1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Alytaus rajonasJaunimasŠvietimas
2020 Birželio 24d.
0

Nuotolinės ir lauko klasės pamokos sujungė ne tik muziką su istorija

titleNuotraukų galerija

Trys birželio savaitės Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijoje buvo skirtos integruotai projektinei veiklai. Tai buvo laikas, kai mokiniai galėjo išlaisvinti savo kūrybiškumą, į virtualius susitikimus pakviesti įdomius pašnekovus, paskaityti, susimąstyti, padiskutuoti, pasisemti idėjų ir, žinoma, pasimokyti kiek kitaip.

Paskutiniai mokslo metų mėnesiai nebuvo lengvi, mokiniai daug  dirbo savarankiškai, todėl nesinorėjo jų apkrauti dideliais darbais, bet ir maži, kaip dabar supratome, pasiteisino.

Gimnazistai savarankiškai skaitė dramą, braižė įvykių sekos žemėlapį, susipažino su pagrindiniais dramos veikėjais, peržiūrėjo laidą „Legendos“, kur buvo pristatomas režisieriaus Raimundo Banionio filmas „Džiazas“, pastatytas pagal Juozo Grušo „Meilė, džiazas ir velnias“.

Pavyko virtualiai susitikti su legendinio spektaklio „Beatriče, bėk“ (pagal tą pačia dramą „Meilė, džiazas ir velnias“), pastatyto Alytaus miesto teatre Nepriklausomybės aušroje, režisiere Dalia Kimantaite, dabar gyvenančia Didžiojoje Britanijoje, su tame spektaklyje Andriaus vaidmenį sukūrusiu aktoriumi Robertu Šarknicku. Svečiai dalijosi prisiminimais, įžvalgomis, kalbėjo apie spektaklio (ir Grušo dramos teksto aktualumą).

„Įdomi medžiaga, išskirtiniai veikėjų charakteriai, pataikyta į laikmečio aktualijas“,- sakė režisierė, todėl spektaklis buvo toks populiarus. „Betriče, bėk“  – bėk į laisvę, išsivaduok iš savo naivumo, nugalėk daugybę kompleksų, bet suvok, kaip svarbu pasitikėti ir mylėti, - spektaklio idėją išgrynino aktorius. Gimnazistai iš pirmų lūpų išgirdo tai, kas jaunam žmogui svarbu.

Ne mažiau įdomūs susitikimai įvyko su buvusiais mūsų gimnazijos mokiniais, dabar savo srities profesionalais – montažo režisieriumi Linu Laugaliu ir garso režisieriumi, muzikos kūrėju Justinu Raudoniu. Tiek vienas, tiek kitas sugrįžo į studijų laikus, pasakojo apie tai, ką išgyveno, patyrė, kol atrado tai, kas įdomu, svarbu. Abu dalijosi savo darbais, Linas montuoja naują lietuvišką serialą, dalijosi darbo užkulisiais, kalbėjo apie vaizdo režisūrą, garso takelio parinkimą konkrečiai scenai. J. Raudonis pasakojo apie savo naujausią darbą – muzikos monospektakliui „Svetimas“ (pagal Alberą Kamiu) kūrimą.  Susitikimas su Justinu vyko gimnazijos lauko klasėje.

Visa tai sutilpo į įntegruotą pamokų ciklą „Nuo idėjos iki...“, kurį sumanė ir padėjo įgyvendinti kuratorės, lietuvių kalbos mokytoja Gitana Ivanauskienė ir teatro mokytoja Žiedūnė Maldonienė, integravo ne tik muzikos ir istorijos, tačiau  ir dorinio ugdymo temas.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt