14 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
Rėmėjų turinys
2020 Gegužės 15d.
0

Ką būtina turėti namų vaistinėlėje

title

Nors už lango pavasaris ir galvoti apie ligas nesinori, bet visada yra ramiau, kai žinai, kad esi pasirūpinęs visais nenumatytais atvejais. Todėl raginame peržvelgti savo namų vaistinėlės turinį ir, jei reikia, atnaujinti ją, kad užklupus bėdai nereikėtų gadintis nervų ir naktį ieškoti budinčios vaistinės. Taigi kas turėtų būti namų vaistinėlėje, kad ji jus gelbėtų beveik visais namuose pagydomų bėdų atvejais?

Alergijos

Prieš akis – vasara – blogiausias metas tiems, kas yra alergiški. Namų vaistinėlėje turint antialerginių vaistų išvengsite nemalonios slogos, akių sausumo ir kitų simptomų, būdingų jautrumui žiedadulkėms. Taip pat antialerginiai vaistai yra skiriami įkandus bitėms ar kitiems vabzdžiams, turėti jų ypač svarbu, jei jums niekada nebuvo įgėlusi bitė ir nesate tikras, ar jūs alergiškas ar ne.

Skrandžio problemos

Skrandžio problemos nemalonios niekam, o ir užklupti gali netikėtai: gal po sotesnių pietų ar riebesnio torto gabaliuko per gimtadienį. Todėl verta namų vaistinėlėje turėti virškinimą gerinančių vaistų, mažinančių pilvo pūtimą. Dažnai užklupus skrandžio bėdoms visi griebiasi aktyvintosios anglies tablečių, tačiau pastaraisiais metais rinkoje pasirodė daug naujos kartos, efektyvesnių vaistų, kurie greičiau palengvina simptomus ir padeda pasijusti geriau.

Skausmo malšinimas

Skausmas gali užklupti netikėtai ir tuomet tikrai nesinorės vykti į vaistinę. Paprastos tabletės nuo skausmo namų vaistinėlėje gali būti tikras išsigelbėjimas pradėjus skaudėti dantį ar susirgus gripu. O tepalas raumenims ne tik sumažins jų skausmą, bet ir maloniai atvėsins sudirgusius raumenis.

Peršalimo ligos

Norint pasirūpinti peršalimo ligomis, namų vaistinėlėje turėtų atsirasti vaistų nuo slogos (vandens su jūros druska ar nosį atkemšančių purškiamų vaistų), tablečių ar purškiamų vaistų gerklės skausmui malšinti, taip pat vaistų, mažinančių temperatūrą. Nestipriems peršalimo simptomams lengvinti gali padėti ir įvairios arbatos: aviečių, liepų žiedų ir pan.

Nubrozdinimai ir žaizdos

Namų vaistinėlėje nuolat turėtų būti priemonių, kurios padėtų dezinfekuoti ir sutvarstyti žaizdą, pavyzdžiui, dezinfekcijai galima turėti jodo tirpalo, vandenilio peroksido ar kitos vaistininko rekomenduojamos priemonės, mažų pleistrų nedidelėms žaizdoms, kad šios būtų apsaugotos nuo purvo ir mechaninio poveikio. Taip pat pravartu turėti sterilaus binto – aptvarstyti sunkiau prieinamą žaizdą ar didesnį nubrozdinimą.

Atsižvelgus į jūsų šeimos ligų istoriją, galbūt jums namų vaistinėlėje reiktų turėti ir dar kitokių specifinių vaistų. Matome, kad susidaro ilgas sąrašas ir visi šie vaistai gali kainuoti nepigiai, todėl, žinoma, verta nepamiršti akcijų ir nuolaidų. Pavyzdžiui, išsiaiškinę, kokios šiuo metu galioja „Eurovaistinės“ akcijos, pigiau įsigysite tai, kam šį mėnesį siūloma nuolaida. O likusius vaistus namų vaistinėlei galite įsigyti, kai bus taikomos nuolaidos kitose vaistinėse. Vaistinių akcijas patogu sekti svetainėje Raskakcija.lt, kur publikuojami ir nuolat atnaujinami vaistinių ir kitų prekybos tinklų akcijų ir nuolaidų leidiniai.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė