11 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
Įdomu
2020 Liepos 31d.
2

Alytiškių pamėgta nemokama šventė gavo daugiau nei milijono zlotų paramą

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Daugiau nei 350 tūkstančių eurų – tokia suma alytiškių ir kitų Lietuvos gyventojų pamėgtam Suvalkų bliuzo festivaliui. Iki didžiausio šio formato renginio Lenkijoje užaugusi Dzūkijos sostinėje ne kartą koncertavusio gitaristo Bogdano Topolskio iniciatyva šiemet neįvyko pirmą kartą, tam sutrukdė pandemija, tačiau kitų metų festivalis turėtų driogstelti.

Daugiau nei 350 tūkstančių eurų, t.y. per pusantro milijono zlotų paramos Suvalkų bliuzo festivalis 2021 m. sulauks vien iš Europos sąjungos (ES) fondų, todėl, matyt, ir toliau galės išlikti nemokamu renginiu, per vieną liepos savaitgalį į Suvalkus sutraukiančiu dešimtis tūkstančių turistų.
Alytui giminingas Suvalkų miestas į festivalį investavo nuo pirmųjų metų, prieš tai, renginio galimybių, perspektyvų tyrimui, taip pat sulaukęs ES paramos.

Naujausias festivalio projektas miestui – jau ne galimybė, o tiesioginė Suvalkų nauda, todėl projektas ir pavadintas „Suvalkų bliuzo festivalis – socialinio ir ekonominio miesto plėtros veiksnys“. Deja, Alytaus mieste, kurio atstovai daugiau nei prieš 10 metų dalyvavo tame pačiame parengiamajame projekte, kol kas nė vienas festivalis neišsivystė į bendrą organizatorių, savivaldybės ir kitų rėmėjų tikslą.

Daug turistų ne tik iš Lietuvos pritraukdavo, tačiau Dzūkijos sostinėje jau nebevyksta „Jotvos vartų“, japoniškos kultūros festivaliai, subkultūrų festivalis „Zoofest“, tiesa, perspektyvų užaugti iki miestą reprezentuojančio ir ne tik įvaizdžio, tačiau ir ekonominę grąžą atnešančių dar turi naujosios iniciatyvos – Alytaus pusmaratonis, tarptautinis teatrų festivalis ir jo naktis „ComMoona“, „Alytus ore“ aviacijos šou ir pan., galbūt ir daugiau ar mažiau tradiciniai renginiai Alytaus rajone, o ypatingai – populiarėjantys kultūriniai jo keliai.


Komentarai

2
Komentuoti
Alytaus Minedas2020-08-01
Siusiulis ruošiasi klounada Alytuj rudenį užsiiminėti nemokamai
Kur meras2020-07-31
Kur meras dingo??
traffix.lt