0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
AlytusSportasLaisvalaikis ir kultūra
2020 Rugsėjo 13d.
9

Alytaus aeroklubui vadovaus D. Sinkevičius

titleNaujasis Alytaus aeroklubo viršininkas D. Sinkevičius

Dzūkijos sostinėje seniausia be pertraukų veikianti visuomeninė organizacija Alytaus aeroklubas turi naują viršininką. Juo išrinktas Dalius Sinkevičius. Jis Alytaus aeroklube iki šiol ėjo visuomenines atstovo ryšiams pareigas.

D. Sinkevičius – aktyvus alytiškis, jis – vienas iš Piliakalnio progimnazijos mokinių aktyvių tėvų organizacijos iniciatorių, taip pat vadovauja visuomeninei organizacijai „Jotvingių vaikai“, šiemet buvo laimėjęs Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR) Alytaus filialo vadovo konkursą, tačiau šias pareigas šalių susitarimu paliko nepraėjus pusmečiui grįžo į ankstesnę darbovietę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje dirbti vidaus administravimo skyriaus specialistu.

Alytaus aeroklubo naujasis viršininkas yra baigęs personalo vadybos studijas Alytaus kolegijoje, viešojo administravimo bakalauro išsilavinimą – Lietuvos generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, po to dirbo Krašto apsaugos ministerijoje, taip pat užėmė įvairias pozicijas valstybės tarnyboje, vėliau užsiėmė ir šeimos verslu.

Naujam Alytaus aeroklubo viršininkui talkins vietos aviatoriams daugiau nei 22 metus vadovavęs Kęstutis Urbanavičius. Jis dirbs D. Sinkevičiaus pavaduotoju. Per K. Urbanavičiaus vadovavimo laikotarpį Alytaus aeroklubas 2010 m. patikėjimo teise 68-eriems metams (iki 2078 m.) valdyti perėmė Alytaus aerodromą, savo lėšomis įsigijo amerikietišką lėktuvą ir vokišką sklandytuvą, taip pat iš savo kuklaus biudžeto finansavo ir parengė teritorijos detalųjį planą, kuriuo remdamasi Alytaus miesto savivaldybė turėjo rengti investicinį projektą, dėl to aerodromas tarybos buvo paskelbtas strateginiu objektu, tačiau šioje kadencijoje šis statusas buvo panaikintas, o gegužės 22-ąją aeroklubą mėginta atimti jėga. Alytaus apylinkės teismui tuomet buvo pateiktas prevencinis ieškinys ir prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, tai teismas patenkino ir turtą grąžino Alytaus aeroklubui.

Rugsėjį Alytaus aeroklubas laimėjo dar vieną teismą. Kauno apygardos teismas priėmė nutartį, remdamasis kuria, paliko galioti nepakeistą Alytaus apylinkės teismo gegužės 25 dienos nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.

Mūsų portalo žiniomis, dar prieš Kauno apygardos teismo nutartį Alytaus aviatoriai miesto vadovams siūlė taikintis ir pradėti derybas dėl aeroklubo galimo vystymo bei aerodromo plėtros (pakilimo tako renovacijos ir pan.), tačiau sulaukė neigiamo savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio atsakymo. Tiek prie R. Juonio, tiek jį iš posto atstatydinus oficialioji miesto savivaldybės pozicija dar nesikeitė. „Kaip ir rugpjūčio mėnesį, taip ir šiandien (Alytausgidas.lt pastaba: rugsėjo 11-ąją, administracijos direktoriaus atstatydinimo dieną), savivaldybės pozicija nesikeičia – visus šalių ginčo klausimus turi išspręsti teismas galutiniu savo sprendimu“, - patvirtino  Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Romas Jankauskas.

Alytaus aeroklubas, kaip organizacija, veikia nuo 1959-ųjų, mūsų šalies bei užsienio aviatorių naudojamas aerodromas I Alytuje gyvuoja nuo 1939-ųjų, tiesa, lėktuvų skrydžiai į Dzūkijos sostinę ir iš jos datuojami nuo pat Nepriklausomos Lietuvos aviacijos pradžios 1919-iais ar dar ankstesniais metais.

 


Komentarai

9
Komentuoti
Tolikas2020-09-15
oi da r nebaigiau, norejau pasakyti ..mano plepalus

Tolikas2020-09-15
Sveikinimai Liolekui ir Bolekui!
Taigi, einu rudenio ankstyva sekmadienio ryta, sutinku skubanti Lioleka! klausiu kur leki mielasai, nelekiu, o skrendu i aledroma atsako, sakau tai, kad sparnu neturi! Tai kad kai bandau pakilti vis aptirpsta, maniskiai juk is vasko, va Kestutis atsipr. Bolekas siandien zada posta skirti ir tikrus sparnus priklijuoti, na supranti vadu padaryti zadejo! Mat su ta kariuomene kazkaip negraziai gavosi lyg tai vadai liepe pasieskoti kitos paneles , na zinai lyg buciau koksai Martynas! As gi Liolekas ir noriu ne tik Lietuvos vaikus laimingais padaryti, ai, skaityk mano biografija, kuo tik nebuvau, o kuo dar busiu tik vienas dievas zino.Va , gi zinai,kad keleta menesiuku jau buvau pramones ir prekybos rumu Alytaus skyriaus prezidentu,o sss tyliau dar S. Leonavicius isgirs, atrodo as jam nelabai patinku todel ir dejau kudasiu is tu rumu.
Zinai Tolikai man jau skambina Bolekas begu begu atsisesti i nauja keduteee, oi,oi kiek dar ju bus mano gyvenimelyje...sutariam taip Tolikai kaip tik tapsiu , na zinai , o pala kuogi as tapsiu hm.. geriau jau leksiu, bet prizadu kai tik baigsiu formalumus su Boleku BUTINAI TAU PASKAMBINSIU. iki malonaus brangusis lauk naujausiu ziniu tesinio, ai nekreipk demesio i mano
Geras2020-09-14
Geras. ka nuveike gero siti komentariu autoriai?
Nu2020-09-14
Ir pizdu tegu vadovauja.
nnn2020-09-14
geriau bulves sodinkit o ne apie lektuvus galvokit su jusu protais nieko nebus
Dzūkas2020-09-14
O kada šitie lakūnai pradės mokėti miestui žemės mokestį už naudojamą aerodromui žemę? Keli piliečiai už dyką naudojasi šimtais hektarų miesto žemės ir dar nori už dyką gauti buvusį DOSAF'o turtą.
O buvęs direktorius2020-09-14
ar sumokėjo už namą, kuriame jis su šeima gyveno?
Jonas2020-09-14
Viena nevykėlį pakeitė kitas,kaip nebuvo aviacijos prie mažojo diktatoriaus taip ir dabar niekas nesikeis
gintautas2020-09-14
gyvuok, aerodrome, gyvuok !
traffix.lt