1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2020 Gegužės 14d.
1

Gatvės menininkai Alytuje „kalbins“ sienas

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Vasaros pradžioje Alytus taps spalvingesnis ir išraiškingesnis. Pilkas ir neišvaizdžias kai kurių statinių sienas pakeisti pasirengę menininkai.

Pirmasis Alytuje gatvės meno (street art) renginys-konkursas „Alytus suARTina“, inicijuojamas Alytaus miesto savivaldybės, startuoja jau šį šeštadienį, gegužės 16 d. Sienos tapymo darbai prasidės 10 val. ir vyks visą dieną, o 20 val. planuojama skelbti konkurso rezultatus.

Entuziastai naujam gyvenimui prikels ir  „prakalbins” vieną labiausiai alytiškių lankomų vietų – ilgą sieną prie pėsčiųjų tako, vedančio pylimu į Dainų slėnį. Ši siena priklauso UAB „Parama“.

Menininkai mėgins konstruoti kūrybišką dialogą su šalia esančiu įmonės pastatu, aplinka, miestu, kuris jau kelintus metus save vizualiai tapatina su ženklu „Alytus-Myliu“, jungiančiu meilę šeimai, bendruomenei, gamtai.

Birželį mieste įsikurs Lietuvos ir užsienio menininkų laboratorija „Namai suARTina“.

Tikimasi, kad projektas suteiks miesto veidui daugiau spalvų, žaismingų vizualių akcentų, o piešiniai ant pastatų sienų atkurs ir sujungs miesto praeities, dabarties ir ateities fragmentus, skatins bendruomenę įsitraukti į kūrybinį vyksmą.

Festivalio, prie kurio finansavimo prisideda Lietuvos kultūros taryba,  metu bus rengiamos diskusijos apie miesto įvaizdžio kūrimą, o paskutinę jo dieną visi būsime pakviesti į pripildytą įvairaus meninio veiksmo gatvės galerijos parodos „NamaisuARTina“ vernisažą.

„Kai kalbame apie namus, kalbame ne tik apie konkrečią vietą, kalbame apie namus, kaip asmeninės tapatybės pamatą, leidžiantį žmogui orientuotis  pasaulyje“, - sako projekto sumanytoja Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, pridurdama, kad taip bus prikelta žmones suartinanti, miesto tapatumą kuriančių namų istorija.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
JEI 2020-05-14
BUTU GRAZUS IR DIDELIS VAIZDAS LEISCIAU IR AS PAISYT ANT SAVO NAMO
traffix.lt