5.1 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Rugpjūčio 25d.
5

Dainų slėnyje – festivalis „Laisvės piknikas"

titleNuotraukų galerijaLaisvės piknikas 2019 /aut. Gražvydas Lazauskas

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 29 d. Alytaus Dainų slėnyje įvyks „Laisvės TV“ ir „Pirmoji Kava“ organizuojamas idėjų festivalis „Laisvės piknikas“. Vietoj jau tradicija tapusios Kauno Nemuno salos, šiemet idėjų festivalis keliauja per Lietuvą ir ruošiasi aplankyti į net keturis skirtingus regionus – Tauragę, Marijampolę, Uteną bei Alytų.

„Jau nebeįsivaizduojame savo vasaros be „Laisvės pikniko“, kurį šiais metais rengiame jau penktąjį kartą, – pasakoja „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas. – Dar pavasarį supratome, jog esant pasaulinei pandemijai, keliasdešimt tūkstančių žmonių į vieną vietą suburti nenorime ir negalime, tad teko ieškoti kitų išeičių. Jas atradome net keturias, skirtinguose Lietuvos kraštuose, iš kurių vienas – Alytus. Šiek tiek sumažinome festivalių programą, ribosime dalyvių skaičių. Tačiau bendra renginių atmosfera išliks tokia pat gera ir, kaip ir kasmet, kartu susirinksime deklaruoti savo laisvę.”

Viena iš svarbiausių „Laisvės pikniko“ dalių bus nevyriausybinių organizacijų pasirodymai. Alytuje įvairias veiklas, mokymus, paskaitas, žaidimus bei užsiėmimus ruošia Lietuvos kurčiųjų draugija, Lietuvos vartotojų institutas, Baltijos Aplinkos Forumas, Kauno miesto muziejus, „Ne imti, bet duoti“, „Prisijungusi Lietuva“, „Žinau, ką renku“, Lietuvos autizmo asociacija "Lietaus vaikai", Alytaus visuomeninių organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, Dzūkijos aktyvių tėvų bendruomenė, asociacija „Keturkojo viltis“, kraujo dovanoti kvies Nacionalinis kraujo centras, supažindinti su savo veiklos įdomybėmis žada Lietuvos policija bei Lietuvos kariuomenė.

Šįmet net keturiuose miestuose vyksiančiuose „Laisvės piknikuose“ savo produkciją pristatys Lietuvos gamintojai. Taip šiais metais „Laisvės piknikų“ dalyvius sveikins kampanijai „Išvien dėl Lietuvos“ šalies gamintojus subūręs lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“. Tik kitaip nei įprastose mugėse, čia su savimi piniginės turėti nereikės – gamintojai savo produkcija „Laisvės piknikų“ dalyvius vaišins nemokamai.

„Ankstesniais metais „Laisvės piknikuose“ kvietėme žmones susipažinti su maistu ir maisto kultūra per žmonių patirtis, pasakojimus, įspūdžius. Šįkart siūlysime patiems pajausti skonį ragaujant šviežius ir kokybiškus produktus iš visos Lietuvos. Tam į mugę pakvietėme kampanijos „Išvien dėl Lietuvos“ dalyvius – mūsų šalies gamintojus. Dar pavasario pabaigoje kartu su jais sumažinome lietuviškos produkcijos kainas, kad smogus koronavirusui, vietinis verslas kuo greičiau atsigautų. Kovos su pandemija akivaizdoje iniciatyva „Išvien dėl Lietuvos“ buvo itin reikšminga ir, tikime, kad davė impulsą dar stipriau suktis Lietuvos ekonomikos varikliui ,“ – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Kiekvienas šių metų „Laisvės piknikas“ festivalio dalyvius kvies į diskusiją „Postkoroninė Lietuva“. Alytuje visas dėmesys bus skirtas visuomenei. Diskusijoje „Postkoroninė Lietuva: taip kaip gyvensim, draugai?“ dalyvaus ISM universiteto rektorius Dalius Misiūnas, Lietuvos medikų sąjudžio Valdybos pirmininkė Živilė Gudlevičienė, žurnalistė Rita Miliūtė, laidų vedėjas ir buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas.

Festivalyje vyks ir specialus intelektualios satyros šou „Laikykitės Ten“ filmavimas, kuriame be nacionalinių aktualijų, specialus dėmesys bus skirtas Alytaus savivaldybei bei įsimintiniausiems, tačiau nebūtinai pasididžiavimo vertiems jų nuveiktiems darbams. Visuose keturiuose miestuose savo pasirodymus surengs aktorė ir dainininkė Petunija, o festivalius triukšmingai užbaigs Lietuvos (o širdyse – ir visos Europos) Eurovizijos nugalėtojai „The Roop“.

Fotogalerija

  • Laisvės piknikas 2019 /aut. Gražvydas Lazauskas
  • Laisvės piknikas 2019 /aut. Gražvydas Lazauskas
  • Laisvės piknikas 2019 /aut. Gražvydas Lazauskas

Komentarai

5
Komentuoti
Linai2020-08-28
Gal Jūs patylėkite, užuot rašinėjus bet ką
Linai2020-08-28
O kodėl ji parsidavėliška? Ir kodėl kitos televizijos kitokios? Ir koks skirtumas kas organizuoja, gal geriau negu nieko nevyktų?
Lina2020-08-26
Atkreipkite dėmesį.Renginį organizuoja parsidavėliška Tapkino televizija.Ar Jūs pritariate šitai dabar vykstančiai beprotybei-plandemijai?
piliete2020-08-23
ar norime dar daugiau covid19
na 2020-08-22
tai gal kuria val parasysite
traffix.lt