-6 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
TechnologijosKoronavirusas
2020 Kovo 26d.
2

Gaus saviizoliacijos nesilaikančių asmenų buvimo vietos ir judėjimo duomenis

title

Alytus iki šiol laukia žinių apie tai, kur ir kaip Alytuje keliavo, pas ką ir kiek kartų lankėsi pirmasis koronavirusu infekuotasis asmuo. Situaciją mieste stebintis meras Nerijus Cesiulis taip pat stebisi ir tvirtina, kad tai buvo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro kompetencija, o kodėl alytiškių labai lauktos informacijos pastarasis nepaskelbė, nežino.

Jau artimiausioje ateityje panaši informacija bus prieinamesnė. Siekdama valdyti saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ir stabdyti COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, Lietuvos Respublikos vyriausybė šiandien pritarė Susisiekimo ministerijos teiktoms Elektroninių ryšių įstatymo pataisoms, kuriomis sudarytas teisinis pagrindas ypatingais atvejais valstybės institucijoms gauti duomenis iš elektroninių ryšių operatorių apie saviizoliacijos nesilaikančių asmenų buvimo vietą arba jų judėjimą.

Ministerija patvirtino, kad kasdien gaunama per 300 pranešimų apie saviizoliacijos taisyklių pažeidimus, todėl, esant būtinybei institucijos galės valdyti situaciją, nes pritaikius naujausias technologijas, tvarką prižiūrinčios institucijos iš ryšių operatorių galės paprasčiau gauti duomenis apie asmenų (kurių judėjimas apribotas dėl privalomos saviizoliacijos) buvimo vietą arba jų judėjimą bei priimti su tuo susijusius sprendimus.

Tikimasi, kad taip bus užtikrinamas karantino režimo metu nustatytų izoliacijos taisyklių laikymasis. Šios įstatymo pataisos įsigalios, kai joms pritars Seimas, turėsiantis įvesti ir saugiklius, kad operatorių teikiama informacija nebūtų perteklinė ir būtų naudojama tik išskirtiniais atvejais, o ne taptų kasdiene Lietuvos piliečių sekimo praktika.


Komentarai

2
Komentuoti
Pilietis2020-03-27
Jau turim pavyzdžių, kai parvykę iš užsienio nusiperka ,,pildyk“ kortelę įsideda į kitą telefoną ir švaistosi po naktines parduotuves apgirtę, po to su draugais namie puotauja iki paryčių, tokiems kai šunims reikia ,,čipus“ sudėti arba iš oro uosto iš karto nuvežti į Lukiškes, ten dabar vietos užtenka visokiems ,,marozams“ nes jie ,,besmegeniai“ ir dar jiems gydymas ir visos valstybės privilegijos nemokamai. FU...
naujausios technologijis2020-03-26
kelia juoka as sergu man negalima niekur iseit palieku telefono aparata namuose ant stalo ir varau i trasa kur noriu ir kada noriu ir baigiasi visa kontroles veikla
traffix.lt