-3 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
VideoreportažaiAlytus
2020 Liepos 20d.
17

Ką daryti su Alytaus benamiais?

title

Gulintį vyrą ant grožio salono laiptų Naujojoje gatvėje pamatęs alytiškis Linas sunerimo, ar viskas šiam asmeniui gerai. 

Pradžioje vyras skambino į policiją, bet šie rekomandavo skambinti greitosios pagalbos medikams.

Vyriškis baiminosi, kad ant laiptų gulintis vyras gali turėti sveikatos problemų ar padauginęs alkoholio gali elgtis agresyviai.

Tądien žadinti gulintį vyrą greitosios pagalbos medikai vyko ne pirmą  kartą, mat apie gulintį vyriškį, įvairiose miesto vietose jiems pranešė vis kiti gyventojai, tad medikai vėl privalėjo reaguoti.

Alytaus greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė Rita Pavilonytė sako, kad tokį gyvenimo būdą propaguojantys asmenys neretai piknaudžiauja, laukia,  kol gyentojai iškvies pagalbą ir tokiu būdu tikisi nemokamai parvažiuoti į nakvynės namus.

Ką daryti su tokiais asmenimis, galvas suka ir medikai, ir policija.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Kristina Janulevičienė sako, kad pasitaiko agresyvių  benamių, kurie reikalauja išmaldos. Būta atvejų, kai benamiai maitinasi prekybos centruose, vagia alkoholinius gėrimus ir maistą, o juos drausminantys darbuotojai sulaukia išpuolių. Dabar jau įkalinimo įstaigoje bausmę atlieka jauna moteris, kuri ne kartą terorizavo Pulko gatvėje esančio prekybos centro darbuotojus, o išeidama iš Alytaus apskrities VPK išdaužė įėjimo durų stiklą. Beje, minėta alytiškė, atlikusi bausmę, iš įkalinimo įstaigos grįš greit...

Agresyvūs arba nusižengimą padarę asmenys pristatomi į policijos komisariatą.  Teisės aktai leidžia juos sulaikyti  keturioms valandoms. Dažai tiek laiko pakanka, kad neblaivus asmuo prablaivėtų. Jiems surašomas administracinių teisės pažeidimų protokolas ir žmogus išleidžiamas.

 Anksčiau Alytuje veikė išblaivinimo įstaiga. Alytiškis Linas mano, kad miestas būtų saugesnis, jei tokia įstaiga būtų atkurta, mat nei policija, nei medicinos įstaigos neatsakingos už asmenų išblaivinimą, dėl to vyriškis jau kreipėsi į savivaldybę.

Už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą piliečiams gali būti skirta bauda nuo 30 iki 240 eurų. Anot Alytaus apskrities VPK atstovės, baudų asocialūs asmenys nesumoka. Neretai skolų suma siekia jau tūkstančius eurų.


Naujausios žinios

Komentarai

17
Komentuoti
Linas2020-07-31
Miesto sodas ir centras tampa nepatrauklus miesto svečiams ir mums, juk norisi ramiai pabūti, pasedėti prie fontano...
alytiškė2020-07-23
kas iš to, kad juos įdarbins, tokie padirba iki pirmos algos ir atia.
Inga 2020-07-22
Alytaus miesto savivaldybe, meras turetu spresti šią problema, ko jis ten sedi ,Jiems rupi pinigus i kisenes susikrauti policininkams vienodai, Greitosios pagalbos darbuotojai ranka numojavo ir isvaziavo,Tai kas gali ivesti šią tvarka? Ruso laikas niekas gatvemis nesliauziojo,visi dirbo ir buvo tvarka,vat ir laisva Lietuva.Geda #MERUI
Miglė2020-07-21
Man Alytus patinka,o kad čia kažkoki ,,kandžiulnikai” atsiprašant,slampinėja niekas nekaltas,bet ir.nemalonu būti šalia tokių žmonių. Reikia kažką daryti policijai.
Valdas2020-07-21
Nu nežinau prie manęs bomžai nesikabinėja , nebent prie tų kur iš kaimų suvažiavę
Alik II2020-07-21
Valkatų pilna Europa, Alytaus miestas ne išimtis. Trūksta merijos žadėtų darbo vietų ir t.t. Kitas dalykas, jie yra ligoniai-alkoholikai. Juos reikia gydyti, tuo užsiima gydymo įstaigos, bet valkatos negali priverstinai gydyti. Ligoninė gauna dotacijas išblaivinimo paslaugoms, -blaivina. Nakvynė suteikiama nakvynės namuose, priima visus, bet ten draudžiama girtauti, - jie neina. Valkatos mėgsta vienatvę, socialinių paslaugų vengia, atsisako, o namiškiai nusisukę, bendruomenė taip pat vengia ištiesti pagalbos ranką. Policija neturi įgaliojimų juos izoliuoti, tai anie taip ir valkatauja, tampa miesto įžymybėmis. Miesto meras irgi buvo persirengis valkata, reportažų susuko, televizija rodė. Gal anis propogavo valkatavimą, bala jį žino?
Mot.2020-07-21
Tokie vyrai nusigėre be darbo skolose paskende o kad jiems kas nors atsitiks vistiek valdžia invaliduma skirs tik juos idarbint ir skolas valdžiai atidirptu ir gal tiek nebegertu ir seniviem tėvam ant kupru nesėdėtų.
Dirgėla2020-07-21
Prie Hitlerio tokius į mėsmalę ir šunims sušertu . Tie bėgiodami po laukus iššiktų ir viskas problemų kap ir nebūta .
Dai2020-07-21
Priverstinai įdarbinti
Arunas2020-07-21
į lapyna ir bus tvarka ir lapes socios
vyras2020-07-21
Šita aš pažystu jau senai, prasigere. Prie musu namo miegojo ir netoli vaiku aiksteles atliko gamtinius reikalus ,kai pradejau ji drausminti pasidare agresyvus. paskambinau policijai. Kai uzgirdo kad skambinu pasisalino. Juos reiketu izuoliuot kad gyventojam nekeltu gresmes
Alik2020-07-21
Ir kas cia blogo europos gyvenimo norma gyvenau Airijoje benamiu miega naktimis ant kiekvieno kampo ir zinoma miesto centre ir niekam nekliuva prie ko cia policija ar medikai jei jau tai yra problema tai ji turetu but sprendziama virisusybiniu lygiu
Deivid2020-07-21
Jei tik sitie benamiai butu didziausia alytaus problema ........
Ale2020-07-21
Tai kur tas gaistrinykas, prometėjas, šviesos nešėjas? Aūūų, ar gali kažką, ar apie bomžus į fb nelimpa?
Speigas2020-07-20
Policijai vienodai jie sau ramiai **** ratus apie Alytų ir vargo nemato
Yvas2020-07-20
Tai sakot, nežinote ką daryti? Keista...
Urtė2020-07-20
Alytus nesaugus miestas. Net dieną miesto sodo prieigose valkatos kabinėjasi prašinėdami pinigų ir grasina. Tai matome ir šiame reportaže. Ar tikrai policija bejėgė?
traffix.lt