-273.15 c Alytus
Sekmadienis, Gegužės 31d.
Aktualijos
2020 Kovo 27d.
3

Alytaus apskrities pareigūnai: baudos už karantino pažeidimus sieks tūkstančius

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai kasdien sulaukia piliečių pranešimų dėl galimų karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų.

Pareigūnai pirmiausia, geranoriškai įspėja ir informuoja tokius asmenis apie jų pareigas ir atsakomybę, jeigu nebus elgiamasi pagal teisės aktuose numatytus reikalavimus. Kitas žingsnis – protokolo už teisėtų pareigūnų reikalavimų nesilaikymą surašymas.

Pagal svarstymui pateiktą griežtinamo įstatymo projektą dėl bausmių už karantino pažeidimus, baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą turėtų nuo 500 iki 1 tūkst. 500 eurų, įmonėms – nuo 1 tūkst. 500 iki 6 tūkst. Eur, o teisę surašyti nusižengimų protokolus įgys ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai ir policijos pareigūnai.

Pratęsus karantiną iki balandžio 13 dienos gyventojai yra įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimos narius), laikytis saugaus 2 metrų atstumo ir ne ilgesniam kaip 15 min. bendravimui, vengti fizinio kontakto, nepamiršti higienos reikalavimų. Parduotuvėse ir kitose prekybos ir paslaugų vietose, lankytis po vieną šeimos narį.

Policija atkreipia piliečių dėmesį, kad:

➢    Alytaus apskrityje policijos pareigūnai aktyviai tikrins informaciją dėl karantino ir saviizoliacijos reikalavimų nesilaikymo;
➢    Artėjant saulėtam savaitgaliui, mūsų visų labui, pareigūnai patruliuos viešosiose vietose, parkuose, lankytinose vietose ir užtikrins, kad nebūtų asmenų susibūrimų. Būtent dėl šių priežasčių nuo kovo 27 d. (penktadienio) Alytuje yra draudžiamas įvažiavimas į Dainų slėnį, Alytaus piliakalnio prieigas ir automobilių stovėjimo aikštelę, esančią netoli didžiosios Dailidės;
➢    Miesteliuose ar kaimo teritorijose veikiančių maisto prekių parduotuvių savininkai turėtų imtis papildomų apsaugos priemonių apsaugant parduotuvės darbuotojus ir pirkėjus. Rekomenduotina įrengti specialų langelį ir aptarnauti klientus, neįsileidžiant jų į vidų.

Šiuo visai šaliai sudėtingu laikotarpiu turime išlikti vieningi ir saugoti ne tik save, bet ir aplinkinius.

Siekdami apriboti asmenų susibūrimus, kurie rizikuoja savo sveikata ir „negirdi“ nei reikalavimų, nei rekomendacijų yra taikomi vis griežtesni apribojimai.

Alytaus apskr. VPK informacija


Komentarai

3
Komentuoti
Mukas2020-03-29
Kaip asilai nubausit bomžus apsikakokit$$$
Andrius ir i2020-03-29
Tai ir bauskit savininkus ko CE kaltas pardavėjas visur kaimo parduotuvėse nieko nėra tik savininkai lobsta o darbuotojais nesirūpina tegul meras pravažiuoja ir pasižiūri kokiom saligom žmonės turi dirbti.
Laima2020-03-28
Daugiau teisių policininkams ! Kaip Indijoje ????
traffix.lt