1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
SportasFutbolas
2020 Spalio 31d.
21

Sportiniu keliu į A lygą dainaviškiai nepateko (FOTO. VIDEO)

titlePirmoje sezono dalyje DFK „Dainavą“ į pergales I lygoje vedė Alytaus futbolo akademijos „Dainava“ treneriai P. Baliukonis ir N. Bartkevičius, antroje jie tapo asistentais, o pagrindinio stratego vietą užėmė italas F. Mazzone (nuotraukoje)Domanto Aleksyno nuotr.

Kaip taisyklė, prizininkai paaiškės paskutiniame Lietuvos futbolo federacijios (LFF) I lygos ture. Tampa tradicija, kad tai, kurią galutinę vietą užims DFK „Dainava“, sužinosime paskutinėse rungtynėse. Jas Dzūkijos sostinės atstovai Žemaitijos sostinėje Telšiuose žais su „Džiugu“.  

Pergalės atveju DFK „Dainava“ pakiltų iš 6–osios vietos ir, aplenkusi žemaičius, finišuotų ketvirta, taip laimėdama teisę sportiniu keliu pateikti į aukščiausiąją (A) lygą.

Iki sezono finišą ir paskutinį kelialapį į A lygą lemsiančo susitikimo Alytaus ir Telšių komandos yra iškovoję po 10 pergalių, tačiau „Džiugas“ pasiekė 5 lygiąsias ir pralaimėjo 4 kartus (35 taškus), o DFK „Dainava“ savo sąskaitoje dar turi 2 lygiąsias bei 7 pralaimėjimus (32 taškai).

Iki paskutiniojo sezono akordo DFK „Dainava“ įvarčių santykis yra +10 (28:10), o daugiausia kartų Alytaus priešininkų vartininkus pirmenybėse nuginklavo Ernestas Stočkūnas (7 įvarčiai), šio sezono pradžioje, atstovaudamas Vilniaus „Riterių“ dubleriams, pasižymėjęs ir įvarčiu į „Džiugo“ vartus. LFF I 6 įvarčiai priklauso Titui Vitukynui, o 5 – Lukui Kochanauskui.

Šiame sezone dainaviškių vartus daugiausia laikė Martynas Matijoška, Airidas Mickevičius, po pirmosios sezono dalies paskolintas A lygos bronzą ir kelialapį į Europos turnyrą užsitikrinusiam „Kauno Žalgiriui“, taip pat Italijoje savo jėgas spėjęs išmėginti Arijus Bražinskas.

Pirmoje sezono dalyje DFK „Dainavą“ į pergales I lygoje vedė Alytaus futbolo akademijos „Dainava“ treneriai Povilas Baliukonis ir Nerijus Bartkevičius, antroje jie tapo asistentais, o pagrindinio stratego vietą užėmė italas Fabio Mazzone.

Rungtynes dainaviškių starto vienuoliktuke pradėjo vartininkas Arijus Bražinskas, kapitonas Linas Savastas, Renatas Banevičius, Ignas Baranauskas, Lukas Genevičius, Oskaras Lukošiūnas, Alanas Marčiukaitis, Ernestas Stočkūnas, Martynas Vasiliauskas, Titas Vitukynas ir Gustas Zabita.

Pirmasis kėlinys Telšiuose baigėsi 0:0.

„Džiugo“ sudėtyje žaidė buvę dainaviškiai: legionierius iš Japonijos Yudai Koike, o po keitimo 28 min. – ir Rokas Lazdinauskas.

Po pirmosios rungtynių pusės Kėdainiuose tarp pirmąją vietą užimančio „Nevėžio“ (45 tašk.) ir trečioje pozicijoje esančios „Jonavos“ (41 tašk.) 2:0 buvo šeimininkų naudai. 

Po pirmojo kėlinio Kaune tarp antroje vietoje žengiančio „Hegelmann Litauen" (43 tašk.) ir penktų FA „Šiaulių“ (32 tašk.) šeimininkai pirmavo tokiu pat rezultatu (2:0).

46 min. L. Genevičių pakeitė L. Kochanauskas, o E. Stočkūną – vienintelis DFK „Dainavos“ legionierius Gregore Coscodan iš Moldovos.

Po 73 min. į dainaviškių vartus krito pirmasis įvartis, jį pelnė šeimininkų kapitonas Davydas Arlauskis (0:1).

Paskutinėmis minutėmis DFK „Dainava“ turėjo progų rezultatą išlyginti, tačiau įmušti nepavyko, tad sezono finiše teko pripažinti pralaimėjimą. 

Po pergalės „Džiugas“ įsirašė 38-ąjį tašką, o su juo iškovojo ketvirtąją vietą, kuri kitame sezone suteiks galimybę paskui I lygos prizininkus kilti į A lygą.

I lygos laimėtoju po pergalės 2:0 prieš „Jonavą“ tapo „Nevėžis“ (48 tašk.), sidabrą, 3:0 įveikęs FA „Šiaulius“, tapo „Hegelmann Litauen" (46 tašk.). Bronzą laimėjo „Jonava“ (41 tašk.), trimis taškais aplenkusi ketvirtą vietą pelniusį „Džiugą“.

FA „Šiauliai“ ir DFK „Dainava“ per sezoną sutinko po 32 taškus ir pasidalino 5-6 vietas, septintas liko „Vilniaus Vytis“ (27 tašk.), pajėgiausiųjų komandų aštuntuką uždarė „Panevėžio“ dubleriai (21 tašk.), kurių tarpusavio rungtynės su „vyčiais“ baigėsi panevėžiečių pergale 3:1. 


Komentarai

21
Komentuoti
Rado2020-11-03
Ką lyginti, by........ su pirštu.
Tik2020-11-03
Ne su tokiais pigiais
Su2020-11-02
su pigiais grajokais 2018 buvo antri
Su2020-11-01
Pigiais žaidėjais toli nenueisi.
Kokia a lyga? 2020-11-01
Kokiu pinigų? Kiek galima jiem duot? Gana tegul. Ieško rėmėjų bsisu 6 vietą užima kai 6bdubleriunkokandis buvo baisu
Pinigu2020-11-01
Turėti dar ne viskas, reikia labai suprasti kaip žaidėjus susirinkti o šitiems,, vadovams'' tai yra kosmosas.
ane2020-11-01
pavasarį vėl aimanuos duokit pinigų a lyga laukia
Ismetyti2020-11-01
Lygos naujokus ir dublerines komandas tai išvis lenteles dugne.
Nevezis2020-11-01
Nevėžis net kas dien ne darydamas treniruočių sugebejonlaimetblyga????o čia profai užėmė šeštą garbingą vietą a lyga
Micius2020-11-01
Dėkui už šeštą vietą jus to verti ir ne daugiau
Visai2020-10-31
Nusivažiavo.
O2020-10-31
Kurie čia Alytiškiai jauni, 20 meciai jauni, nejuokinkit.
A. Lyga2020-10-31
Nejuokinkit jus a lyga su tais vaikais☺️????????Algio veteranai paėmė strauka stanke gavena karce aplostu juos
gedui2020-10-31
Gintui tu paskambink
Su tokiu biudzetu 6 vieta. Silpniausia sudetis kiek esu mates ( jaunu alytiskiu cia neliecia). Legionieriai juokingi, tas ukrainietis vienintelis geras zaidejas buvo.
gedas2020-10-31
eina sau 6. duokit pinigu eisim i A lyga.
Vis2020-10-31
Žemyn ir žemyn.
Dekui2020-10-31
Dėkui dainavai. Manau lemiamu metu reikėjo imt patyrusius vilkus būtų vaizdo negadine. Be to stankevicius mačiau žaidė krašte ginyboij prieš suduva du paliko gerą įspūdį kur tas italas žiūri matyt principai kažkam neleidžia.
Sesti2020-10-31
Sėsti liko profai????kur tie treneriai vadovai aš nesuprantu lememos kovos metat į aikštę savo tuos vaikus jus gal akli? Antros lygos jie ne tempia! Aš nesuprantu tu treneriu vadovų. Tipo strauka stankevicius po keitimo būtų trugde? Ar matas radziukynas kdl nežaidžia? Jūs išprotėję norit pasakyt kad orestai nesumenkina NT jų ir kiti vaikai geresni už strauka Stankevičių? Cyrkai čia toij dainavoij dar jaunimui tobulėti reik. Su pagarba jiem.
Zuzė2020-10-31
Jie ir šioje žemesnėje lygoje tik vidutiniokai,o A lygoje be pergalių lakstytų
JR2020-10-31
Prasideda, vėl kiti keliai. Pernai nesugebėjome dokumentų sutvarkyti dabar ką sugalvosite. Sakykite tiesiai kad pirmoje lygoje jums patogiausia toliau protėviai netraukia, metė vaikus į vyrų futbolą, didžiulė garbė tiems vaikinams jie kovėsi ir verti didžiausios pagarbos. Ačiū jums. Klubo vadovai yra labai žemo lygio, todėl jau mus lenkia kas nori.
Apie2020-10-31
Kokia A lyga rašinėji, žurnalistė, jiems pirmoje lygoje kosmosas.
traffix.lt