11 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 9d.
Videoreportažai
2020 Kovo 16d.
0

Pasienyje nutįso kilometrinės vilkikų eilės

titleNuotraukų galerija

Po daugiau nei 15 metų pertraukos atnaujinus sienų kontrolę Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, ties Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu susidarė kelių dešimčių kilometrų sunkvežimių eilė.

Vairuotojai skaičiuoja, kad per valandą nuvažiuoja kiek daugiau nei kilometrą.

„Atsistojome į eilę netoli Kalvarijos. Stovime jau 3 su puse valandos ir nuvažiavome, kiek daugiau nei du kilometrus. Iki sienos dar maždaug 12 kilometrų. Geriausiu atveju tik artėjant nakčiai kirsime sieną", - sakė vairuotojas iš Baltarusijos

„Stovim eilėje 2, 3 valandas. Nuvažiavom kelis kilometrus, o iki sienos dar 12-13 kilometrų, problema. Geriausiu atveju įvažiuosiu į Lenkiją po 8-ių valandų. Ryte, kai įvažiavau į Lietuvą, eilė buvo apie 10-12 kilometrų, o po pietų – jau 20 km. Aš pasirūpinęs maistu ir vandeniu. Tikiuosi, greitai pasiekti namus, bet yra vairuotojai, kurie važiuoja iš Maskvos ar Sankt Peterburgo, jiems tai – problema. Į tualetą nueiti galima tik už kelių kilometrų arba  į mišką", - situaciją pasienyje komentavo vilkiko vairuotojas iš kaimyninės Lenkijos.

„Kai stojau į eilę, buvo 17-a kilometrų iki Lietuvos ir Lenkijos pasienio punkto. Sako, kad dabar eilė –  ilgesnė. Kad dar būtų tik šis pasienio punktas, bet mes važiuosime per Čekiją, Austriją, Vengriją. Kaip ten, neaišku. Siunčia mus neaišku ir kur, ir kodėl. Priekyje važiuoja 2 kolegos, jie išvažiavo viena diena anksčiau, bet Lenkijos dar nepravažiavo, jeigu Čekijoje bus eilės, skambins. Jie vakar čia laukė 7-ias valandas. Maisto turiu, jau mačiau, kad pravažiavo automobilis su biotualetais. Panašu, išdėlios. Dar daug sienų teks kirsti. Kalbama, kad Lenkijos ir Vokietijos pasienyje eilė – 100 kilometrų", - kalbėjo iš Latvijos atvykęs vairuotojas.

Atvykusiuosius prie Lietuvos ir Lenkijos pasienio pasitinka ir pasieniečiai, ir Lietuvos kariuomenės kariai, ir  policijos ekipažai. Vilkikų vairuotojai, ketinantys palikti Lietuvos teritoriją, yra tikrinami lenkų pasieniečių. Prie pat įvažiavimo į šią šalį matuojama vairuotojų temperatūra. Kiek laiko bus eilės, neaišku.

Vilkikų eilės į Lenkiją ištįso, kai griežtos patikros pasienyje imtasi dėl koronaviruso plitimo. Jei Lietuvos ir Lenkijos pasienyje artimiausiomis dienomis išliks eilės, Lietuvos vyriausybė svarsto inicijuoti derybas dėl papildomo sienos kirtimo punkto atidarymo, pranešė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt