0 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
DzūkijaAlytaus rajonasLaisvalaikis ir kultūra
2020 Rugsėjo 18d.

Pirmas festivalis „Kaukai“ lauks prie Peršėkės (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerija

Alytuje registruota visuomeninė organizacija senovės baltų karybos draugovė „Jotvos sūnūs“, anksčiau aktyviai dalyvaudavusi „Jotvos vartų“ festivalyje Dzūkijos sostinėje, kviečia į naują renginį Alytaus rajone.

Miroslavo seniūnijoje, prie jos teritorijoje esančių Kaukų ir Obelytės piliakalnių, netoli Peršėkės upės, vyks pirmasis atkuriamosios istorijos festivalis „Kaukai“.

Organizatorių teigimu, Kaukų-Obelytės archeologinis kompleksas yra vienas iš nedaugelio Lietuvos teritorijoje esančių objektų, tiksliai atspindinčių jotvingių istoriją, su aiškiai apibrėžta chronologija ir radinių gausa, tačiau iki šiol jis buvo nepelnytai pamirštas.

Pirmoji „Kaukų“ festivalio programoje paskelbta viešnia – VIII-XI amžiaus kuršių istorijos rekonstruktorių organizacija „Pilsots“.

„Kaukų“ festivalyje, jeigu dėl pandeminių aplinkybių ir tektų lankytis su kauke, bus galima iš arčiau pažvelgti į atkurtosios jotvingių genties istorijos fragmentus, susipažinti su tuomete buitimi, gyvensena, amatais, karyba ar net prekyba.

Kaip planuojama, be kuršių jotvingius Kaukų-Obelytės piliakalnių papėdėje aplankys ir kitų genčių istorijos reanimatoriai, planuojami ir senoviniai žaidimai, karių pasirodymai, dainos, pasakojimai apie jotvingių kraštą.

ATNAUJINTA

Rugsėjo 19-20 dienomis planuotas renginys perkeltas į spalio 10-11 d.

Fotogalerija


traffix.lt