0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Švietimas
2020 Gegužės 8d.
7

Siūloma, kad pradinukai į mokyklas grįžtų nuo gegužės 25, vyresni – nuo birželio 1 d.

title

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius siūlo, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys mokiniai į mokyklas grįžtų bent dviem savaitėms.

„Šiuo metu bendrojo ugdymo mokyklos dirba nuotoliniu būdu, tačiau svarstome galimybę bent dvi savaites į mokyklas grįžti ir dirbti įprastu būdu“, – penktadienį per spaudos konferenciją paskelbė A. Monkevičius.

„Pradėta nagrinėti galimybė pradinėms klasėms į mokyklas grįžti nuo gegužės 25 dienos, o pagrindinio ir bendrojo ugdymo mokiniams – nuo birželio pirmos dienos“, – pranešė ministras.

Sprendimą dėl mokinių grįžimo į mokyklas turi priimti Vyriausybė, šis klausimas bus svarstomas kitą savaitę.

„Reikia sulaukti Vyriausybės sprendimo, atsižvelgiant į palankią epidemiologinę situaciją ir lengvinant karantino sąlygas. Kitą savaitę šie sprendimai bus svarstomi Vyriausybėje“, – sakė A. Monkevičius.

Pasak ministro, jei Vyriausybė leis mokiniams grįžti į mokyklas, mokslo metus Vyriausybė mokykloms rekomenduos baigti tuo metu, kaip ir buvo suplanavusios, bet būtinai bent dvi savaites mokytis gyvai – ne nuotoliniu būdu.

„Sprendimą, kada baigti mokslo metus ir pradeda vasaros atostogas, priima švietimo įstaigos vadovas, suderinęs su mokyklos taryba ir steigėju. Paprastai pradinių klasių mokiniams ugdymo procesas trunka 175, pagrindinio ir vidurinio – 185, o abiturientams – 163 dienas. Šita data, kada mokslo metai baigsis, kiekvienoje mokykloje gali būti skirtingi, bet visgi siūlytume dvi savaites mokykloms dirbti gyvai, jei jos tokias galimybes turėtų“, – kalbėjo ministras.

Ministras taip pat pažymėjo, kad mokyklų atvėrimas nebus privalomas – sprendimus priims ugdymo įstaigos, pvz., jis teigė jau žinantis, kad mokslo metus nuotoliniu būdu baigti planuoja Vilniaus licėjus.

„Tai nebūtų kažkoks privalomas grįžimas žūtbūt, tai būtų galimybė, jei mokykla mato ir gali suorganizuoti grįžimą, nes ir psichologai pataria, kad vaikams grįžimas į klases, pabendravimas su pedagogais gyvai, yra svarbus“, – sakė A. Monkevičius.

„Tai nebus jokia prievarta, tai bus bandymas kartu susitarti, kaip tai galima racionaliai padaryti“, – akcentavo ministras.

Pasak jo, su sveikatos apsaugos specialistais dar bus sprendžiama, kokiomis sąlygomis mokiniai galėtų grįžti į klases, pvz., ar reikės kaukių, ar bus mažinamos klasės. Pradinukai, teigė A. Monkevičius, į mokyklas turėtų grįžti labai panašiomis sąlygomis kaip ir darželius lankantys vaikai.

Ministerijos vadovas taip pat informavo, kokiomis sąlygomis nuo gegužės 18 dienos duris pilnai atvers darželiai, šiuo metu priimantys tik neturinčių galimybės dirbti nuotoliniu būdu tėvų vaikus.

Dabar šalyje vaikus priima 230 įstaigų, darželius lanko per 800 vaikų.

„Nuo gegužės 18 dienos numatyta galimybė darželiams teikti pilną ugdymo paslaugą ir tokių vaikų bus daugiau. Bet labai atidžiai turime pasirengti darželių atsidarymui, pateikėme rekomendacijas, kurios labai aiškios, kaip reikėtų informuoti šeimas, susitarti su jomis, išsiaiškint, ar vaikas neserga lėtinėmis ligomis, pasirūpinti darbuotojais, kurie taip pat priklauso rizikos grupei dėl amžiaus ar lėtinių ligų“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Lėtinėmis ligomis sergantiems vaikams, taip pat gyvenantiems kartu su rizikos grupėms priklausančiais asmenimis bus rekomenduojama ir toliau likti namie. Taip pat grupėse dirbti nebus kviečiami vyresnio amžiaus, sveikatos problemų turintys pedagogai – jiems bus siūloma vykdyti nuotolinį ugdymą.

Pedagogai, kurie yra pažeidžiami – vyresnio amžiaus, turintys sveikatos problemų arba jei šeimos nariai sirgo ar serga Covid-19 - neturėtų būti kviečiami dirbti grupėje. Jie ir toliau galėtų vykdyti nuotolinį ugdymą. O grupėse dirbantys jų kolegos nuotoliniu ugdymu nebeturėtų užsiimti.

Pasak ministro, darbą atnaujinę darželiai turės užtikrinti, kad darbuotojai dirbtų tik vienoje grupėje, vaikai lankytų nuolat tą pačią grupę, skirtingos vaikų grupės nekontaktuotų tiek patalpose, tiek lauke. Negalės būti organizuojamos bendros veiklos kelioms grupėms.

Taip pat turės būti vertinama visų priimamų vaikų sveikatos būklė ir karščiuojantys, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių nebūtų priimami.

Visos švietimo ir ugdymo įstaigos uždarytos kovo 16 dieną šalyje paskelbus karantiną. Dvi savaites vaikai mokyklose atostogavo, o vėliau ugdymo procesas atnaujintas nuotoliniu būdu.

 


Komentarai

7
Komentuoti
N2020-05-13
O kas paskui atsakis uz vaiku sveikata.sveikatos ministras.o kam grysti jeigu vaikams tinka ir nuotolinis mokymas.
Nejuokaukit2020-05-10
Būriuotis negalima, reikia laikytis atstumo, o į mokyklas suvarys visus kur apie 1000 žmonių :DD nu nejuokinkit tik..
Rebusas2020-05-09
Gal ir galima, bet prieš tai visus mokytojus, aptarnaujantį personalą ir mokinius reikėtų patikrinti ar jie nėra korona viruso nešiotojai. Kitaip visi šie karantinai neturi jokios prasmės. Galima grįžti į mokyklas, bet ministras atsakomybės neprisiima.
O jeigu... kas tada atsakys?
to Zzz2020-05-08
verta.
Zzz2020-05-08
Neverta dėl dviejų savaičių.
Skaitytoja2020-05-08
Šita alytiškė turi būtinai grįžti į mokyklą, jeigu viename žodyje dvi klaidos.
Alytiškė2020-05-08
Kam jau gryšti į tas mokyklas dėl dviejų savaičių???? Tėvai ir taip jau viską prisiminė o kas ir išmoko galim ir pabaikti šitaip šiuos mokslo metus
traffix.lt