4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
Kulinarinis gidas
2020 Birželio 3d.
9

Sporto baro Alytuje šeimininkai: laikas – visada tinkamas, jei yra noras ir idėja (INTERVIU)

titleAlytaus stadione atidaromo sporto baro „Dainava pub“ šeimininkai R. Turauskas ir A. Dabašinskaitė

Alytuje duris atveria naujas baras. Pirmuosius klientus „Dainava pub“ pakvies 2020 m. sezono pirmųjų futbolo rungtynių, kurias namie žais DFK „Dainava“, metu.

„Dainava pub“ ilgai ieškoti nereiks: baras įsikūrė pačioje Alytaus sporto mekoje – miesto stadione. Būtent čia lygiai prieš 45 metus Jono Kubilevičiaus treniruojama „Dainava“ pirmąjį ir kol kas vienintelį kartą Alytaus futbolo, sporto istorijoje iškovojo Lietuvos čempionato auksą.

Naujojo baro palanges jau puošia istorinis „auksinis“ čempionų kamuolys, o sienose įrėminta alytiškio futbolo vartininko Žydrūno Karčemarsko apranga, ant kurios pasirašė nacionalinė Lietuvos futbolo rinktinė.

Birutės g. 5 pastate, stadiono teritorijoje, birželio 6-osios vakarą darbą pradėsiantis „Dainava pub“ veiks ne šiaip kaip baras,o kaip sporto baras.

Atidarymo išvakarėse kalbame su būsimojo sporto baro šeimininku Ričardu Turausku.

- Ričardai,:kada sumanėte Alytuje įkurti „Dainava pub‘ą“? Kas galbūt lėmė jūsų galutinį apsisprendimą, dėl ko ryžotės imtis šio reikalo?

- Pradžia buvo tokia – pernai Alytuje įkūrėme greito maisto užkandinę. Pradėję dirbti, gavome didesnį, sportininkų komandai skirtą užsakymą, jo atsiimti atvyko paimti, kaip vėliau sužinojom, tai DFK „Dainavos“ atstovas. Susibendravom. Pakalbėjome su „Dainava“ ir jų fanais, mūsų norai sutapo.  Laimėję konkursą dėl patalpų ėmėmės darbų, juolab idėją atidaryti sporto barą turėjome ir anksčiau, nes Alytuje jo nebuvo, o kituose miestuose yra populiaru.

- Ar stadione steigdami barą, gaudami alkoholio prekybos licenciją susidūrėte su biurokratinėmis kliūtimis? Jeigu taip – kokių, jeigu ne – gal kam norėtumėt padėkoti už pagalbą?

-  Steigdami barą su kliūtimis nesusidūrėme. Aš ir „Dainava pub“ bendrasavininkė Aira Dabašinskaitė esame dėkingi Dzūkijos futbolo klubui „Dainava“, taip pat savo draugams – už palaikymą bei idėjas.

- Gal asmeniškai jūs ar jūsų baro komandos nariai turite patirties barų, maitinimo ar pan. versle?

- Patirties turime. „Dainava pub“ mums nebus nauja,  nepažįstama sfera. Keletą dalykų reikėjo išmokti, bet svarbiausia  noras tobulėti ir nebijoti iššūkių...

- Teko girdėti, kad anksčiau esate dirbę ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje. Kaip manote, ko barų, maitinimo sektoriui Alytuje dabar trūksta labiausiai ir tai galėtų tapti „Dainava pub“ baro „arkliuku“?

- Kaip ir nemažai daliai Lietuvos piliečių, taip ir mums, teko dirbti užsienyje, tačiau nugalėjo noras grįžti į gimtinę ir gyventi Alytuje. Tikime, kad „Dainava pub“ bus išskirtinis, juk tai – vienintelis sporto baras, esantis su unikalia sportininkų atributika, o mūsų tikslas – sukurti jaukią atmosferą, kurioje susirinktų visi sporto fanai, dalintųsi įspūdžiais, susibendrautų ir linksmai leistų laiką.

- Sporto barą Alytuje buvo mėginta prieš gerą dešimtmetį kurti buvusiame „Dzūkų brodvėjuje“, tačiau idėja neprigijo. Jūsų sporto baro mėginimas – neeilėje vietoje – Alytaus sporto meka vadinamame miesto stadione. Deja, ne prie gatvės, ne taip lengvai visiems pasiekiamas ir net ne pirmame aukšte. Kaip manote, ar pavyks?..

- Manome, jog ne vieta lemia pasisekimą. Nemažiau svarbu – interjeras, atmosfera, bendravimas su klientais. Norime suburti fanų bendruomenę, su kuria galėtume patys susidraugauti.

Dėl sporto baro idėjos, taip, iki šiol gal taikas nors ir mėgino, bet tai, ką siūlys „Dainava pub“ bus su autentiška atributika, kurią padovanojo futbolo komanda ir sirgaliai ir, tikime, su autentiška publika, nes jaučiame komandos ir sirgalių norą turėti jaukią ir išskirtinę vietą susitikimams.

- Jeigu sporto baro startas ir veikla stadione pavyks, kelių metų sutartį esate sudarę dėl „Dainava pub“ patalpų nuomos Birutės g. 5 pastate?

- Sutartį sudarėme 5-iems metams. Tikimės, jog šiose patalpose gyvuosime tiek, o gal ir ilgiau nei numatyta sutartyje.

- Koks bus „Dainava pub“ baro darbo laikas?

- Varžybų stadione metu dirbsime visada. Taip pat vakarais ketiname rodyti tiesiogines rungtynių transliacijas. Todėl planuojame dirbti vakarais kiekvieną dieną.

- Kiek investavote, dar įdėsite į barą, įrangą ar pan.?

- Investavome didžiąją dalį savo santaupų ir visą laisvą laiką.

- Kiek „Dainava pub“ baras turės darbuotojų?

- Pradžioje planuojame dirbti dviese, nes mums patinka šis darbas, o kaip bus ateityje – matysime.

- Gal šią vasarą planuojate bare turėti ir „Dainavos“ ar pan. teminį alų?

- Minčių, idėjų turime daug, bet palikime šiek tiek ir paslapčių...

- Paskutinis klausimas. Lietuvoje – vis dar COVID-19 pandemijos karantinas, kaip manote, ar dabar – tinkamiausias laikas naujo ir dar sporto baro startui?

- Neslėpsime, esame darboholikai, darbu mes mėgaujamės, į jį einame kaip į šventę, o aptarnavimo sfera yra mūsų „arkliukas“, tad karantinas gal ir pristabdė, bet ne mūsų norą ir užsidegimą puoselėti šį barą. Laikas – visada tinkamas, jei turi noro ir idėją, o „Dainava pub“ ją turi.

- Sėkmės. Ačiū už interviu.


Komentarai

9
Komentuoti
Agnes Kelvin2020-06-06
Ar jūsų vyras staiga pasakė, kad nori skyrybų, ir norite, kad jūs abu grįžtumėte, kai šeimoje vis dar yra meilė? Tada neieškokite daugiau, nes dr. Ajayi yra puikus jums rašytojas. Pagal savo profesiją esu bankininkas, kai nutrūko mano 7 metų santuoka, tai tikrai sulaužė mano širdį ir netgi paveikė mano darbą, nes aš visada galvojau ir nesikoncentruoju. Aš tikrai myliu savo vyrą, todėl ieškau būdų, kuriais galėčiau susigrąžinti jį po to, kai pragyvenčiau maždaug 5 mėnesius. Aš sutikau vyro parodymą, kuris sakė, kad jam pavyko gauti darbo pasiūlymą pasitelkus puikų rašytoją dr. Ajayi, todėl ėmiau jo kontaktą ir susisiekiau su juo, paaiškinau jam vedybų problemas ir jis patikino, kad viskas susitvarkys. geriau už mane, bet papasakojo kai kuriuos dalykus, kuriuos reikia padaryti norint pasiekti mano tikslą, aš laikiausi jo nurodymų ir šiandien vėl gyvenu su vyru, jis yra tikrai nuostabus žmogus ir palaimintas savo dievų. Susisiekite su gydytoju Ajayi dėl bet kokių gyvenimo problemų, susijusių su jo „Viber“ ar „WhatsApp“ numeriais: +2347084887094 arba el. Paštu: [email protected], nesigailėsite susitikę su juo.
Moteris2020-06-05
Šaunuoliai !!!!! Dirba iš dūšios , maistas jų labai skanus... Laikykitės...
pard2020-06-05
Linkiu sėkmės. Tikiuosi užteks klientūros. Nes jei barą pamėgs tankai, žinant, kad grupuotė Lietuvoje žinoma, dėl muštynių, o ne dėl sporto, manau paprastieji vengs tos vietos. p.s. mes kaip ir turim įstatymą, draudžiantį vartoti alkoholinius gėrimus sporto renginių metu, na bet jei skverneliui galima, bus galima ir mums :)
Titas2020-06-04
Tikrai niekas nesibels ten atsigerti ir pan. Juk terasu vasara nori ir pan. Na sutinku tik tiek, kad anksciau atejus pries varzybas ir po varzybu uzsuks, na neskube skazkas namo ir pan..o siaip, kad zmones vaziuotu eiline diena abejoju. Daug metu dirbau maitinimo istaigose ir ma cia ne ta vieta paprasciausiai. Speju po pusmecio, atejus ziemos periodui, jau nebedirbsite. Rekomenduoju toki dalyka daryti arciau miesto centro.
Fanukas 2020-06-04
Sėkmės ir pasisekimo jums. Jaukumo ir gražių vakarų Dainava pub. Tikrai lankysiu šį bariuką.
Nesuprantu2020-06-04
Koks privalumas.
jurgis2020-06-04
Visada per runktynes uzsuksu labai skani kepta duona ir sparneliai
A892020-06-04
Pasmerkti žlugt
Džiugu! 2020-06-04
O kaip faina!!! Sėkmės!!!
traffix.lt