1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
DzūkijaVerslasPolitika
2020 Gegužės 10d.
11

Alytiškiams žinomas ministras savavališkai įteisino brutalia vadinamą medžioklę (PAPILDYTA. ATNAUJINTA)

titleAsociatyvi iliustracijaStrėle sumedžiota stirna

Alytaus medelyno, veikiančio nuo 1927 metų, panaikinimui ir apie 70 hektarų užimančios teritorijos pavertimui komerciniu, investiciniu plotu pritariantis LR aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika vėl susilaukė aštrios gamtos ir gyvūnijos mylėtojų reakcijos.

Medžioklė lankais Lietuvoje buvo uždrausta dar 2004 m., tačiau keičiant Medžioklės įstatymą medžiojimą lankais 2018 m. K. Mažeika siekė vėl  įteisinti ir uomet sulaukė visuomenės pasipriešinimo, visgi naują žingsnį ministras žengė 2020 m., gegužės 8 d. ir savo įsakymu įteisino gamtininkų brutaliu vadinamą medžioklės lankais būdą.

Įdomu, kad K. Mažeika anksčiau žadėjo, kad toks medžiojimo įrankis, kaip lankas, nebus legalizuoti, medžioklės strėlėmis idėjos nepalaikė ir Seimas.

Jeigu gamtos aktyvistams ir parlamentarams pirmykšte vadinamos, K. Mažeikos įsakymu proteguojamos medžioklės, naudojant strėles, nepavyks atšaukti, medžioti lankais Lietuvoje bus galima nuo 2022 metų. Kad taip neįvyks, vilčių suteikia ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio reakcija: „Pirmadienį su aplinkos ministru kalbėsiuosi dėl pasirašyto įsakymo, kuriuo jis leido medžioklę lankais. Gal aš kažko nežinau ar nesuprantu, bet man tai atrodo nepriimtina“.

Tiesa, ir kitokių, ministrą ginančių nuomonių, pvz. gamtos apsaugos ir miškų sektorius kuruojančios LR aplinkos viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės:

Iki tapdamas ministru K. Mažeika aktyviai dalyvavo medžioklėse ir priklausė Vilkaviškio rajono Keturvalakių seniūnijos Karklinių kaime registruotam „Karklinių“ medžiotojų klubui, kuriam vadovauja Kybartų kelio pasienio veterinarijos posto vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Leonardas Gvazdaitis. 

K. Mažeika Alytaus krašte žinomas ne tik kaip būsimas Alytaus medelyno naikintojas, tačiau ir dėl antigamtosauginės savo veiklos. Itin gausios gamtosaugininkų, ekologų kritikos ministras susilaukė ir dėl trukdymo plėsti Punios šilo rezervatą, tačiau teismą laimėjus Baltijos aplinkos forumui ir jį palaikančiam gamtos mylėtojų judėjimui, gamtosauginiu požiūriu vertingiausias Lietuvos miškas bus ne naikinamas, bet saugomas, o jame esančios sengirės ribos – plečiamos.

To paties K. Mažeikos valdomai ministerijai priklauso aplinkosaugos institucijos, turėjusios kontroliuoti tokias įmones, kaip „Ekologistika“, kur pernai gaisras padangų perdirbimo gamykloje buvo gesinamas net 10 dienų.

PAPILDYTA

„Ar padoru „stumti“ tokias pataisas paslapčia, žinant, kad visuomenė nepritaria, ir tikintis, kad nepastebės? Tegul medžioklė ir yra būtina ūkio šaka, bet kam ją paversti brutalia ir dar labiau didinančia gyvūnų kančią? Ar aplinkos ministerija verta bent popieriaus, ant kurio parašytas jos pavadinimas?“, - klausia „Fridays for Future" narė Gabija Gorobecaitė.

„Esame šokiruoti Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimo įteisinti kontraversiškai vertinamą medžioklę lankais be jokių diskusijų su visuomene bei derinimo proceso. Tai, kas įvyko, vertiname kaip sukčiavimą teisėkūroje ir visuomenės bei viešo intereso ignoravimą“, – sako gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ tarybos narys Vaidas Balys.

ATNAUJINTA

Aplinkos ministerija, iš kurios traukiasi viceminstrė R. Vaitkevičiūtė, informuoja, kad įsigaliojo nauji Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimai, tarp jų neliko ankstesnė, gegužės 8 d. įtraukta nuostata, kad nuo 2022 m. kaip medžioklės įrankis galėtų būti naudojami lankai.


Komentarai

11
Komentuoti
Juozui2020-05-15
Lysk be muilo pirma Cesiuliui, po to Mazeikai ir karbofosui
JUOZAS2020-05-13
Jeigu gimei spaliuku , tai juo tikrausiai ir pasiliksi.
JUOZAS2020-05-13
Jeigu gimei spaliuku , tai juo tikrausiai ir pasiliksi.
Ona2020-05-11
Mažeika gi draugelis su Alytaus meru Cesiuliu. Cesiulis giriasi ir didžiuojasi tokia pažintim. Ptfu, gyvūnų kankintojai
VITAS2020-05-11
KO JŪS ČIA LOJAT KAIP ŠUNYS, KITOSE ŠALYSE GALIMA O PAS MUS NE,.
Emigrantas2020-05-11
Matyt ne šiap,,batka,, jam ant sprando sėdi...
MMM2020-05-11
Nieksas o ne ministras. O to niekso draugas, musu gaisro paspirtukas.
Na..2020-05-11
baisiausia kai raso tokius straipsnius profanas zurnaliuga....
tak to tak....2020-05-11
Tas veikėjas vis dar ministeris? Vyt naxren laukan.
Šiūkšlė ministerskas 2020-05-10
O to šiūkšlės kvovnas draugelis yra Alytaus Minedas, dar didesnė šiūkšlė
Karmen2020-05-10
Niekšas


traffix.lt