27 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
DzūkijaAlytaus rajonasLaisvalaikis ir kultūra
2020 Liepos 31d.
11

Pirmas festivalis „Kaukai“ lauks prie Peršėkės

title

Alytuje registruota visuomeninė organizacija senovės baltų karybos draugovė „Jotvos sūnūs“, anksčiau aktyviai dalyvaudavusi „Jotvos vartų“ festivalyje Dzūkijos sostinėje, kviečia į naują renginį Alytaus rajone.

Rugsėjo 19-20 dienomis Miroslavo seniūnijoje, prie jos teritorijoje esančių Kaukų ir Obelytės piliakalnių, netoli Peršėkės upės, vyks pirmasis atkuriamosios istorijos festivalis „Kaukai“.

Organizatorių teigimu, Kaukų-Obelytės archeologinis kompleksas yra vienas iš nedaugelio Lietuvos teritorijoje esančių objektų, tiksliai atspindinčių jotvingių istoriją, su aiškiai apibrėžta chronologija ir radinių gausa, tačiau iki šiol jis buvo nepelnytai pamirštas.

Pirmoji „Kaukų“ festivalio programoje paskelbta viešnia – VIII-XI amžiaus kuršių istorijos rekonstruktorių organizacija „Pilsots“.

„Kaukų“ festivalyje, jeigu dėl pandeminių aplinkybių ir tektų lankytis su kauke, bus galima iš arčiau pažvelgti į atkurtosios jotvingių genties istorijos fragmentus, susipažinti su tuomete buitimi, gyvensena, amatais, karyba ar net prekyba.

Kaip planuojama, be kuršių jotvingius Kaukų-Obelytės piliakalnių papėdėje aplankys ir kitų genčių istorijos reanimatoriai, planuojami ir senoviniai žaidimai, karių pasirodymai, dainos, pasakojimai apie jotvingių kraštą.


Komentarai

11
Komentuoti
Jau kažkam rimtai pakvipo2020-08-03
BK 154 straipsnis. Šmeižimas
1. Tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Žiūrovas12020-08-03
Neatitinkančių tikrovės komentarų publikavimas traktuojamas kaip bendrininkavimas skleidžiant šmeižikišką informaciją, todėl naujienų portalas tampa bendrininku su iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.
žiūrovas2020-08-03
Komentatoriai, ką jūs komentuojate? Visuomeninė organizacija rengia šventę. Pasidžiaukime, kad yra aktyvių žmonių. Renginį finansuoja ne rajono savivaldybė. Puiki iniciatyva!
Ase2020-08-02
To viecinis,,,tai kad jis is vis istorijo nezino,pradejo truputi dometis kaip is Juncioniu i Lenkija pradejo kontrobanda vezt ,tai ir pradejo dometis kur koks kaimas
Ase2020-08-02
Kaip gali normalus zmogus,tuo laiku turintis nuli, o dabar daug,,,vagis,,,bet su galva,,vaziavo pas pencinkus,tuo paciu ir pakalikai seniune ir tttt kad tik uz ji balsuotu.gaila man tokio zmogaus,parsidavelis,pirma zino kad buvo nulis,o dabar keli simtai ha zemes,namas juncionyse,namas dauguosnamas prie dusios,as manau reikia tokius viena karta sutvarkyti,suprantu,jo zmona buvusi bibliotekininke,o dabar skyrsto paramas ukinikamas,merui zmona ir pabodo,sekretoriai vaika itaise,tokia musu valstybe
Ase2020-08-02
Isrinko i seima,bet mato kad niekam nereikalingas,pinigai ne tie,uz tai kelius daro su draugeliu
Ase2020-08-02
Rubliui turbut visai protas susimaise,buvo ubagas,paskui seip netaip baige mokslus,ir karves seklino trupiau tarent tapo vetirinoriu,veze kontrobanda i Lenkija,ir tapo seniunu,Pivasiunu
To as2020-08-01
Matau turite per mažai informacijos kam Nemunaičio bendruomenės plaustas priklauso ir už kokius pinigus įsigytas ,
as2020-07-31
meras Vrub.Alg. yra bajoras(nors nei sesuo,nei brolis tokio titulo neturi),megsta žeme gauti dovanų(Daugų atvejis),....
Paklauskit mero,kodel keltas ties Nemunaičiu per Nemuną,skirtas kelti Nemunaičio gyventojus iš vieno kranto į kitą, stovi ir naudojamas Tarzanijos reikmėm ir neša pelną privat.versliukui...?....
as2020-07-31
meras Vrub.Alg. yra bajoras(nors nei sesuo,nei brolis tokio titulo neturi),megsta žeme gauti dovanų(Daugų atvejis),....
Paklauskit mero,kodel keltas ties Nemunaičiu per Nemuną,skirtas kelti Nemunaičio gyventojus iš vieno kranto į kitą, stovi ir naudojamas Tarzanijos reikmėm ir neša pelną privat.versliukui...?....
Viecinis2020-07-31
Gaila, kad "gerasis" Alytaus rajono meras visiškai nesidomi rajono istorija. O juk Obelytės vardas pirmą kartą paminėtas 1394 metais Kryžiuočių ordino žvalgų ataskaitoje: "Obelytėje daug žolės ir vandens, todėl galima įrengti vasaros stovyklą ordino raitai kariuomenei..." Prie Obelytės /Peršėkės upelio buvo susiformavusi visa eilė dvarų/palivarkų: Stručkauskų, Helertų, Žuromskių, Pranevičių, Peseckų. Gal rajono merui laikas pačiam įsigyti dvarą, taip sakant pakilti į aukštesnį lygį...
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė