16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
Sportas
2020 Rugpjūčio 13d.
1

Kiekvieną savaitę R. Kančys nubėga šimtus kilometrų

titleR. Kančys

Ilgų nuotolių bėgikas, Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpinių žaidynių dalyvis Remigijus Kančys intensyviai rengiasi būsimiesiems startams, informuoja Lietuvos sporto universitetas.

Nors vienas po kito buvo atšaukti Paryžiaus (Pranzūzija), Berlyno, Frankfurto (Vokietija) ir kiti maratonai, tačiau dabar iš Alytaus rajono kilusiam maratonininkui atsirado nauja viltis.

„Artimiausiu metu tikiuosi išbandyti jėgas ir spalio ketvirtą dieną startuoti Londono maratono elito grupėje. Jo rengėjai tvirtina, kad bėgimas tikrai turėtų vykti,“– sako R. Kančys.

2016 me. Rio vasaros olimpinėse žaidynėse 75-as finišavęs maratonininkas siekia startuoti ir Tokijuje (Japonija).

Praėjusiais metais R. Kančys džiugino puikiais rezultatais. Frankfurto maratoną įveikęs per 2 val. 12 min. 50 sek., bėgikas užėmė 11 vietą, pagerino savo asmeninį rekordą ir pasiekė antrą rezultatą šalies istorijoje.

„Šiemet galėčiau pasiekti dar geresnių rezultatų, tačiau dėl visame pasaulyje plintančios pandemijos, atšaukiami bėgimai. Vilties suteikia, kad iki gruodžio pradžios sustabdytas normatyvų vykdymas nuo rugsėjo pirmos dienos atnaujinamas. Nepaisant to, kad turėtų vykti Londono (Anglija) maratonas, nebus lengva rasti varžybų, kuriose galėčiau startuoti. Tačiau neramu visame sporto pasaulyje, o mes nesame išimtis“, – optimizmo nepraranda bėgikas. Maratonininkas atskleidžia, kad dabar intensyviai treniruojasi, o kiekvieną savaitę nubėga apie du šimtus kilometrų.

R. Kančys daug dėmesio skiria ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam pasirengimui. Daugiausiai laiko jis praleidžia su trenere Inga Juodeškiene, būsimiems startams rengtis padeda ir treneris iš JAV.

„Šie specialistai papildo vienas kitą. Su Inga dirbu ne vienus metus, o JAV specialisto patirtis padeda geriau planuoti pasirengimo procesą, pasiekti geriausią sportinę formą, kai labiausiai to reikia“, – teigia 33 metų bėgikas.

R. Kančys treniruoja ir vaikus, ir suaugusiuosius. Trenerio darbą pradėjęs maratonininkas didžiuojasi ir pirmaisiais laimėjimais. Neseniai vykusiame „Vilnius 100 km running“ jo auklėtinė Gitana Akmanavičiūtė tapo šio bėgimo nugalėtoja. Pergalėmis džiugina ir kiti auklėtiniai.

Maratonininkas sako, kad dabar visas mintis užvaldė kova dėl reitingo taškų, kurie atvertų galimybes dalyvauti dar vienose – kitais metais vyksiančiose Tokijo olimpinėse žaidynėse.


Komentarai

1
Komentuoti
jhjk2020-08-13
matosi kad su proteliu nekas tokie ilgai negyvena nors vaidina sveikuolius
traffix.lt