4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
VideoreportažaiAlytusLaisvalaikis ir kultūraAktualijosTransportas
2020 Gegužės 30d.
15

Lietuvos aviatoriai Alytuje stojo už aerodromą, o prezidente išrinko moterį (ATNAUJINTA. FOTO. VIDEO)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Pirmą kartą į metinę ataskaitinę-rinkiminę konferenciją ne Vilniuje ar Kaune, o Alytuje susirinko šalies aviatorius vienijančios organizacijos Lietuvos aeroklubas (LAK) nariai. Sąskrydžio išvakarėse buvo įsteigta ir specialiai aerodomams ginti skirta organizacija Lietuvos aerodromų asociacija (LAA), jos pirmosios kadencijos vadovu tapo žinomas šalies aviatorius, Alytaus ir kitų miesto aeroklubų problemas gerai žinantis Algimantas Žentelis.

Kas taps naujuoju LAK prezidentu? Šis klausimas sprendžiamas konferencijoje Alytaus aerodrome. Dviejų metų kadenciją baigusį Mindaugą Sinkevičių pakeis naujas prezidentas. M. Sinkevičius prisidėjo prie LAK stiprėjimo, tačiau šių pareigų tęsti negalės dėl padidėjusio užimtumo – tapo Jonavos rajono savivaldybės meru, jam buvo patikėtos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidento pareigos.

Buvusį Ūkio ministrą M. Sinkevičių LAK vadovo poste pretenduoja pakeisti buvęs Finansų viceministras, vadovavimo civilinės aviacijos įmonėms patirties turintis Romualdas Gėgžnas,  Lietuvos aviacijos veteranų sąjungos prezidentas, buvęs Šiaulių miesto meras Alfredas Lankauskas ir Lietuvos aviamodelių sporto federacijos prezidento pavaduotoja Eglė Paužuolienė. Naujojo vadovo laukia didelis darbas išsaugant istorinį, nuo 1939 m. veikiantį Alytaus aerodromą ir dar beveik kelias dešimtis Lietuvos aerodromų, siekiant, kad jie neužaugtų nei miškais, nei kaminais.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), kaip ir pageidavo Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus aeroklubo nuo 1959 m. kauptą ir išsaugotą turtą, perėmė, tačiau aviatorių teisininkams kreipusis į teismą, valdininkai pastatus ir techniką turėjo grąžinti ir panašu, kad jėga veržtis į Miškininkų g. 3 teritoriją neturės teisės iki 2026 metų. Iki šio laiko aviatoriai ir juos remiantys turės išvystyti  aeroklubo ir aerodromo veiklą taip, kad iki 2078 m. jiems patikėtos aerodromo teritorijos panaudos tikslingumas abejonių nekeltų niekam.

Šie ir kiti klausimai aktualūs visiems Lietuvos aerodromams, kurių valdytojai dalyvauja LAK konferencijoje Alytuje, kurią savo pasirodymu pradėjo radijo bangomis valdomų avimodelių pasaulio čempionas Donatas Paužuolis.

Dar iki metinės konferencijos palaikymą Alytaus aviatoriams išreiškė visos LAK asociacijos, federacijos ir kreipėsi į ŠMSM, Seimą, Vyriausybę. Alytaus aerodromo turto perdavimui miesto savivaldybei pritaręs šalies premjeras Saulius Skvernelis patvirtino, kad aerodrome toliau turi būti vystoma aviacija.

„Šita visa teritorija ir turtas turi būti perduoti savivaldybei ir naudojami sporto vystymui ir puoselėjimui“, - Vyriausybės posėdyje kalbėjo  ir klausimo svarstymo pabaigoje užakcentavo S. Skvernelis. Miesto savivaldybė to kol kas neužgarantavo ir netgi atvirkščiai – tarybos narių balsais šią savaitę patvirtino miesto bendrąjį planą, aerodrome leidžiantį 15 metrų aukščio pastatų statybą ir užsakė Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) galimybių studiją, kuri iš esmės net nesvarsto kitų būsimų teritorijų naujai pramonei Alytuje, kaip tik aerodromo.

Ginti Alytaus aerodromą ir visus Lietuvos aviatorius pirmasis stojo Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, nepritaręsVyriausybės sprendimui dėl alytiškių aviatorių turto perdavimo ir siūlęs naują pramonę mieste kurti ne ten, kur žaliavas ar produkciją reiktų plukdyti laivis, o ten, kur jau yra geležinkelis.

Alytaus ir kitų šalies aviatorių  pusėn stojo Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Kupčinskas ir Kęstutis Masiulis, kreipęsi tiek į ŠMSM, tiek kitas valdiškas instancijas, kurias  ragina sustabdyti aerodromų naikinimą bei pristatyti visuomenei jų plėtros strategiją per Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ar kitas valstybines struktūras, prisidedant prie išlaikymo ir vystymo, mat aviatoriai visą nekilnojamąjį turtą, techniką išlaikyti savo lėšomis buvo priversti per visus pastaruosius 30 Nepriklausomybės metų.

Šią savaitę Dzūkijos sostinės ir kitų Lietuvos regionų aviatorių aktualijos pradėtos svarstyti Seime, kur už aerodromų išsaugojimą ir vystymą pasisakė ir parlamentarai Sergejus Jovaiša, Vytautas Kamblevičius, Andrius Kupčinskas, Artūras Skardžius, Kęstutis Smirnovas ir kiti. Alytiškių rinkti seimūnai, paprašyti įvardinti savo poziciją aerodromo ateities klausimu, kol kas to viešai dar nepadarė.

ATNAUJINTA

Konferenciją, kurioje buvo atstovaujama 112 mandatų, jos dalyviai vedė be pertraukos, o kandidatai į LAK prezidento postą pasisakė po 10 minučių ir šiek tiek ilgiau.

Surinkusi daugiau nei pusę (60) balsų pirmą kartą LAK istorijoje jo vadove išrinkta moteris – E. Paužuolienė. Ji patvirtino, kad Alytaus aerodromo išsaugojimas, vystant dialogą su valdininkais, bus jos pirmasis, kaip prezidentės darbas. Naujoji LAK vadovė rinkimuose ženkliai aplenkė vyresniuosius kolegas R. Gėgžną (sulaukė 31 balso) ir A. Lankauską (22), kurie savo agitacinėse kalbose taip pat palietė Alytaus ir kitų Lietuvos aerodromų skubiai spręstinas problemas. Pirmąją moterį, tapusią nuo 1927 metų veikiančio Lietuvos aeroklubo vadove, iškart pasveikino šios organizacijos vadovo kadenciją iki šiandienos ėjęs M. Sinkevičius, kuris iš savo švarko atlapo išsisegė ir E. Paužuolienei įsegė LAK ženklelį, kartu ji pažadėjęs ir visokeriopą pagalbą.

 

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

15
Komentuoti
lt2020-06-01
klausantis pauzuolio galima susidaryti vaizda kad jis jau stumia savo sutuoktine i prezidento pareigas su savo tikslais,nors kandidate i sias pareigas savo kalboje nieko nepasake ka yra nuveikusi aviacijos sporte,ar jai zinomos aeroklubu problemos,kaip ji zada jas spresti.Ji pakalbejo apie nieka ir visiem stebintis buvo ISRINKTA. jos konkurentai tikrai turejo didesni svori aviacijos srityje,labiau zinomi ir kazkaip keistu budu jai pralose.O jeigu kas supranta kaip yra organizuojami rinkimai,tai tikriausiai irgi supranta kad sitie rinkimai su spargalkemis dedamomis i kepure neturetu buti galiojantys.Nors kas cia zino cia juk lietuva ir daug kas daro kaip kam patogu o ne kaip reikia daryti
sparnas2020-06-01
manau kad RINKIMAI jau buvo ivyke seniau.ISRENKAMAS zmogus neturintis nieko bendro (isskyrus kad sutuoktinis aviamodelistas) su aviacija.Manau kad i sitas pareigas turejo buti isrinktas zinomas lietuvos aviacijos pasaulyje zmogus,zinantis aeroklubu problemas zinantis ju lukescius,o ne aviamodelisto sutuoktine kuri manomai didziausia demesi skirs sutuoktinio veiklos salygu gerinimui,o kitiems kas liks. Manau kad seseliniu prezidentu ir bus jos sutuoktinis aviamodelistas.O siaip mano manymu ji neturejo kandidatuoti i sias pareigas,nes tai jau viesu ir privaciu interesu laukas.Manau prasides seimynines sporto sakos interesu kelimas auksciau likusiu lietuvos aeroklubu
Alytaus Mineda Siusiulis2020-06-01
Sakoma, bambukas kl4geris ateina pailsėti po mankstos į savivaldybę, meras ateina komentaro Facebook parašyti, jurgita ateina pasirodyti, kad rubus naujus nusipirko, juonys pats neżino ko ateina - pasėdi ,,nieko nežino,, ir išeina...tai štai kodėl sustojo mieste veiksmas. Torpeda tai ima, ima net pučiasi kaip ima.
Kandidatas Kęstas2020-05-31
2016 metu Seimo rinkimai. 122 numeris Tvarkos ir Teisingumo sąraše. Kęstas turi turto už 500 eurų, santaupų 6 tūkst. Per metus gavo 3256 eur pajamų, sumokėjo nulį mokesčių.. Viršinykas tsakant. (dabar '' benamis'')
Re2020-05-31
Jei nuims Kęstą, tai gal kas ir bus su aerodromu, bet kai įleidi šaknis į svetimą turtą sunku pajudinti. O iš to aerodromo realiai nieko nebeliko.
Alytaus Mineda yra Alytaus gėda2020-05-31
Alytaus konservos yra žemiau plintuso
nu2020-05-31
To aerodromo,tai kol kas kaip ir nera,bet ir LEZ ten vieta ne geriausia -nera gelezinkelio.Todel,kad laikas nebutu prarandamas desimtmeciais del gincu ir teismu del vietos,tai LEZ reikia kurti kitoje vietoje.Reikia si reikala spresti sutartinai,uztikrintai ir kuo greiciaun,nes miesto gyventoju vis mazeja ir jai nebus kuriamos naujos darbo vietos,tai is pramoninio miesto liks tik miestelis.Nu toks miestelis apie kuri vienas Alytaus vadas kalbejo. Uzmirsau pavarde jis gelezinkelio ardyme pasizymejo.Tai jis kalbejo kam mums ta pramone,magistrales turesim zalia miesta,bet nesuprato,kad miestu be zmoniu nebuna o zmones nebuna ten kur nera darbo. Tad dabartiniams vadovams nereikia imti pvz. is ankstesniu vadu nes ankstesnieji dyrbo atgimimo ir prikvatizacijos laikotarpiu,tai buvo suprantama.Dabar reikia kurti sutartinai be dideliu gincu,nes mazesni miestai jau aplenkia Alytu
Alytaus konservatorių fiasko2020-05-31
Alytaus konservatoriai miesto taryboje Jučas, Labukas, Klėgeris, Jazepčkas UŽ Alytaus aerodromo sunaikinimą ir jo pavertimą Lez, o respublikinio lygio konservatoriai, pvz. Kasčiūnas ir kiti PRIEŠ Alytaus aerodromo sunaikinimą. Ar vietiniai konservatorių berniukai jau visai žemiau plintuso nusirito ? Jie juk daro gėdą visai partijai. Gal jų elgesį partijos vadai įvertins ?
Pirmas Alytus2020-05-31
Nesvarbu kas bus. Man tik noretusi, kad Kestas issikeltu is valdisko namo, ir nustotu gyvent nachaliavai ka daro jau apie 20 metu. Viskas aisku, kodel kariauja jis, nes gyvent neturi kur.
ALGIS2020-05-30
jau lietuvos planetoj priviso prazidentu tiek kad nesuskaiciuosi
Kestui paksistui 2020-05-30
Tave remia konservatoriai, kuo skubiau keisk partine krypti is Tapsnotoju i Konservatoriu :)
Na...2020-05-30
kiek galima apie ta parodija vadinam aerodromu, lyg miestas problemu neturetu....jau seniai to aerodromo tik pavadinimas telikes
Mačiau daug žmonių 2020-05-30
Galvojau Alytaus Mineda siusiulis koncertui ruošiasi
Vietinis2020-05-30
Pramones rajone griuvesiai,tušti sklypai,o čia matai statys.Putinų rajono gyventojai ir turėtu tart savo žody nea transporto tranzitas išaugs!
Jonas 2020-05-30
Ačiū DIEVUI- gal baigsis visokių cesiulių ,juonių su juonienėm ir kitų klerkų svajonės apie LEZ aerodromo vietoje.
traffix.lt