1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
AktualijosSveikata
2020 Kovo 11d.
1

Pasienyje pradėta sanitarinė koronaviruso kontrolė: keleiviai tikrinami termovizoriumi

titleAlytausgidas.lt skaitytojo nuotr.

Lenkijos ir Lietuvos pasienio punkte Aradnykuose (Ogrodniki) pradėta sanitarinė kontrolė: ugniagesiai gelbėtojai, apsirengę specialiais kombinezonais, žmonių, kertančiųjų Lenkijos sieną, gali prašyti matuotis kūno temperatūrą šiuolaikiniu prietaisu (termovizoriumi).

Sanitarinė pasienio priežiūra Lenkijos pasienyje su Lietuva, Baltarusija ir Kaliningradu (Rusija) pradėta kovo 10 dieną, o kituose  lenkų pasieniuose – viena diena anksčiau.

Visuotinė kontrolė dar neįvedama, kol kas vyksta tik pasirenkamieji tikrinimai.

Dėl koronaviruso grėsmės kontroliuoti Lenkijos pasienyje pasirinkami daugiausia autobusuose, mikroautobusuose ir traukiniuose važiuojantys asmenys, jų taip pat gali būti prašoma užpildyti anketas ir pateikti informaciją apie save.

Seinų ugniagesiai gelbėtojai budi su Akmeniais (Lazdiijais) besiribojančiame Aradnykų pasienio punkte, o jų kolegos iš Suvalkų – Budziske, į kurį iš Lietuvos įvažiuojame iš Kalvarijos pusės.

Panašius prevencinius sanitarijos veiksmus, kaip ir lenkai, mėgina vykdyti ir Lietuvos pasieniečiai, tačiau termovizorių neturi.

Naujausiais duomenimis, Lenkijoje jau nustatytas 21-asis koronaviruso atvejis, Lietuvoje – 3.

Lenkijoje rekomenduota atšaukti visus masinius renginius, sporto varžybos, kurių atkelti negalima, vyksta be žiūrovų.


Komentarai

1
Komentuoti
melas2020-03-11
ryte vaziauvau po 8 i PL nebuvo ne gyvos dvasios pas lietuvius o lenkuose buvo pasienieciai ir policija grysztant is PL apie 17 buvo tik lenku policija ir lietuviu pasienieciai kurie snaude automobilyje
traffix.lt