0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Rugsėjo 9d.
0

Alytaus miesto teatras sezoną pradeda nuo spektaklio pagal tikras jaunų žmonių istorijas

titleDovilės Balčiūnaitės-Svirskės nuotr.

Alytaus miesto teatras pradeda naująjį sezoną, jis šiemet – jau 31-asia, o dar vieni skaičiai užkoduoti naujausioje premjeroje – „9.18“ spektaklyje, kurį teatro meno vadovė, režisierė, „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimų laureatė Andra Kavaliauskaitė sukūrė pagal tikras jaunų žmonių istorijas.

Monospektaklis „9.18“, dar vadinamas electro-siurrealistine pasaka – trečioji trilogijos dalis: pirmoji „Seen“ kalbėjo apie valgymo sutrikimus ir kūno kultą, antroji „Ki(t)okia“ gvildeno ankstyvo nėštumo ir aborto temas, o „9.18“ liečia sudėtingą smurto artimoje aplinkoje problemą.

„Šį rudenį Alytaus miesto teatras minės trisdešimtmetį. Jam ruošiamasi jau dabar – kuriamas filmas, rengiama knyga, planuojama fotografijų paroda. Naujojo sezono šūkis kviečia veikti – įsitraukti, įsikrauti, įsiteatrinti. Teatras privalo jaudinti, elektrinti, įkrauti ir įtraukti žmones, skverbtis į pačias žmogaus sielos gelmes,  pastūmėti mus išties giliai apmąstyti vaizdinius ir reiškinius, kurie mums atveria visą pasaulį“, įsitikinusi Alytaus teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Koks bus teatro ruduo Alytuje?

Laukia pavasarį žiūrovus turėjęs pasiekti Paata Tsikolia spektaklis „Makbetas“, režisierius r iš Sakartvelo (Gruzija) jau pasiekė Alytų ir dirba su trupe.

Spalį planuojama sulaukti talentingo jaunosios kartos režisieriaus iš Ukrainos Staso Žyrkovo. Jis Alytaus miesto teatre statys spektaklį „Mano vardas Marytė“ pagal Alvydą Šlepiką.

Lapkritis bus skirtas tarptautiniam teatrų festivaliui „Com•media“.

Prasidėjęs trijų dienų programa vaikams „Com•@“ festivalis kvies į naktį teatre „Com•moon•a“, po to – į konkursinę festivalio programą.

Festivalio „Com•media“ metu vyks respublikinis dramaturgų konkursas, pirmą kartą rengiamas plakato konkursas.

Šių metų festivalio „Com•media“ simbolis – spiralė, ji tarsi įprasmina judėjimą, energiją ir gyvybingumą, tad belieka įsitraukti, įsikrauti ir įsiteatrinti. 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt