11 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
AlytusSveikata
2020 Birželio 18d.
2

Dailidės ežerėlių tyrimai: maudytis leidžiama didžiojoje, mažojoje – ne

title

Prasidėjus vasarai bei maudymosi sezonui, kiekvieną mėnesį norint užtikrinti saugumą yra tiriama Alytaus mažojo ir didžiojo Dailidės ežerų maudyklų vandens kokybė.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos tyrimų rezultatų duomenimis, didžiojo Dailidės ežero maudyklos vanduo atitinka higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Mažosios Dailidės maudyklos vandenyje žarninių lazdelių skaičius maudykloje atitinka numatytas higienos normas, tačiau žarninių enterokokų skaičius kelis kartus viršija nustatytas ribas, todėl įspėjama nesimaudyti.

Nei viename vandens telkinyje nerasta plūduriuojančių nuolaužų ar kitų medžiagų, o atlikus paplūdimio smėlio tyrimą, kirminų kiaušinėlių ir lervų neaptikta.

Vandens kokybės situacija keičiasi pakankamai dažnai, priklausomai nuo oro sąlygų, paplūdimio užimtumo, oro temperatūros ir kitų aplinkos sąlygų.

Padidėjęs žarninių enterokokų kiekis vandenyje rodo fekalinę taršą, maudantis gurkštelėjus vandens gali kilti infekcija ar alerginė organizmo reakcija.

Prieš maudantis visada reikėtų atkreipti dėmesį, ar nepakitusi vandens spalva, ar nėra putų ir ar neskleidžia neįprasto ir nebūdingo kvapo.

Dailidžių vandens kokybės tyrimų duomenys ČIA.
Paplūdimio smėlio kokybės tyrimų rezultatai ČIA.

Alytaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija


Komentarai

2
Komentuoti
Bet2020-06-27
Gelbėtojai prie ožiuko pėdos (mažoji dailidė) vis tiek budi ir net algą įtariu gauna?
ALGIS2020-06-19
mazojoj dumblo iki juosmens o didelej tik beprotis gali maudytis
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė