1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
SportasFutbolas
2020 Gegužės 21d.
4

Pirmose namų kovose DFK „Dainava“ turėtų priimti Mažeikių, Vilniaus ir Kauno komandas (PAPILDYTA)

titleDFK „Dainava“ pirmas rungtynes namuose birželio 6 d. planuoja žaisti su Mažeikių „Atmosfera“. Dalyvauti žiūrovai ir kiti su varžybomis nesusiję asmenys kol kas negalės

Daugiau nei 2 mėnesius dėl koronaviruso ir karantino vėluojančios Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybės prasidės pirmąjį birželio savaitgalį, starto taip pat sulauksime ir Alytaus miesto stadione, tiesa, laikydamiesi karantino reikalavimų.

2020 m. pirmenybės vyks nauja tvarka, kuri turėtų būti patvirtinta artimiausiu metu.

14 komandų, tarp jų – Alytaus DFK „Dainava“, iki vasaros pabaigos kovos dėl patekimo į pirmąjį 8-uką (1-8 v.), jame „netilpusieji“ keliaus į antrąjį 6-uką (9-14 v.) ir jau nuo rugsėjo pradžios susitikimus tęs, o spalį finišuos skirtingo pajėgumo grupėse.

Planuojama, kad jei pirmos dvi lygos komandos per sezoną surinks tiek pat taškų, dėl čempiono titulo aiškinsis „auksinėse“ rungtyse         lapkričio pradžioje. Jeigu taip nutiktų, kad pirmos trys lygos komandos surinktų po tiek pat taškų, prizines vietas jos aiškintųsi finaliniame miniturnyre.                                                 

DFK „Dainava“ pirmas rungtynes namuose planuoja žaisti pagrindiniame stadione – birželio 6 d. su Mažeikių „Atmosfera“. Dalyvauti žiūrovai ir kiti su varžybomis nesusiję asmenys kol kas negalės.

Siekiant užtikrinti saugią aplinką sportininkams ir kitiems varžybų dalyviams, organizatoriai įpareigojami laikytis šio ir kitų koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo prevencijos reikalavimų: sportininkai, kai nesportuoja, ir sportininkų treneriai, teisėjai, aptarnaujantis personalas ir kiti varžybų dalyviai uždarose erdvėse privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kuriomis turės aprūpinti varžybų organizatoriai.

Taip pat sportininkams ir kitiems varžybų dalyviams turės būti sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai: plauti rankas šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu, dezinfekuoti specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, turės būti pateikiama informacija ir apie higienos laikymosi būtinybę: rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą bei kita.

Varžybų vietose galės lankytis tik sportininkai ir dalyviai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, siekiantis 37,3°C ir daugiau, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Sportininkai ir dalyviai, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, turi nedelsiant palikti varžybų vietą, jiems turi būti rekomenduota konsultuotis koronaviruso linija (tel. 1808) arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Sportininkai ir dalyviai iš anksto bus informuojami, kad turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į varžybų vietą nevyktų, gavus informaciją apie sportininkui ar dalyviui nustatytą COVID-19 ligą, apie tai bus informuojamas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), su juo bendradarbiaujama nustatant sąlytį turėjusius asmenis.

Panaudotas sporto inventorius ir priemonės turi būti valomi ir dezinfekuojami, o varžybų vietos valymas ir dezinfekcija atliekami vadovaujantis rekomendacijomis dezinfekcijai. Rekomenduojama varžybose nesilankyti rizikos grupei priklausantiems sportininkams ir dalyviams.

Sportininkams rekomenduojama pagal galimybes naudotis asmenine specializuota apranga, įranga ar sporto inventoriumi, varžybų organizatoriams – matuoti visų sportininkų ir dalyvių kūno temperatūrą iškart atvykus į varžybų vietą.

Antrojo ir trečiojo turo rungtynes birželio viduryje DFK „Dainava“ ketina žaisti su „Žalgirio“ dubleriais Vilniuje ir su Vilniaus „Riterių“ dubleriais Alytuje.

Po Joninių dainaviškiai vėl turėtų vykti į Vilnių, susitikimą su BFA (buvusiu FK „Vilniumi“), liepos pradžioje ketina priimti „Jonavą“, po to keliauti į Kretingą pas „Miniją“, o dar kitame ture – namuose susirungti su Kauno „Hegelmann Litauen“.

Liepos pabaigoje DFK „Dainavai“ numatyta išvyka pas FA „Šiaulius“, o rugpjūčio pradžioje Alytuje turėtume sulaukti Kėdainių „Nevėžio“ bei „Panevėžio“ dublerių.

Paskutinius turus iki komandų išsiskyrimo į pajėgiausiųjų 8-tuką ir „autsaiderių“ 6-uką dainaviškiai dar turėtų viešėti sostinėje pas „Vilniaus vytį“, Laikinojoje sostinėje pas „Kauno Žalgirio“ dublerius ir namų stadione sulaukti praėjusio sezono čempiono Telšių „Džiugo“.

Dar viena „koronavirusinio“ sezono naujiena – rungtynių žaidėjų keitimai – per 3 kartus aikštėn jų bus galima įleisti net 5.

PAPILDYTA

Į A lygą (iš kurios šiemet neiškris nė viena komanda), galės patekti 4 pajėgiausios I lygos pirmenybių ekipos, jeigu kuri nors jų atsisakys dalyvauti kito sezono aukščiausios lygos čempionate arba neatitiks reikalavimų, šią teisę įgis ne žemesnę nei 8 vietą I lygoje finišavusi komanda.


Komentarai

4
Komentuoti
Gedas2020-05-22
Bailys esu
Gedas2020-05-22
Bailys esu
Alytiškis2020-05-22
O tai komandą jau surinko? Trenerį turi? Nes svetainėje pateikiama praėjusio sezono sudėtis
Evka2020-05-22
Profai!
traffix.lt