13 c Alytus
Trečiadienis, Rugsėjo 23d.
VideoreportažaiAlytus
2020 Rugsėjo 9d.
0

Paramą baltarusiams išreiškė ir alytiškiai politikai, ir menininkai (VIDEO. FOTO. ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

„Taryba reiškia susirūpinimą esama situacija Baltarusijoje ir taip pat reiškia palaikymą Lydos ir Smurgainio rajonų, Gardino miesto gyventojams, kurie taikių demonstracijų ir protestų būdu išsako savo nuomonę ir tikisi saviraiškos ir demokratijos laisvių bei teisių“, - tokiu kvietimu į Baltarusijoje esančius miestus-partnerius kreipėsi Alytaus miesto savivaldybė.

Mero Nerijaus Cesiulio pasirašytame dokumente taip pat prašoma „susilaikyti nuo bet kokios jėgos panaudojimo, nevykdyti neteisėtų sulaikymų ir represijų“, raginama „užtikrinti valdžios institucijų dialogą su visuomene, įsiklausyti į gyventojų nuomones ir visus klausimus spręsti taikiomis priemonėmis gerbiant žmogaus teises ir laisves“.

Alytaus miesto savivaldybė su Gardinu, kurio gyventojai yra vieni aktyviausių protestų Baltarusijoje dalyviai, partneriauja nuo 2009 m., meras N. Cesiulis ten yra buvęs oficialaus vizito, su Smurgainių rajonu oficialiai bendradarbiaujama nuo 2010 metų, o su Lydos rajonu – nuo 2007 m.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Alytaus miesto savivaldybė, raštai buvo adresuoti minėtų trijų rajonų vykdomųjų komitetų pirmininkams. Raštai į Baltarusiją išsiųsti šią savaitę, atsakymų laukiama.

Atsakymo ir padėkos už baltarusių palaikymą jau sulaukė Alytaus miesto teatras. Jis dar vasarą viešai parėmė kolegas, iš darbo dėl savo nuomonės atleistus Baltarusijos Jankos Kupalos nacionalinio teatro aktorius ir darbuotojus. Pirmoji paramos akcija, pasiekusi ir kaimyninę valstybę bei J. Kupalos teatro kolektyvą, vyko socialiniuose tinkluose, internete.

Šiandien surengta akcija Rotušės aikštėje, jos metu abiejų teatrų aktoriai skaitė J. Kupalos eiles, buvo eksponuojama atleistų Baltarusijos teatralų fotografijų paroda.

ATNAUJINTA

„Šiemet jūsų, kaip ir mūsų teatras, švenčia savo jubiliejų, vos už kelių dienų minės savo šimtąjį jubiliejų. Tikiu, kad jūs savo teatro jubiliejų švęsite... Nes teatras – tai ne tik pastatas, kurio jūs dabar netekote. Teatras – tai žmonės: aktoriai, režisieriai, teatro vadybininkai, dekoratoriai, šviesų, garso operatoriai, teatro rūbininkai“, - Rotušės aikštėje kalbėjo Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė. Sveikinimo laišką atsiuntė atleistasis J. Kupalos teatro direktorius Pavelas Latuška pažymėdamas, kad „aktoriai yra teatro siela, o siela turi gyventi. Ačiū, kad palaikote šią gyvybę“. „Gal ir likome be namų bet Kupalos dvasia ji liko, ji vienija mus toliau. Mes esame tikri, kad mūsų trupė, mūsų šeima neiširs ir mes stengiamės kūrybiškai atsiliepti į tai, kas vyksta mūsų šalyje“, - tiesioginės transliacijos metu kalbėjo J. Kupalos direktorius Pavelas Latuška, teatro žmonės, dėkodami už tai, kad kolegos iš Alytaus neliko nuošalyje. Solidarumo akcijos metu simboliškai nuskambėjo eilėraštis ir daina „Būk drąsus“, lydima susirinkusiųjų aplodismentų, kaip ženklo prieš brutalumą, kaip palaikymo  laisvam žodžiui, laisvai minčiai ir už laisvę kovojančiai baltarusių tautai.

Fotogalerija

  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Zenono Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt