16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
Alytaus rajonas
2020 Rugpjūčio 13d.
2

A. Bružas: kombainų gaisrai rajone nėra dažni

title

Įsibėgėjusi javapjūtė - ne tik derliaus nuėmimo metas, bet galvos skausmas ūkininkams dėl vis dažniau pasitaikančių kombainų gaisrų. Alytaus rajono ūkininkai kol kas ramūs. Šių metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais  Alytaus rajone degė tik vienas kombainas. Lietuvoje per tą patį laikotarpį – 31. Daugiausia kombainų degė 2015 m., kuomet ugnis suniokojo net 58 kombainus.

Pasak Alytaus rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos direktoriaus Aleksandro Bružo, ugniagesių komanda praėjusią savaitę vyko gesinti užsidegusio kombaino Simno seniūnijoje. „Kombainų gaisrai Alytaus rajone nėra dažni“, – sakė A. Bružas.

Alytaus rajone registruoti 169 kombainai, iš jų – 22 nauji.  Alytaus rajono savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Žydrūnas Geležauskas pažymi, kad kombainų Alytaus rajone gali būti ir daugiau, mat ūkininkai juos registruoti gali ir kitose savivaldybėse.

Pasak Ž. Geležausko, tam, kad kombainų gaisrai Alytaus rajone reti, įtakos turi rimtas ūkininkų požiūris į techninę apžiūrą ir priešgaisrinės saugos reikalavimų laikymąsi. „Kombainuose privaloma turėti ne mažiau kaip 2 gesintuvus, kuriuose yra bent po 4 kg gesinimo medžiagos, taip pat reikia turėti ir nedegaus audinio, patartina - kastuvą, kad gaisrui plintant į pasėlius būtų galima iškasti apsaugos juostą. Gesintuvai kombaine turi būti tvarkingi, tinkamo galiojimo, lengvai pasiekiamoje vietoje. Laikantis saugos reikalavimų, kombainų gaisrai užgesinami vietoje, ir ugniagesių pagalbos neprireikia“, – kalbėjo Ž. Geležauskas.

Priešgaisrinės saugos specialistai pataria, kad dirbant su kombainu rekomenduojama kas valandą daryti pertraukas, jų metu apžiūrėti techniką, patikrinti, ar jos mazguose nėra nebūdingo kaitimo požymių. Darbo metu būtina stebėti ir šalinti ant kombainų mazgų susikaupusius šiaudus, dulkes. Užsidegus technikai, gaisras išplinta labai greitai, ir žemės ūkio padargus sunaikina maždaug per 10 minučių.

Pasak priešgaisrinės saugos specialistų, technikos amžius nėra pagrindinė priežastis, kodėl ji užsidega. Labai svarbus veiksnys, siekiant išvengti gaisrų, - nuolatinė jos priežiūra, atsakingas eksploatavimas, kombainininkų priešgaisrinės  saugos instruktavimas, kuris yra darbdavio (ūkininko) pareiga. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

2
Komentuoti
Nu,nu2020-08-15
Visi gal žiūri, kaip gražiai dega, o gesinti nėra kam. Tokia didelė liepsna. Geriau nufotkinti ir įdėti į internetą . Lietuvis džiaugiasi, kad gražiai dega. Čia jau, taip yra Lietuvoje.
Tikras lietuvis2020-08-14
Nu gražiai dega kaimyno kombainas
traffix.lt