5 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
112VerslasAktualijosKoronavirusas
2020 Balandžio 20d.
7

FNTT patikrinimų metu karantino režimo pažeidimai Alytuje fiksuoti turguose

titleAlytausgidas.lt iliustracija

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai tikrina, kaip verslininkai laikosi Vyriausybės nustatytų karantino režimo sąlygų bei jų veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

Atlikti šimtai  patikrinimų statybose, viešojo maitinimo įstaigose, parduotuvėse, prekybos centruose, gėlių ir grožio salonuose, degalinėse, taksi, turgavietėse, kitose viešose vietose, per kelias savaitgalio dienas nustatyta administracinių nusižengimų ir užimtumo įstatymo pažeidimų, o daugiausia pažeidimų susiję su karantino režimo sąlygų nesilaikymų, kai asmenys nesilaikė reikalavimo viešose vietose dėvėti kaukes, nevykdyti prekybos, kiti – su prekybos tvarka ir finansų sistema: tai ir neteisėtas vertimasis komercine veikla, ir kasos aparatų naudojimo tvarkos pažeidimai, ir kasos čekių neišdavimai, neapskaitytų pinigų laikymas kasoje ir jų kiekio neatitikimas, buhalterinę apskaitą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai.

Nustatyti ir atvejai, kai asmenys dirbo nelegaliai arba samdė nelegalius darbuotojus, kurie oficialiai gauna nedarbo išmokas, turi nedarbingumą ir t. t.
 
Daugiausia pažeidimų savaitgalį fiksuota šalies turgavietėse, ne išimtis – ir Alytuje. Asmenys ne tik vykdė karantino metu draudžiamą prekybą, bet ir nesilaikė saugaus atstumo, nedėvėjo karantino metu privalomų kaukių, nesilaikė buhalterinės apskaitos taisyklių.
 
Alytuje, turgavietėje, pardavėja prekiavo mėsa, neturėdama nei kasos aparato, nei kasos operacijų žurnalo, valė vitriną, kurioje buvo laikomi mėsos produktai, nedėvėdama karantino metu privalomų apsaugos priemonių.

Taip pat Alytuje, turgavietėje, užfiksuota ir nelegali prekyba gėlėmis: kiosko viduje, kurio vizualus plotas iki 15 kv. m, patikrinimo metu buvo trys klientai ir pardavėja, nors ant kiosko puikavosi užrašas „užeiti po vieną“.

Alytausgidas.lt žiniomis, verslai buvo tikrinti abejose pagrindinėse Dzūkijos sostinės turgavietėse.
 
Informacija apie patikrinimus ir jų metu užfiksuotus karantino pažeidimus  perduodama policijai, o dėl nelegalaus darbo - Užimtumo tarnybai, Darbo inspekcijai ir „Sodrai“. Dalį baudų skirs FNTT pareigūnai, kurie ir toliau tikrins, kaip laikomasi karantino reikalavimų.


Komentarai

7
Komentuoti
hh2020-04-21
gerai reikia tikrinti ir baudos ,baudos turi but tik tada supras
Valerija2020-04-21
Teisybe raso. Didziosioms galima, o smulkiems negalima. Kazkokia nesamone. Mazai maximos ir lidlai uzsidirba, tegu pavaro dar daugiau. O smulkieji, tegu laukia, kol bankrutuos. Ten neuzkres simtai pereina per diena, o smulkieji, tegu dairosi, kol leis dirbti. Ot, teisybe. Sakes.
Ddd2020-04-21
Maksima senukai net ta šlamšto parduotuvė ikeja gali dirbt ten saugu žmonių šimtai praeina smulkiam verslui ne negalima 5zmones uzkres vienas kitą iskarto
Nu,nu2020-04-21
Dale, kur kerpa nelegaliai. Parasykit ir aš nuleksiu. Čia, tai geras. Tuoj leis kirptis gal. Jei dar ne, tai nežinau, kas bus. Apzelsime ir būsime tuoj, kaip iš beždžionių giminės. Gerai Seimui. Jiems viskas galima. Ir valgyti seimo kavinėje be kaukių ir gal kirptis ten vietoje. O aš palaikysiu, kol apauksiu gražiais, vešliais plaukus. ⊂(◉‿◉)つ
Maxima2020-04-20
Maximos neliesk cia dievas lietuvos, didvyriai, viska del zmoniu geroves daro.
Dalė 2020-04-20
Kurpyklas tegu patikrina dirba nelegaliai.
Romasis2020-04-20
O kodel maximu nieks netikrina kaip pilna pirkeju,vos vieni kitiems ant gslvu nelipa????????????????
traffix.lt