt
  • Baldai internetu
  • Sportuojantys.lt
  • referatai
  • Greitos skyrybos internetu – skyrybų advokatai
  • drekintuvas
  • fotoepiliatorius
  • irigatorius
  • Nebegėda
  • O.D.A.
  • Courseplay FS22
  • Buitinės technikos remontas
  • grozioakademija.lt
  • venusCBD aliejus
  • terasustatyba.lt
  • indigroup.lt.
  • garažo vartai
  • personalo atranka
  • Lelo
  • Giluminiai vandens siurbliai
  • esta viza
  • SitAndGo
  • bobutespaskola.lt
  • SEONETA
  • muresta.lt
  • Bigbank
  • www.klipshop.lt
  • Aulinukai
  • Srotas24
  • Zuza.lt – prekybos centras internete
  • signeda.lt

© 2022 Alytausgidas.lt - Populiariausias Dzūkijos portalas

No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Dzūkija
  • Aktualijos
  • Laisvalaikis ir kultūra
  • Sportas
  • 112
  • Verslas
  • Videoreportažai
  • Įdomu
  • Skelbimai
  • Pranešk naujieną

© 2022 Alytausgidas.lt - Populiariausias Dzūkijos portalas