14 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
Technologijos
2020 Rugpjūčio 4d.
1

Duomenų saugyklas siūlo kurti ne tik Vilniuje, vienas variantų – Alytuje

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Po skandalo su el. sveikatos sistema, kurios duomenys Registrų centre buvo dingę po liūties, kai pacientai ilgą laiką negalėjo įsigyti vaistų pagal el. receptus, pasigirsta įvairiausių svarstymų, kaip užtikrinti Lietuvoje didžiausios informacinės sistemos veiklą.

Šįkart el. sveikatos sistemoje sukauptus duomenis iš kopijavimo įrenginių Registrų centrui pavyko atkurti, tačiau siekiant užtikrinti sklandų strateginės reikšmės informacinių sistemų valdymą, kalbama apie neatidėliotinus sprendimus aukščiausiu valstybės lygiu.

Seime pasigirdo siūlymų dėl minėto centro padalinių, operacijų ir darbuotojų susitelkimo ne vien Vilniuje. Registrų centrą valdančios Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIM) vadovą Rimantą Sinkevičių pasiekė pasiūlymas remtis Danijos ir panašių regioniškumą akcentuojančių šalių praktika ir svarstyti tai, kad valstybės valdymo institucijos, paslaugų teikėjai bei jos valdomos įmonės nebūtų sukoncentruoti viename mieste. Esą taip būtų didinamas sistemų ir operacijų saugumas ir užtikrinami valstybės regioninės politikos tikslai.

Tiek Registrų centras, tiek daugelis kitų valstybės įmonių veiklą ir darbuotojus telkė išskirtinai Vilniuje, o EIM pranešė, kad duomenų centras bus telkiamas pastate, kuriame šiuo metu veikia Vilniaus kolegija (Studentų g. 39), taip pat Vilniuje ketinama statyti ir naują duomenų saugyklą netoli televizijos bokšto (Sausio 13-osios g).

Pasak parlamentaro Kęstučio Masiulio, dalis duomenų saugojimo padalinių galėtų sėkmingai veikti ir kituose miestuose, pavyzdžiui, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ar kitur, nebūtina visko kurti Vilniuje. Minėto politiko duomenimis, per pastaruosius 4 metus valstybė regionuose panaikino 15 tūkst. darbo vietų, o Vilniuje sukūrė daug naujų – vien per 2019 m. sostinėje įkurta per 3 tūkstančius valstybės finansuojamų darbo vietų, o regionuose buvo panaikinta beveik 6 tūkst.

Mūsų portalo žiniomis, artimiausiu metu darbo vietų turėtų mažėti „Sodros“ Alytaus skyriuje, jį ketinama prijungti prie Kauno. Jau anksčiau tas pats atsitiko su regioniniais Registrų centro ir Valstybinės mokesčių inspekcijos skyriais Alytuje.


Komentarai

1
Komentuoti
JOO2020-08-05
Dar galima siūlyti kurti duomenų saugyklas ir mėnulyje, tik kas jas ten prižiūrės.
traffix.lt