1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūraŠvietimasRėmėjų turinys
2020 Rugpjūčio 24d.
1

Rekordinį vasarotojų būrį priėmusi Nemunaičio stovykla vaikų lauks ir rudenį

title

„Iki pasimatymo, Nemunaiti!!!“, - taip iki kito sezono atsisveikino bene garsiausiu šio istorinio Alytaus rajono miestelio simboliu tapusi vasaros stovykla.

„Geriausios 5 dienos, buvusios šiais metais“, „Superstovykla“, „Ačiū. Vaikai – devintam danguje“ – taip ir panašiai šiemet „Nemunaičio stovyklai“ dėkoja stovyklautojai, jų tėveliai ar kiti artimieji, o jeigu kada ir pasitaiko ne tik pozityvių ar net neigiamų reakcijų, jos stovykloje ant Lietuvos upių tėvo Nemuno kranto, laimei – labai retos.

„Šią vasarą Nemunaičio stovykla sulaukė ypatingai didelio stovyklautojų būrio – per 600 vaikų, o iš viso buvo surengtos net šešios pamainos“, - džiaugiasi nuo 1996 metų veikiančios asociacijos „Nemunaičio stovykla“ vadovė Irena Motuzienė. Ji dėkinga stovykla pasitikintiems vaikams, jų tėvams, artimiesiems, o ypatingai pamainų vadovams ir, žinoma, rėmėjams, prisidedantiems prie to, kad mokestis už pamainą stovyklautojams būtų mažesnis. Pasak I. Motuzienės, nuolaida galėjo pasinaudoti vaikai iš Alytaus miesto – savivaldybė finansavimo dalį skyrė dviems pamainoms.

„Nemunaičio stovykla“, kaip organizacija, taip pat dalyvavo „Tapk 2“ projekte, kurį koordinuoja Švietimo mainų paramos fondas. Šių ir kitų fundatorių pagalba leido stovykloje organizuoti aktyvias, sportiškas programas, kurių metu vaikai žaidė įvairius lauko žaidimus, dalyvavo šokių, kūrybiniuose užsiėmimuose, nebuvo užmiršti ir tradiciniai vakarojimai prie laužo ir ... naktipiečiai, beje, jie Nemunaičio stovykloje buvo kasdien, kaip ir privalomi pusryčiai, pietūs ir vakarienė.

„O, Nemunaiti, norisi sugrįžti pas tave“, - iš dainos, kaip sakoma, žodžių neišmesi, o tai – eilutė iš legendine tapusios stovyklos himno. Sugrįžti į „Nemunaičio stovyklą“ vėl bus galima kitą vasarą. 2021 metų pamainose bus laukiama vaikų ne tik iš Lietuvos, tačiau ir lietuvaičių, jų palikuonių iš Airijos, Anglijos, Švedijos ir kitų šalių, tiesa, šią vasarą sugrįšti į Nemunaitį kai kurie negalėjo dėl pandeminių apribojimų.

Rekordinį vasarotojų būrį priėmusi Nemunaičio stovykla vaikų lauks rudenį. Artimiausiu metu planuojama organizuoti papildomą vaikų rudens atostogų stovyklą. Ji bus kitokia, daugiau turistinė, su kelionėmis po įvairias Lietuvos vietoves: Druskininkus, Klaipėdą, Liškiavą, Merkinę ir kt., išankstinė stovyklautojų registracija – jau netrukus.


Komentarai

1
Komentuoti
Jonas2020-08-25
Puiki stovykla. Gerai, kad organizuoja vaikams užimtumą. Labai gerai, kad Alytaus savivaldybė parėmė 2 pamainų finansavimą.
traffix.lt