Rugsėjį sezonų uždangas Alytuje atidarys tiek Miesto teatras, tiek Lėlių kambarys. Nuo vietos teatralų stengsis neatsilikti ir Alytaus kultūros ir komunikacijos centras, naująjį, jau ketvirtąjį spektaklių sezoną pradėjęs rugpjūčio pabaigoje. Klaipėdos dramos teatro spektaklio „Viskas apie moteris” sėkmė įrodė – alytiškiai per vasarą išsiilgo teatro. Šio meninio „alkio” patenkinimui siūlome susipažinti su „meniu”, kurį siūlo AKKC ir partneriai – Lietuvos teatrai.
Premjera: „Seksualinės mūsų tėvų neurozės”
Į spektaklio premjerą Alytuje rugsėjo 19-ąją kviečia Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Pastaraisiais metais Dzūkijos sostinėje bene populiariausia gastroliuojančia trupe tapęs Vilniaus „dramteatris” kaskart atveža kažką įpatinga, kas mūsų nepalieka abejingais. Nesvarbu, ar tai „Dienos ir dainos”, „Laukim skambučio”, „Šykštuolis”, „Meilė pagal grafiką” ar legendinė „Žaldokynė” – AKKC salė „lūžta” nuo teatro gerbėjų antplūdžio.
Naujojo spektaklio stilius, pasak kūrėjų – taip pat panešėja į sceninį žanrą, kuriam vargu bau ar įmanoma atsispirti. „Seksualinių mūsų tėvų neurozių” kūrėjai, pjesės autorius Lukas Bärfussas, režisierė Ramunė Kudzmanaitė ir visa komanda teigia, kad „reiškinys, iš kurio negalima pasijuokti, nėra iki galo ištyrinėtas reiškinys”. Tačiau juoką keliančios scenos – tai dar ne viskas, su kuo žiūrovas susiduria spektaklio metu. Talentingų aktorių dėka paliečiamos dramaturgo kūryboje dominuojančios skaudžios gyvenimo temos – skirtingo amžiaus, įsitikinimų žmonių santykiai.
„Seksualinėse neurozėse” vaidina Rimantas Bagdzevičius (Tėvas), Monika Bičiūnaitė (Motina), Šarūnas Puidokas (Šefas), Agnė Eglė Gregorauskaitė (Šefo motina), Miglė Polikevičiūtė (Dora), Remigijus Bučius (Subtilus ponas).
„Vilnius – Dakaras” ir „Ugnies medžioklė su varovais”
Spalį Alytuje turėtume sulaukti spektakliio „Vilnius – Dakaras”. Pagal Sigito Parulskio pjesę pastatyta komedija privers braukti juoko ašarą ne tik moteris, bet ir vyrus. Įsivaizduokite: dykuma, sugedęs lenktyninis „bolidas”, ant automobilio padžiauti išskalbti apatiniai ir du dykumoje pasiklydę ekipažo nariai – vyras ir moteris. O gal tai tik dykumoje mirguliuojantis miražas? Kas ta dykuma, skirianti ir jungianti du žmones? Ar ekipažas – tai tik vienas šalia kito esantys žmonės?
Komedijoje – Lietuvos žiūrovų pamėgti aktoriai atskleidžia vyro ir moters charakterių bei santykių subtilumą. Anot režisieriaus Kosto Smorigino: „Komedija prasideda kiekvieną kartą, kai susitinka du žmonės – vyras ir moteris. Ir visai nesvarbu kur jie – dykumoje, miške, ar kosminiame laive. Šis spektaklis – nuoširdus, žavingas ir linksmas, o svarbiausia reikalingas žiūrovui”. Ir dar… Kiekvienam spektakliui „Vilnius – Dakaras” reikia dviejų maišų smėlio, jam specialiai pirktas automobilis Londone, o aktoriams pasiūti tikri ralistų kostiumai!
Nemažesnio susidomėjimo turėtų sulaukti ir naujam gyvenimui atgimstanti „Ugnies medžioklė su varovais”. 1976-aisiais Jaunimo teatro scenoje debiutavęs kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus dviejų dalių miuziklas – pirmasis Lietuvos miuziklas. Libreto autoriai – Saulius Šaltenis ir Leonidas Jacinevičius, kurių žodžius iš šio miuziklo arijų („Kregždutės”, „Kaip mažas paukštukas”) turbūt žino daugelis. Dalios Tamulevičiūtės režisuotame, dabar Gyčio Padegimo atnaujintame pastatyme, kuruio bandoma spręsti jauno žmogaus gyvenimo kelio pasirinkimo dilemą, atskleidžiama itin stipriai išgyvenama meilė, dalyvauja Vaidas Baumila, Onsa, Mindaugas Zimkus, Indrė Valantinaitė, Ona Kolobovaitė, choras „Aidija” ir kiti atlikėjai.
„Kruvinos vestuvės” ir N-16 „Striptizo ereliai”
Lapkritį alytiškiai kviečiami į Klaipėdos muzikinio teatro spektaklį pagal Frederiko Garsijos Lorca pjesę ir Astoro Piazzolla, E. Mariza muziką – „Kruvinos vestuvės”. Šis ispanų poeto, dramaturgo, aktoriaus, režisieriaus, dailininko ir muzikanto F. G. Lorca‘os kūrinys – pirmoji tragedijų trilogijos (šalia „Yerma”, „Bernardos Albos namų”) dalis. Pagrindiniai personažai Leonardas ir Nuotaka (Bridė) – pirmosios meilės aukos. Mylimieji miške, šviečiant abejingai mėnulio pilnačiai, pasineria į išsvajotas glamones, o juos aptinka Nuotakos vyras. Susirėmimas baigiasi tragiškai – abu vyrai žūna. „Kruvinose vestuvėse” vaidina baleto solistai Inga Briazkalovaitė, Galina Gaifulina, Ričardas Jankevičius, Aurelijus Liškauskas, Jolanta Mineikytė, Beata Molytė, Valdemaras Marcinkus ir kiti. Choreografas ir libreto autorius Jurijus Smoriginas.
Lengvesnio „formato” reginys – „Striptizo ereliai”. Šis spektaklis (pradinis pavadinimas – „Ladies Night”) pirmą kartą pasaulyje buvo pastatytas 1987 metais Aucklande, Naujojoje Zelandijoje ir tapo sėkmingiausiu komerciniu visų laikų spektakliu teatro istorijoje. Dramaturgų Stepheno Sinclairo ir Anthony‘io McCarteno pjesė vėliau buvo išversta į dvylika kalbų, o 1990 ir 1994 metais spektaklis pripažintas populiariausiu turizmo produktu Anglijoje. Pagal pjesę sukurtas ir 1997 m. pradėtas rodyti anglų filmas „Striptizo ereliai” susilaukė milžiniško pasisekimo. Lietuviškoms realijoms rašytojo Sigito Parulskio adaptuotą „Striptizo erelių” versiją stato lenkų režisierius Arkadiušas Jakubikas. A. Jakubikas – garsus režisierius, kuris pagal tą pačią pjesę Lenkijoje pastatė sėkmingą ir anšlaginį spektaklį „Linksma ir nuoga”. Šis kūrinys Lenkijoje susilaukė didelio populiarumo, o moterų ūžesys ir klyksmas spektaklio metu girdisi net už teatro durų.
Dviejų valandų trukmės N-16 spektaklio „Striptizo ereliai” scenoje – daugybė vienoje vietoje retai matomų veidų: Dalius Skamarakas, Gytis Ivanauskas, Judita Zareckaitė, Lina Rastokaitė, Vytautas Rašimas, Sakalas Uždavinys, Eimutis Kvoščiauskas, Juozas Gaižauskas, Irmantas Bačelis, Sakalas Uždavinys, Algirdas Dainavičius, Darius Petkevičius. Šou prasideda – šeši vyrukai nusprendžia išbandyti save ir tapti striptizo šokėjais…
Beje, tiek rugsėjo 19-osios „Seksualinių mūsų tėvų neurozių” premjera Alytuje, tiek vėliau numatomi „Vilnius – Dakaras”, „Ugnies medžioklė su varovais”, „Kruvinos verstuvės” ir „Striptizo ereliai” – tik dalis ketvirtojo AKKC sezono repertuaro. Daugiau informacijos ieškokite spaudoje ir kitoje miesto bei regiono žiniasklaidoje.Na, o bilietais į artimiausius spektaklius patartina pasirūpinti iš anksto: AKKC (Pramonės g. 1, tel. 77019, akkckasa@gmail.com) ir Alytaus teatro (Rotušės a. 2, tel. 51709) kasose.