0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
AktualijosSveikataPolitika
2020 Balandžio 21d.
3

Savižudybių ir smurto prevencijos vadovas R. Šarknickas: karantinas pakeitė gyvenimus

titleSavižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas R. ŠarknickasMindaugo Astrausko nuotr.

Savižudybių ir smurto prevencijos komisija nuotoliniu būdu aiškinosi, kokių psichologinės ir emocinės pagalbos priemonių reikia asmenims karantino laikotarpiu.

Komisijos pirmininko Roberto Šarknicko teigimu, karantinas pakeitė daugelio žmonių gyvenimus, kyla baimė dėl ateities, dėl darbų, iššūkių santykiuose su šeimos nariais.

Posėdžio dalyviai išsakė savo lūkesčius ir pristatė konkrečias priemones, galinčias sumažinti neigiamus padarinius asmenų psichologinei ir emocinei būsenai.

Vilniaus universiteto suicidolologijos tyrimų centro mokslininkė dr. Jurgita Rimkevičienė atkreipė dėmesį, kad griežtų priemonių, skirtų stabdyti COVID-19 viruso plitimą, sukeltas ekonomikos nuosmukis gali padidinti savižudybių skaičių, todėl, siekiant išvengti šios grėsmės,  jau dabar būtina imtis savižudybių plitimą stabdančių priemonių.

Posėdyje dalyvavę Jaunųjų medikų asociacijos ir Jaunųjų psichiatrų asociacijos atstovai kėlė klausimus apie psichologinės ir psichoterapinės pagalbos teikimą medikams COVID-19 krizės sąlygomis bei šios pagalbos tęstinumą pasibaigus krizei, taip pat išsakė lūkestį dėl finansavimo minėtoms priemonėms užtikrinimo. Komisija teigiamai įvertino atliekamus darbus ir visų posėdžio dalyvių paprašė raštu pateikti informaciją apie reikalingas pagalbos priemones, paslaugas ir lėšas.

Komisija taip pat buvo informuota apie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyvas padidinti psichologinės ir emocinės paramos prieinamumą karantino metu: parengtos rekomendacijos, kaip rūpintis emocine sveikata koronaviruso pandemijos metu, kaip atpažinti smurtą artimoje aplinkoje ir kur kreiptis smurto atveju; įkurta nemokama nacionalinė vieninga emocinės paramos telefonu linija, kur pagalbą teikia emocinės pagalbos linijų savanoriai bei profesionalūs psichologai; visi Lietuvos psichikos sveikatos centrai teikia nuotolines psichiatrų ir psichologų konsultacijas.


Komentarai

3
Komentuoti
Eglutė2020-04-21
Komisija "kėlė klausimus apie psichologinės ir psichoterapinės pagalbos teikimą medikams COVID-19 krizės sąlygomis, išsakė lūkestį dėl finansavimo minėtoms priemonėms užtikrinimo. Komisija teigiamai įvertino atliekamus darbus ir visų posėdžio dalyvių paprašė raštu pateikti informaciją apie reikalingas pagalbos priemones, paslaugas ir lėšas".
0 tai ką nusprendė pati komisija?
hgguh2020-04-21
Kad ne paguodos zmonems reikes, o pajamu :) dauguma sektoriu reik vel paleist dirbt tik su grieztom taisyklem, plius daugumos sveikata paveike, kad med. paslaugu teikima sustabde.
NEMELUOK2020-04-21
LABAI NEGRAZU ZODZIO REIKIA LAIKYTIS IR NEPASAKOT PASAKU
traffix.lt