-273.15 c Alytus
Sekmadienis, Gegužės 31d.
VideoreportažaiAlytus
2020 Balandžio 17d.
16

Alytaus miesto centre esantis pastatas vaiduoklis bus uždengtas tentu

titleNuotraukų galerija

Tikra miesto gėda tapęs nebaigtas statyti pastatas, esantis Alytaus miesto savivaldybės pašonėje pagaliau bus užkonservuotas. Iš išorės visą pastatą dengs baltas tentas, ant kurio spaudinys su  įprastą pastatą imituojančiais langais. Alytiškiai ir miesto svečiai nuolat badė pirštais į Rotušės pašonėje esantį pastatą vaiduoklį, politikai, kaip negebėjimo komunikuoti su verslu pavyzdį – naudojo reklaminėje rinkimų kampanijoje. Bent vizualiai šis pastatas po kelių dienų atrodys kitaip.

Miesto vadovai ne kartą ragino baigti darbus, bet kol kas verslininkai neturi vizijos, kas galėtų būti šiame pastate. Todėl neapibrėžtam laikui jis užkonservuojamas.

Pastatas vaiduoklis Alytaus miesto centre pradėtas statyti prieš kelis dešimtmečius. Nors savininkai keitėsi, bet pastato statybos darbai neprasidėdavo. Net pritaikytas didesnis nekilnojamo turto mokestis neprivertė verslininkų pabaigti statybų. Pernai Alytaus politikai pritarė naujai vizualinės taršos tvarkai. Ja remiantis, jeigu pastato savininkas nesiima sutvarkyti savo turto – savivaldybė pati jį vizualiai sutvarko ir pateikia sąskaitą savininkui. Būtent taip ir buvo pasielgta su pastatu vaiduokliu Rotušės aikštėje. Darbams įtakos turi stiprus vėjas, jeigu oro sąlygos leis, darbus planuojama baigti per kelias dienas.

Pasak Šarūno Klėgerio, šis pastatas labiausiai  vizualiai teršė miesto vaizdą, bet yra ir daugiau statinių, kuriuos reikėtų sutvarkyti, esą atkreipti dėmesį reikėtų ne tik į pastatus, bet ir į apleistus sklypus.

Alytaus miesto savivaldybės taryba praėjusiais metais priėmė sprendimą, kad apleisti ar nebaigtos statybos pastatai, kurie nedera kraštovaizdyje architektūriniu stiliumi ir vizualiai teršia kraštovaizdį, privalo būti uždengti laikino dekoravimo tentu su vaizdiniais, suderintais su savivaldybės administracija. Jei statinys neuždengiamas, savivaldybė uždengimą gali įrengti savo nuožiūra, o išlaidos už uždengimo įrengimą iš atsakingų asmenų gali būti išsiieškomos teismo keliu.

Apdengti apleistus ar nebaigtos statybos pastatus laikinais dekoravimo tentais gan populiaru didžiuosiuose šalies miestuose, užsienio šalyse. Tentai dažnai būna pritaikomi prie pastato fasado iliustruojant, kaip jis turėtų atrodyti arba apdengiama piešiniais, kitomis alternatyvomis.

Pastato uždengimo darbus atlieka UAB „Frezavimo namai“.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

16
Komentuoti
Nu, nu2020-05-08
Idomus vaizdelis vaiduoklio - papuostas. Tipo. Nei du, nei devyni uz tokius pinigus. Gal kainuoja sis vaiduoklio papuosimas skudurais 100 euru, o ne 10000. Vepalojate alytiskiams kaina nesamoninga. Kuo toliau, tuo graziau cia vyksta.
Smalsus2020-05-05
Tik neužmirškite p. Klėgeri, informuoti miestą apie tą dieną, kai savininkas bus jau susimokėjęs visą sumą už to namo-vaiduoklio uždengimą, savivaldybės sprendimu mokesčių mokėtojų pinigais. Tą dieną bus galima įtraukti į Alytaus atmintinų dienų sąrašą...
aaa2020-05-04
Apleistų pastatų savininkus aš pavadinčiau šiukšlynų milijonieriais: kažkada pigiai nupirko ar suprivatizavo tačiau taip ir neturi pinigų pastatus vystyti ir prižiūrėti. Laukia, kol atjos princas ant balto žirgo ir už milijoną nupirks. Tokie apleisti pastatai tikrai yra virš jų savininkų -šiukšlynų milijonierių finansinių ir protinių galimybių.
Daugelai vamzdiec2020-04-20
Rusijoje visiško kolapso ir krizės nuojata. Такое ощущение что 21 год похоронный будет по всем фронтам. Для полного счастья дефолта не хватает!!! Эра нефти ЗАКАНЧИВАЕТСЯ! Хе-хе)) Арабы наконец-то сняли Раичку с нефтяной иглы. Ждём дальнейшего падения цен на нефть, алюминий, золото... И туда же, вперёд ногами, плешивой крысы...

Pilietis2020-04-20
Trys skudurai uždengti kainavo 10 000 Eur? Ar Jums viskas gerai Klėgeri?
Kvietkeliui ir Daugelai 2020-04-20
Daugėla išvežė su antrankiais nes: stadionas...... sporto rūmai... kelegų apipisin....mas, kiaulės akys....mėšlas tas tasvo Daugėla.....tą parašyk ir į Vilnių kai skųsiesi
ALGIS2020-04-19
oho ir nepriziurimus sklypus uzdengs tentu
JOO2020-04-19
Bus gera nakvynės vieta benamiams.
Edvardas2020-04-18
Siulyciau kaip sena stotį -griaut. ( nuomone) Kiek metu vaiduoklis centre miesto gali but? Išjuokimas. Šlykšt
AA2020-04-18
Gerai kad nors uždengė tą miesto gėdą, nes pastato savininkams yra p.....ui.
Pasijuoksim2020-04-18
visi ,kuomet tentas neatlaikęs klimatinių sąlygų kaitos pairs ir pakils į padanges,vietoje parašiuto!
Ggg2020-04-18
Tipo uždengia, paslėpiau, nebematau, ir viskas gerai. Tiesiog tobula.
UUU2020-04-17
Bus su tentu , ar be jo , o eiliniam paspirtukui tai tas pat paveikslėlis ....
ALGIS2020-04-17
reiketu tentu uzdengt ir uzuovejos g. zvyrkeli kad vaikai neikristu i baseinus
Filtras2020-04-17
kas cia per verslinykai Alytaus, jei negali patys uzdengti pastato. kas jiems savivaldybe, tarnai?
vajej2020-04-17
gal vėjas nenuplėš...
traffix.lt