14 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
Alytus
2020 Rugsėjo 14d.
6

Dėl naujos gamyklos Pramonės rajone – papildomi savivaldybės klausimai

titleAMS.lt nuotr.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos sudaryta darbo grupė parengė beveik dvidešimt klausimų naujos gamyklos Alytuje Pramonės gatvėje rengėjams dėl poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos patikslinimo.

Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio iniciatyva jie buvo aptarti su įvairių suinteresuotų skyrių ir savivaldybės įmonių specialistais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytuje ir Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Pramonės rajone veikiančių verslo įmonių  atstovais.

Daug aistrų visuomenėje ir tarp politikų keliančios uolienų perdirbimo gamyklos atsiradimas netoli buvusios padangų gaisravietės, jos gamybos pobūdis ir technologiniai procesai vis dar lieka nežinomybėje, nes ataskaitą turinčių vertinti subjektų – Alytaus miesto savivaldybės administracijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovų vertinimu, joje pernelyg daug prieštaravimų ir neatsakytų dalykų, kurie nesudaro prielaidų tinkamai įvertinti būsimos gamyklos poveikį miestui ir jo žmonėms.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Vidos Mačernienės, esminiai dalykai, dėl kurių savivaldybė nepritaria pateiktai atnaujintai ataskaitai yra tai, kad tokio pobūdžio gamybai turėtų būti nustatyta ne mažesnė kaip 500 metrų sanitarinė apsaugos zona.

„Be to, teisės aktai numato, kad šimtui kvadratinių metrų gamybinio ploto, statinio ir turimo sklypo ribose turi būti įrengta ne mažiau kaip viena automobilių aikštelės vieta. Aikštelė ataskaitoje apskritai nenurodyta“, – sakė vedėja.

Pasak jos, taip pat rengėjų paprašyta detalizuoti krovininio transporto judėjimo schemas nuo miesto ribos, nurodyti, kokiais būdais ir į kokią tarą bus perpilamos cheminės medžiagos, iš kokių Europos valstybių bus vežama žaliava, ar ji nebus radioaktyvi, prašoma įvertinti suminį triukšmo lygį gamybos proceso metu.

Pasitarimo savivaldybėje metu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai akcentavo, kad dėl ataskaitoje nepateiktų technologinių procesų aprašymų, jų neatskleidimo institucijos negali tinkamai įvertinti galimo poveikio.

Pavyzdžiui, negalima patikrinti, ar emisija į orą apskaičiuota teisingai, nes ataskaitos prieduose nėra jokių specifikacijų, pagal kurias ji skaičiuota. Specialistų teigimu, tai, kad, pasak ataskaitos rengėjų, bus naudojama unikali technologija, nėra pakankamas argumentas pritarti arba nepritarti tokiai ataskaitai.

Alytaus miesto savivaldybės mero N. Cesiulio nuomone, labai svarbu, kad būtų įsiklausyta į visų suinteresuotų šalių pastabas, keičiamasi informacija, nes kalbant apie tokio pobūdžio įmonę Alytuje, neatsakytų klausimų ir jokių abejonių dėl šalia esančio verslo bei miesto gyventojų saugumo negali būti.

Komunikacijos skyriaus informacija


Komentarai

6
Komentuoti
Nuvaziuokit2020-09-17
I Akmene or pamatysit kaip tokia gamykla atrodo
Dhj2020-09-17
Bailiai visko bijo gal vaziuokit į dziungles
Negerai2020-09-15
Nėra gal jau tikrų specialistų LT,kad tinkamai paruoštų dokumentus,įvertintų,apskaičiuotų.Senais laikais Medvilnės,chemijos gamyklas suprojektavo,pastatė...Ir anksčiau,reikalavimai buvo griežti,ypač kokybės.O dabar nėra kam,,
Negerai2020-09-15
Nėra gal jau tikrų specialistų LT,kad tinkamai paruoštų dokumentus,įvertintų,apskaičiuotų.Senais laikais Medvilnės,chemijos gamyklas suprojektavo,pastatė...Ir anksčiau,reikalavimai buvo griežti,ypač kokybės.O dabar nėra kam,,
Miėsto tarybai 2020-09-15
Tokios gamyklos tikrai miėste negalima statyti. Ar jūs norit kad dar daugiau alytiškių paliktų savo mylimą miėstą?
Ne pritariu2020-09-15
nes visiškai neaiški tokios gamybos technologija ir niekas nepasakys ant kiek ji kenksminga ir kokiu spinduliu,manau tokia gamyba galima tik gerokai atokioje vietoje.Paprastas pavyzdys,dailininkai dirbantys su moliu,visi suserga nuo švino poveikio,o čia tuo labiau.
traffix.lt