6 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Rėmėjų turinys
2020 Spalio 30d.
0

Paskolos internetu: 5 klaidos, kurias dažniausia daro naujokai

title
  1. Neįvertinamas kredito reitingas

Kiekvienas asmuo turi asmeninį kredito reitingą, kuriame atsispindi, kaip sugebama susitvarkyti su finansiniais įsipareigojimais. Be to, kiekvienas, pasitikrinęs savo kredito reitingą, gali sužinoti potencialų kreditorių atsakymą jiems įvertinus paskolos internetu paraišką. Kuo aukštesnis kredito reitingas, tuo daugiau kreditorių suteiks paskolą, plius, palankesnėmis skolinimosi sąlygomis.  

Jei kredito reitingas prastokas, geriau luktelėti ir imtis priemonių jam pagerinti, pavyzdžiui, sumažinti įsipareigojimus kreditoriams, nedelsiant apmokėti ilgėliau „kabančias“ sąskaitas, pasistengti padidinti oficialias pajamas ir kt. 

  1. Vienu metu teikiamos dešimtys paskolų paraiškų

Jei norite, kad asmeninis kredito reitingas būtų kuo aukštesnis, o kartu – ir padidinti šansus pasiskolinti, vienu metu nepildykite dešimčių paskolų paraiškų. Tarkime, jei paskolų paraiškas pateiksite kelioms ar net keliolikai bendrovių ir didžioji jų dalis (ar net visos) nepatenkins jūsų prašymo, visi šie duomenys gali atsispindėti kredito reitinge. 

Kodėl taip nutinka? Kreditoriai manys, kad paskolą siekiate gauti bet kokia kaina ir susies tai su didesne skolinimo rizika. Jei jau išsiuntėte daugybę paskolos paraiškų, bet sulaukėte nepalankaus atsakymo, luktelėkite bent kelis mėnesius ir tuomet kreipkitės į 1–2 kruopščiai atrinktus kreditorius. 

  1. Esamos paskolos dengiamos naujomis 

Jei jau esate paėmę vieną paskolą ir norite ją kuo greičiau grąžinti, nereikėtų imti naujos paskolos esamai padengti. Taip besielgiantys žmonės tarsi demonstruoja finansinio raštingumo įgūdžių ir žinių stygių. 

Jei norite pagerinti savo keblią finansinę padėtį, geresnė išeitis – paskolų refinansavimas. Refinansavimas – paslauga, leidžianti kreditavimo sąlygas pakeisti palankesnėmis ir lengviau grąžinti paskolą. Jis gali praversti, kai skolinotės paskubomis, neįsigilinę į mokesčius, paskolos sutarties sąlygas ar tiesiog pakito asmeninė finansinė padėtis. 

Refinansuoti naudinga kelias esamas skolas: visos jos sujungiamos į vieną paskolą, kurią mokėsite vienam kreditoriui, sutikusiam pratęsti grąžinimo terminą ir pritaikiusiam palankesnes sąlygas. Visos šios priemonės padeda optimizuoti asmeninį biudžetą, bet yra viena svarbi sąlyga – refinansavimo paslaugas teikiančias bendroves rinktis ir jų pasiūlymus vertinti reikia taip pat labai atidžiai.

  1. Paskolos neapdraudžiamos 

Daugelis įsitikinę, kad apdrausti galima tik būsto paskolas, tačiau tai ne tiesa. Kaip neseniai skelbė „Verslo žinios“, kas antras vartojimui skolinasi su kredito įmokų draudimu, nes abejoja savo galimybėmis vykdyti įsipareigojimus. Įprastai kreditoriai siūlo gana palankias draudimo sąlygas, tad klientas nepatiria didelių papildomų išlaidų. Apdrausti paskolą svarbu, jei turite šeimą, nerimaujate dėl sveikatos ir tiesiog norite apsisaugoti nuo finansinių sunkumų, kurie pandemijos metu nėra tokie jau ir reti. Draudimas galioja visą paskolos sutarties laikotarpį (t. y. iki kol visiškai grąžinsite kreditą). 

  1. Vertinama tik palūkanų norma, o kiti mokesčiai – ne 

Labai dažnai žmonės, kuriems dar neteko imti paskolos internetu, mano, kad labiausiai apsimoka skolintis iš mažiausias palūkanų normas taikančių kreditorių. Tačiau mažesnis palūkanų procentas nebūtinai reiškia, kad pasiskolinsite pigiau. Pasitaiko atvejų, kai nurodoma, jog paskolos internetu palūkanos 6–7 proc., tačiau bendra kredito kaina – net 5 kartus didesnė. Todėl reikia atkreipti dėmesį į papildomus mokesčius, pavyzdžiui, kiekvieną mėnesį mokami paskolos administravimo ar sąskaitos palaikymo mokesčiai, pasirašant sutartį mokamas sutarties sudarymo, administravimo ir kiti mokesčiai. Bendrą kredito kainą geriausiai parodo rodiklis, pasislėpęs po BVKKMN trumpiniu. 

Taigi jei skolinantis kyla klausimų, dėl kažko abejojate, visada verta pasikonsultuoti su specialistais. 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt