16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
Aktualijos
2020 Rugpjūčio 7d.
7

LRATC prezidentas A. Reipas: regionų centrai – kertinis atliekų tvarkymo sistemos akmuo

title

Regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) šiandien yra stipriausia ir patikimiausia atliekų tvarkymo sistemos dalis. Jie drąsiai imasi atsakomybės už Europos Sąjungos direktyvinių užduočių bei valstybės atliekų tvarkymo politikos įgyvendinimą ir yra pasiruošę plėsti teikiamų paslaugų spektrą, užtikrindami jų kokybę bei didesnį visos atliekų tvarkymo sistemos skaidrumą. 

„Šiuo metu regioniniai centrai Lietuvoje teikia du trečdalius visų atliekų tvarkymo paslaugų. Jie turi aukštos kvalifikacijos specialistus, yra stiprūs finansiškai ir visiškai pajėgūs teikti ne tik komunalinių, bet ir pakuočių bei kitų atliekų tvarkymo bei jų surinkimo paslaugas“, - sako Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos (LRATC) prezidentas Algirdas Reipas. 

Šiemet sukanka 15 metų, kai buvo įkurta regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija. Ji vienija visus dešimt Lietuvoje veikiančių regioninių atliekų tvarkymo centrų. 

Jų veikla prasidėjo beveik prieš du dešimtmečius, per kuriuos RATC įrodė, kad regioninės sistemos yra reikalingos, gyvybingos, sugebančios atsakingai ir efektyviai vykdyti joms patikėtas funkcijas. 

Nuo pat steigimo pradžios su dideliu suinteresuotų grupių, siekusių visą atliekų tvarkymą perduoti į privačias rankas, priešiškumu susidūrę RATC per savo gyvavimo metus užaugo, sustiprėjo ir, pasak A. Reipo, tapo kertiniu atliekų tvarkymo sistemos akmeniu – jie sėkmingai vykdo sistemos plėtrą, teikia kokybiškas paslaugas ir jaučia atsakomybę už sklandų atliekų tvarkymo sistemos funkcionavimą. 

Šiuo metu regioniniuose centruose dirba beveik pusseptinto šimto patyrusių ir kvalifikuotų specialistų, centrų  pardavimų pajamos per praėjusius metus siekė beveik 65 mln. eurų, uždirbta beveik 5 mln. eurų pelno, kuris visas vėl grąžinamas sistemos plėtrai bei atnaujinimui. 

Kiekvienas metais asociacijos nariai teikia duomenis apie RATC sutvarkytas atliekas, jų tvarkymo būdus, veiklos rezultatus. Šie duomenys sisteminami, apibendrinami ir išleidžiami atskiru leidiniu „Komunalinių atliekų tvarkymas Lietuvoje.“

„Tai yra absoliučiai tikslūs ir patikimi duomenys, kuriais remiantis gali būti daromos išvados ir formuojamos naujos užduotys šiuo metu rengiamame Valstybiniame atliekų tvarkymo plane“, - sako LRATC prezidentas A. Reipas, dalyvaujantis šio plano rengimo procese. 

Jis neabejoja, kad regioniniams centrams Lietuvoje, kaip ir pažangiausias atliekų tvarkymo sistemas sukūrusiose ES šalyse, turėtų tekti gerokai didesnis vaidmuo organizuojant bendrą atliekų tvarkymo sistemą, kuriai šiuo metu stinga efektyvumo ir skaidrumo.   

„Regioninių centrų indėlis į atliekų tvarkymo sistemą gali ir turi būti daug didesnis – mes esame sukaupę pakankamus resursus ir galime užtikrinti pigiausios paslaugos teikimą vartotojui, išvengiant ilgos tarpininkų grandinės“, - sako LRATC prezidentas A. Reipas. 

Apie Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociaciją 

Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija (LRATCA) buvo įkurta 2005 metais. Ji vienija visus dešimt Lietuvoje veikiančių regioninių atliekų tvarkymo centrų. Asociacija aktyviai dalyvauja kuriant ir plėtojant regioninį atliekų tvarkymo modelį.  


Komentarai

7
Komentuoti
Nu,nu2020-08-20
Labai jau įdomu, kas sugalvojo, tokia nesąmonė šiukšles skaičiuoti pagal kv. Tai ką žmonės apsisiukslina visą buto plotą ar ką. Nesąmonių sugalvoti įstatymai, kur vienas žmogus gyvena, tokiame pačiame bute ir kur penki. O moka, ta patį mokestį. Protingiau pagaliau pasukite savo galvos smegenis žmogaus naudai, o ne savo. Atsibodo jūsų nesąmones.
Putiniske2020-08-10
Tureciau dideli klausima, kas sitoje imoneje daroma zmoniu naudai? Sustate konteinerius po langais, niekas ju neplauna, dankciai nesilaiko turi juos laikyti norint sumest siuksles, kur cia patogumas zmogui?! Vienisas zmogus turi sumoketi uz3kitus, nes toks paskaiciavimas, nes pas mus siukslina ne zmogus o plotas????
kests2020-08-10
Amžinasis direktoriau,gal gana pudrinti smegenis apie rūšiavimą ir plauti mūsų ir europinius pinigėlius
ALGIS2020-08-08
dar vienas prezidentas ant puoduko
cia tas2020-08-07
tipas kuris nusprende kad siukslina ne zmogus o kvadratura gal jam kazkas negerai
to Hui2020-08-07
Tas tiesa...senutė gyvenanti 3 k.bute per savaitę 1 k. išneša šiukšles, o 3 asmenų šeima (su kūdikiu) gyvenanti 1 k. bute kasdien tempia po 2 šiukšlių maišus - pampersai, kt.poreikiai. Bet yra pasaulyje minties galiūnų, ignoruojančių tikrus faktus ir besilaikančių savo sukurtų teorijų :(
Hui2020-08-07
vemt vercia sita morrrda, kaip leninas visiens laikams senis atejes issidirbinėja, iki siol siam idiotui šiūkšlina ne žmogus o plotas ir kuolu per galva daužyk jis savo šū..mala.
traffix.lt