17 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 12d.
AlytusAktualijos
2020 Birželio 5d.
5

Užkirskime kelią netvarkai Alytaus mieste

titleAlytausgidas.lt skaitytojo N. M. nuotr.

Išrūšiuokime atliekas ir bus švaru: širdžiai miela ir akiai gražu! Kaip?

Maisto atliekos. Mesti vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų, apelsinų žieves, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių (išskyrus pakuotes), popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, kambarinius augalus ir jų dalis, sodo ir daržo atliekas, piktžoles. Ir visų naudojimui netinkamų maisto produktų likučius.

Visas maisto atliekas į jų konteinerį reikia mesti su plastikiniais maišeliais, kuriuos prieš išmetant reikia sandariai užrišti!

Plastiko atliekos. Mesti plastikinius gėrimų, aliejaus butelius, tetrapak pakuotes, plastikinius indelius nuo padažų, majonezo, indų ploviklio, kosmetikos, skalbimo priemonių, polietileno plėvelę, kitą plastikinę pakuotę, plastikinius žaislus, indus, plastikinius rašiklius, putplastį, plastikinius kamštelius, dangtelius, konservų dėžutes, skardines nuo gėrimų, aliuminio lėkštes, metalines kepimo skardas, puodus, stalo įrankius, metalinius dangtelius, dėžutes, foliją, kitas buityje susidarančias metalinės pakuotės atliekas.

Stiklo atliekos. Mesti stiklinius butelius nuo padažų, aliejaus, alkoholinių gėrimų ir kt., stiklainius, stiklo indus, stiklinius kvepalų buteliukus, įvairaus dydžio stiklo duženas.

Popieriaus atliekos. Mesti žurnalus, laikraščius, kitus spaudinius, lankstinukus, vokus, skrajutes, spaudos ir rašomąjį popierių, knygas, pakavimo popierių, kartonines dėžutes, gofruoto kartono dėžes (išardytas ir sulankstytas, kad tilptų į konteinerio vidų).
Pakuočių atliekų švariai išplauti nereikia, bet jos turi būti be maisto ir skysčių likučių.

Mišrios atliekos. Mesti sauskelnes, asmeninės higienos priemones, tualetinį popierių (bet ne kartoninį ruloną), sąšlavas, šaltus pelenus, dantų šepetėlius, panaudotas virtuvės, dušo kempines, skutimosi peiliukus, lipnias juostas, tekstilės atliekas, avalynę, porceliano, keramikos, veidrodžių duženas, naminių gyvūnų pakratus, kraiką, užpildytus dulkių siurblių maišelius ir kitas po rūšiavimo likusias buities atliekas.

Kodėl?
Išrūšiuotoms atliekoms visada užteks vietos konteineriuose. Už išrūšiuotų plastiko, popieriaus, stiklo ir maisto atliekų tvarkymą mums nereikia mokėti.

ARATC informacija

Kyla klausimų, problemų? Perpildyti konteineriai? Pastebėjote šiukšlintojus?

Skambinkit, sakykit, klauskit:

+37065828643 (Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras)
+37031575599 (UAB „Ekonovus”)
 

 


Komentarai

5
Komentuoti
Alytiskis2020-06-07
Geriau rūšiuokite atliekas ir nebus tokiu vaizdų, patys žmonės šiukšlina
Kas kaltas?2020-06-06
Kodėl ši problema atsirado pakeitus konteinerius?
Vėl gyventojai kalti?
A. 2020-06-05
Kol siukslins plotas, tol jis ir rusiuos pas mane.
gal2020-06-05
dar klebono per mises paprasykit kad per pamoksla pasakytu kad rusiuot reikia nes jau uzknisot su savo konteineriais, vistiek viska degina o ko nedegina i kalna pila beto uz pakuotes jau gamintojas sumoka o jus norit isrusuotas perparduot ir uzdirbt bapkiu is zmoniu , mazinkit siuksliu isvezimo kaina ir ne nuo ploto skaiciuot......b...t.
Rūta2020-06-05
Ar jūs turit nors kiek gėdos ir sąžinės šituos rašinėlius rašyt ir šūkius skelbt.
traffix.lt