3 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
SportasFutbolas
2020 Birželio 17d.
7

Taurės žygį dzūkai pradėjo pergalėmis po baudinių: „Vidzgiris“ – Šiauliuose, „Dainava“ – prieš atgimusį „Ekraną“ Panevėžyje

titleNuotraukų galerijaT. VitukynasDomanto Aleksyno nuotr.

Alytaus komandos Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pirmąjį turą pradėjo svečiuose.

2018 metais iki pusfinalio prasibrovusi DFK „Dainava“ šiemet į kelią link taurės pasileido Panevėžyje, o prieš 10 metų 4-finalį pasiekęs „Vidzgiris“ startavo Šiauliuose.

Trečiadienį teisėjo Manfredo Lukjančuko švilpuku Šiauliuose prasidėjusiose „Vidzgirio“ ir „Juventos 99“ rungtynėse prieš alytiškius stojo iš visos Šiaurės Lietuvos surankiota vienuolikė su buvusiu A lygos čempionu, LFF taurės laimėtoju Deivydu Lunskiu (g. 1977 m.) ir Šiaulių futbolo akademijos auklėtiniu, buvusiu „Pakruojo“ ir Vilniaus „Žalgirio“ sistemos žaidėju Edu Romanovu (g. 2000 m.) priešakyje.

Taip pat trečiadienį teisėjo Dariaus Petraškos švilpuku „Aukštaitijos" stadione startavusioje DFK „Dainavos“ ir Panevėžio komandos kovoje šeimininkai, iki šiol vadinęsi „Aukštaitija“, debiutavo legendinio daugkartinio šalies čempiono pavadinimu.

Naujam „Ekranui“ atstovavo daugiausia Panevėžio futbolo akademijos auklėtiniai, padedami buvusių ir naujųjų ekraniečių, dabartinio kapitono Edgaro Baranausko (g. 1993 m.), žaidžiančio trenerio Mindaugo Gardzijausko (g. 1978 m.) ir kt.

ATNAUJINTA

DFK „Dainavos“ pirmąjį įvartį į „Ekrano“ vartus 39 min., po atakos dešiniuoju kraštu, smūgiu iš baudos aikštelės pelnė Titas Vitukynas. 1:0. Tokiu rezultatu Panevėžyje baigėsi pirmasis kėlinys.

Pirmąjį kėlinį Šiauliuose „Vidzgiris“ taip pabaigė pirmaudamas 2:1. 4 min. pasižymėjo Armantas Žigas, 11 min. Aivaras Kariniauskas, 22 min. įvarčiu atsakė „Juventa 99“.

79 min., po grubios dainaviškių klaidos gynyboje, vartininkas Martynas Matijoška prasižengė savo baudos aikštelėje, teisėjas skyrė 11 m baudinį, o į realizavo E. Baranauskas. 1:1.  

90 min. ir pridėtas laikas nugalėtojo Panevėžyje neišaiškino – Povilo Baliukonio ir Nerijaus Bartkevičiaus auklėtiniams teko žaisti pratęsimą.

Per 105 minutes tarp atgimusio „Ekrano“ ir DFK „Dainavos“ laimėtojas nepaaiškėjo.

120 minučių tarp aukštaičių ir dzūkų bilieto į kitą etapą taip pat nenulėmė ir komandos buvo priverstos pasinaudoti 11 m baudinių serija.

M. Matijoškai pirmojo baudinio atremti nereikėjo, smūgiuoti prie 11 m žymos atėjęs ne varžovų žaidėjas, o vartų sargas Gytis Jakubaitis šovė gerokai virš skersinio.

Dainaviškių seriją užtikrintai pradėjo Lukas Kochanauskas.

Ekraniečiai antrąjį „pendelį“ pataikė.

Savo baudinį realizavo ir Linas Savastas.

Po to šeimininkai vėl buvo taiklūs.

Ignas Baranauskas taip pat neturėjo problemų su realizacija.

Žaidžiantis „Ekrano“ treneris M. Gardzijauskas rezultatą išlygino 1:1 (4:4), o po jo santykį dzūkų naudai (4:5) atstatė legionierius iš Ukrainos Ruslan Kisil.

Lemiamą panevėžiečių baudinį atrėmęs M. Matijoška šiuo gestu tarsi atsiprašė už priešininkų įvarčiu į jo vartus virtusią klaidą 79 min. ir taip savo komandai padovanojo bilietą į kitą taurės turnyro etapą.

PAPILDYTA

Alytaus „Vidzgiris“ taurės turnyro starto dvikovą Šiauliuose taip pat baigė pergale po pratęsimo ir baudinių serijos.

„Juventa 99“ rezultatą buvo išlyginusi 86 min. (2:2), kai Matas Kalėda kamuolį iš Alytaus vartų tinklo turėjo traukti po E. Romanovo smūgio.

Lemiamą baudinių seriją vidzgiriečiai laimėjo 4:2: baudinius įmušė Martynas Gargasas, Edvinas KundrotasLukas Marcinkevičius ir A. Žigas, o nepavyko A. Kariniauskui.

Bendras rungtynių Šiauliuose rezultatas (6:4) ir kelialapis į kitą taurės etapą – „Vidzgirio“ naudai.

Beje, tiek dainaviškių, tiek vidzgiriečių taurės turnyro 8-finalyje lauks priešininkai iš LFF II, I arba A lygos, o prasibrovusieji iki paskutiniojo etapo turėtų susirungti finale naujoje futbolo aikštėje Druskininkuose.

Jau šį sekmadienį tiek „Vidzgiris“, tiek DFK „Dainavos“ dublerių (B) komanda pradeda LFF II lygos pirmenybes.

Virginijaus Sinkevičiaus vadovaujami vidzgiriečiai Alytuje priims Kėdainių „Nevėžio“ dublerius.

Dainaviškių B komanda sezoną pradės išvykoje su tuo pačiu Panevėžio „Ekranu“.

Šeštadienį pagrindinė DFK „Dainava“ LFF I lygos susitikime Alytuje lauks „Riterių“ iš Vilniaus „adjutantų“.

 

Fotogalerija

 • Aivaro Ambrozo nuotr.
 • A. Ambrozo nuotr.
 • A. Ambrozo nuotr.
 • A. Ambrozo nuotr.
 • A. Ambrozo nuotr.
 • A. Ambrozo nuotr.
 • A. Ambrozo nuotr.
 • D. Aleksyno nuotr.
 • D. Aleksyno nuotr.
 • D. Aleksyno nuotr.
 • A. Ambrozo nuotr.
 • A. Ambrozo nuotr.
 • Vlado Kalnio nuotr.
 • V. Kalnio nuotr.
 • V. Kalnio nuotr.

Komentarai

7
Komentuoti
Mvp 2020-06-18
Kalėda mvp :D
Galvoju2020-06-18
Kitame etape galiu garantuoti Dainava-Vidzgiris, Dauksys LFF vice prezidentas padarys taip.
File2020-06-18
Kaleda;$Dlt fule:D dainava i a lyga po pendeliu antra lyga splose:) nu i.a lyga:)
alytiskis2020-06-18
Kaleda !!
Vidzgiris 2020-06-17
Kalėda serijoje du 11m baudinius atrėmė!
-----2020-06-17
Vidzgiris baudinių seriją laimėjo 2:4
Xxx2020-06-17
Kur rezultatai ?
traffix.lt