10.8 c Alytus
Ketvirtadienis, Spalio 29d.
Alytus
2020 Spalio 15d.
5

Alytaus teismas priėmė miesto savivaldybės lauktą sprendimą dėl vietos aeroklubo turto

titleAsociatyvi iliustracija

Alytaus rajono apylinkės teismas spalio 14 d. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo asociacijos „Alytaus aeroklubas“ prevencinį ieškinį atsakovams Alytaus miesto savivaldybei ir Alytaus miesto savivaldybės administracijai dėl uždraudimo perimti ieškovo panaudos pagrindais naudojamą turtą ir uždraudimo nutraukti panaudos sutartį.

Teismas priėmė sprendimą „Alytaus aeroklubo“ ieškinį atmesti. Jis taip pat nusprendė panaikinti laikinąsias apsaugos priemones – draudimą Alytaus miesto savivaldybei ir Alytaus miesto savivaldybės administracijai atlikti 2020 gegužės 25 d. nutartyje nurodytus veiksmus.

Teismas konstatavo, kad Alytaus miesto savivaldybė 2020-04-22 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 415 perėmusi valstybei priklausantį nekilnojamąjį turtą – 8 pastatus Miškininkų g. 3, Alytuje ir 15 orlaivių, tapo šio turto savininke, turtas perimtas be apsunkinimų panaudos sutartiniais įsipareigojimais, o tai jai suteikia teisę savarankiškai, savo nuožiūra spręsti dėl turto naudojimo, disponavimo, valdymo atitinkamai pagal savivaldybėms priklausančio turto valdymo teisinį reglamentavimą.

„(...) Šios civilinės bylos atveju Atsakovų veiksmai, kuriais bandoma perimti Ieškovo panaudos pagrindais iki šiol naudotą turtą, negali būti laikomi neteisėtais, nes atsakovas Alytaus miesto savivaldybė, Vyriausybei nusprendus jai perduoti valstybės turtą, tapo teisėta perimto turto savininke, o ankstesni turto panaudos teisiniai santykiai tarp Ieškovo ir valstybės yra pasibaigę. Teisėtai atliekami veiksmai negali būti prevencinio ieškinio objektu, kas sudaro pagrindą tokį ieškinį atmesti“, - sakoma teismo sprendime.

Sprendimas per trisdešimt dienų nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

 


Komentarai

5
Komentuoti
Uk2020-10-17
Sovietines nostalgijos pabaiga!
Iš viso keista, 2020-10-16
kad tokie dalykai vyksta-ministerija perdavė savivaldybei, savivaldybė perima turtą, o tada savivaldybė paduoda į teismą. Kas čia per nesąmonė? Tai tegul duoda ministerija į teismą kad perdavė. Norės ponai lėktuvus laikyti ir skraidyti, mokės nuoma ir bus tvarka. Kiek metų Urbonavicius ten gyveno ir viskuo naudojosi nemokamai? Sako, pajamos jo nedidelės, bet užtat namą sugebėjo pasistatyti, jeigu tiesa ką rašė žmonės. Beje, o kas apmokės teismo išlaidas?
Alytiškis2020-10-16
Ir puiku. Savivaldybė paskelbs aerodromo pastatų nuomos konkursą ir, tikriausiai, juos išsinuomos tie, kurie turi pinigų nusipirkti nuosavus lėktuvus ir nuomotis brangiai bazę lėktuvams. Baigėsi dykaduonių era.
a2020-10-16
dar viena rubliovka bus
Anbo 32020-10-15
Ir idygs pastatai 3 aukstu ir lektuvai netups !!!!!
traffix.lt